Psikolojik Bir Test..

Nixi_

ßir dilek tut.. Amy~
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
203
3
Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?Cevaplarınızı bir kağıda yazın;daha sonra aşağıdaki sonuçları okuyun.Lütfen sonuçları en son okuyun....

cevaplar:
Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.
Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .
Aslan = Gurur
Maymun = Çocuklarınız
Koyun = Arkadaşlar
İnek = Temel ihtiyaçlar
At = Hırslarınız.
Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler...

_at_ keşke o kadar hırslı olsaydım, bu gün çok daha iyi bir yerde olurdum sanırım.. bu test bende doğru çıkmadı malesef ama yinede sağol canımcım :))

mantıklı olan tek cevap at, hızlı koşar diye eminim herkes atla çıkar o çölden :)

at çıktı gelceğim için çok hırslıydım ve gzl bir gelceğede sahip oldum :KK51:

at kaldı
hırslıyım yani öyle mi?
paylaşım için teşekkürler bu arada:21:

guru kaldı en son ama ben çocuklarımı bırakacağıma kendimi, gururumu da feda ederim. bende de tutmadı :)

sanırım çoğu kişi mantıklı hareket ettiği için at çıkıyor :) bendede at çıkmıştı :)

Kadınlar zaten çoğu zaman ya hırslıdır yada gururlu :) şaşırmadımm :KK61:

At çıktı :KK70:
Hırslı değilim aslında fazla :)
Hızlı koşar yorulursam binerim falan diye seçmiştim :KK60:

inekle çıktım gerçektende sütünü falan içerim diye hesapladım yemek falan :KK70: oysaki çok zayıf biriyimdir ne komik herkes atla çıkmış:KK51:

Aslan çıktı, doğrudur gururluyumdur:82: İşin komik tarafı anneme de yaptım testi, ilk önce maymunu bıraktı:KK60: Dedim bu nasıl iş anne ilk çocuklarından vazgeçtin, yoook bu test yanlış ben çocuklarımı bırakmam diyor:KK1:

Aslan çıktı, doğrudur gururluyumdur:82: İşin komik tarafı anneme de yaptım testi, ilk önce maymunu bıraktı:KK60: Dedim bu nasıl iş anne ilk çocuklarından vazgeçtin, yoook bu test yanlış ben çocuklarımı bırakmam diyor:KK1:

Yanlıştır o zamann :KK71: Saygılarımla :KK61:

sonuç genelde at çıkıyor doğal olarak, çölde ihtiyaç duyabileceğin en önemli hayvan o.
maymun en gereksizi ama nedense hayattaki en önemli varlıkları maymunlara simgelemişler.
bana uymadı...

X