Protez tırnak yaptırdım :))

gulmisal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2009
241
0
tırnaklarım uzadığı zaman yanlardan çatlıyordu genelde ortasından kırılıyordu ete en yakın yerden.bıkmıştım artık şimdi protez yaptırdım harika oldular.tırnak uzatamayanlara tavsiye ederimzemuszemus

merhaba cnm bnde yaptırmak istiyorm ama kararsızım bde kaça yaptırdn sen fiyatları nasll

yok canım kesinlikle su gecirmio hatta havayı bile.. ben yaklasık 6 ay kullandım protez tırnak evet goruntu mukemmel ama hava almadıgı için kendi tırnaklarım mahvoldu.. toparlanması cok daha uzun sürdü.. maliyeti de cok yuksek bakımlarını yaptrmak gerekio yoksa düşüolar..

benim kendi tırnak yüzeyim törpülenerek akrilik protez doldurulmadı canım. sadece uç kısımda protez var lazerle çizildi.gerisi benim tırnağım

ben bagdat caddesinde bu konuda baya iyi bir yere gidiyodum ama yinede sonucu yazdım :KK43:

benimde tırnaklarımın üstü torpulendikten sonra sadece uclara takılan protezlerime hatrladıgım kadarıyla 4 kat akrilik sürüyorlardı aradaki cizgi belli olmasın saglamlassın diye..

kesinlikle cok saglam ve şık kimse protez oldugunu anlamıyordu..

ama benim gibi üst üste yaptırmamanı tavsiye ederim.. tekrar taktırmaya gittiginde bi süre ara ver canım en azından bi hafta ki dinlensin tırnakların..

işte bu akrilik olmadığı için sadece uç kısmı lazerle yapıldı sökülüp takılan bir şey diil hiç akrilik yok .bambaşka bişey yani:) yine de teşekkür ederim canım tavsiyelerin için çok

evet. abdest olayını bende merak ediyorum.
zaten o yüzden oje bile kullanmıyom pek.
protez tırnak ömrü ne kadar oluyor ?

Bende yaptirmistim daha önce, hem o hic uzamayan tirnaklarim cabucak uzadi gibime geldi ve hic güzel bir görüntü cikmadi ortaya hemde abdest icin kötü, su gecirmiyor, hatta hava bile gecirmiyor, cok kötü oldu kendi tirnaklarim, eski haline gelenakdar neler cektim,
incecikti tirnaklarimla biryere dokunamiyordum öyle agriyrodu ki....Allah kimseye vermesin öyle agri aglatiyodu beni nerdeyse, tek bir kat kalmisti, tirnak diye bisey kalmadi bende...neler cektim düzeltenekadar...
ama yakisana yakisiyor, Allah var...sende güle güle kullan canim.

150 Liraya nekadar pahali öyle ya. Türkiyede cok pahaliymis. Ben burda (avusturyada) 40 € yaptiriyorum, hemde french. Cok basit bir islem protez tirnak. 150 lira edecek kadar coook ahim sahim zorlukta bisey diil.

protez tırnak, suni tırnak gibi bişey mi

ben de 9-10 ay gibi kullandim , gercekten cok hos oluyor . benim tirnaklarim cok ince ve soyuluyor , doktora da gittim butun tirnak sertlestiricileri de kullandim degisen bisey yok ... protez tirnak cok kullasli tirnaklariniz her zaman bakimli oluyor kaydirigubbakcemile3.. 1-2 hafta sonra tekrar yaptiracagim

ben de 9-10 ay gibi kullandim , gercekten cok hos oluyor . benim tirnaklarim cok ince ve soyuluyor , doktora da gittim butun tirnak sertlestiricileri de kullandim degisen bisey yok ... protez tirnak cok kullasli tirnaklariniz her zaman bakimli oluyor kaydirigubbakcemile3.. 1-2 hafta sonra tekrar yaptiracagim
Merhabaarkadaşlar bende halen kullanıyorum protez tırnak ve 80.TL ye yaptırdım yaklaşık 8 aydır kullanıyorum arada 1-2 hafta çıkarttırdığımda oldu ama hiç öyle tırnaklarımda incelme acıma falan olmadı belkide yapan kişiyle alakalıdır, kesinlikle çok kullanışlı ve rahat bir süre sonra tırnaklar uzayınca artık kendi tırnağınızın üzerine yapılmış oluyor ve sürekli frenchli tırnaklarla dolaşmak süper bir şey tavsiye ederim.

kizlar protez tirnak yaptirmak istiyorum..memnun olanlar bilgi ve adres verebilir mi?birde jel yaptirmayi dusunuyorum siz ne diyorsunuz?

Merhaba,
Benim de tırnaklarım çok kırılıyor uzatıp hepsi eşit boyda gezemiyorum ayrıca yavaş uzuyor.Son zamanlarda yaptırmayı ciddi ciddi düşünüyorum. İzmir de önerebileceğiniz yer var mı?

Arkadaslar yanlıs anlamayın ama protez tırnak hakkında bılıgıler çok karışık.

1. protez tırnak yaptırdığınız taktırde 1-2 hafta ara verıyım ıyılesın gıbı cümleler YANLIS!!! PROTEZ TIRNAK kullanılıdıgı süre bakım yaptırılması gerekıyor...

2. lazer ıle protez tırnak uygulaması dıye bırsey yoktur...

uygulamar:

PROTEZ TIRNAK.

1. şablon ile uzatma.....tırnaklarınızın ucu uzatılıyor jel yöntemi ve şablon ile makınede kurutuluyor ve naıl art ıçın hazırlanılıyor

2. takma tırnak.....tırnağınızın ortasından ıtıbarıylen yapıştırılıyor ve jel ile bağlantı kuruluyor...

3. tırnak sertleştırme....eğer tırnaklarınız zaten uzunsa jel ile sertleştiriliyor şablon ve takma tırnak kullanılmadan....

Tırnaklar 4hafta ardından bır bakım gerektiriyor...türkiyede fiyatlar çok pahalııı dıyorsunuz ama malıyetı de pahalı....

(türkçem kötü kusura bakmayn)

@ melodyxx91

Canim sana katilmiyorum, maliyeti kesinlikle pahali degil. Bir stüdyo komple bütün seti (2 lambasi, 100 parca protez tirnak, 30 gram jel, 30 gram french jel, özel tirnak makasi, 3-4 törpü vs. ennnn kötü ihtimalde 200 euroya alir, oda en kralini. Elbette bu setlerin daha ucuzlarida var. Türkiyede protez tirnagin (bu protez tirnak kelimesi cok igrenc geliyor bana) 150 tl olmasi asiri pahali.

Ben kosmetik bransinin icindedeyim. Herseyin maliyeti fasa fisosu nekadar biliyorum. 50 tl ye bile tirnak yapsalar, coook güzel maliyetinide isciliginide cikarirlar. Insanlari afedersiniz kimsenin kaziklamaya hakki yok, diye düsünüyorum.

Tamam haklısın 200 EURO ya alabılırsın...ama o takımın jelerı ıyı olmuyor ama ıçındekıler kullanışlı...tabı sadece tırnak sertlerştirme veya sadece french yapılırsa 150 TL ÇOK ÇOK Pahalı... ama bunun çeşitli yönleri var ben mesela....tırnak süsleme: tattoo, stampıng, taş, pıercing, colour french, stilletto tırnak.... aırbrush, fımo,....daha neler neler bunların hepsını yapıyorum....ve fıyatlar hepsı beraber yaklaşık 130 TL.....bunların malıyetı pahalı....veya elektr. tırnak dörpü....çok pahalı bır aırbrush makınesı en az 300EURO =)

Bu konum hakkinda yanlis bilgi vermek istemem tabi ki herkezin kendi görüsü....inanc senin inancin =)....ben sahsen yapiyorum protez tirnak ona kalirsa daha bir cok sey günah/haram: bas örtü takmiyorum, 5 vakit namaz kilmiyorum....sadece protez tirnak degil...

X