prolaktini yüksekken düşürüp hamile kalan varmı ?

ffilizz

<3 MUCİZEMİ İSTİYORUM <3
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
161
2
kızlar prolktin hormonum yüksek ve hamileleiğe engel olan bi hormonmuş.çok merak ediyorum.bnm gibi prolaktini yüksek olup sonra ilaçla düşürüp hamile kalan varmı aranızda :KK43: bu bnm moralimi bozduda....eyvahedigeldismile

kızlar prolktin hormonum yüksek ve hamileleiğe engel olan bi hormonmuş.çok merak ediyorum.bnm gibi prolaktini yüksek olup sonra ilaçla düşürüp hamile kalan varmı aranızda :KK43: bu bnm moralimi bozduda....eyvahedigeldismile

Canım kaç çıkıyo değerlerin? Benimkiler bi ara 90 küsürlere kadar çıktı, ama dostinexle anında iniyo, ilacı bırakınca da tekrar yükseliyo, ben prolaktin sorunum olduğu halde hamile kaldım bu ay, gerçi dış gebelik oldu ama neticede prolaktine rağmen hamile kalınabiliyo, benim doktorum prolaktinin, altında yatan gizli başka nedenler olmadığı sürece tek başına asla gebeliğe engel olmadığı konusunda ikna etti beni, bence hiç korkma, prolaktin hiç de öyle dert edilecek kadar ciddi bişey değil :teselli:

ayni sorun bendede vardi. ama simdi 19 haftalik hamileyim :) ben turkiyede evlenmeden once prolaktin testi yaptirdim ve cok yuksek cikti.. 100 ng den yuksek oldugu icinde MR cektirmistim, eger doktora gittiysen ve sella grafisi adı verilen düz film cekildiyse 100 ng nin altinda demektir. ama bu filmde bir bozukluk görülürse MR veya CT (tercihen MR) çektirmeni oneririm. ben de senin gibi bu konuyla ilgili kendimi cok kotu hissettim hatta gunlerce aglamistim. ama duzgun bir tedavi ile yenebilirsin. hatta hicte sakaya alinmayacak ve ihmal edilmeyecek bir konu oldugunu bilmeni isterim. eger henuz hersey yeni ise ilacla kisa zamanda cozersin.ben prolaktinim yuksek diye diye hamile kaldim ama evlenene kadar coktan cozmusum olayi evlendikten 2 ay sonra hamile kaldim :):):):CüvCüv:

Benimde yüksek çıktı birara, sonra ilaçla düşürdük, birdahada baktırmadım sonra. Doktorum herşeyi bir süre daha kendine haline bırak, daha çok erken dedi. Çözülmeyecek bir sıkıntı değil, sıkma canını.
Allah en kısa zamanda nasip etsin inş.

ayni sorun bendede vardi. ama simdi 19 haftalik hamileyim :) ben turkiyede evlenmeden once prolaktin testi yaptirdim ve cok yuksek cikti.. 100 ng den yuksek oldugu icinde MR cektirmistim, eger doktora gittiysen ve sella grafisi adı verilen düz film cekildiyse 100 ng nin altinda demektir. ama bu filmde bir bozukluk görülürse MR veya CT (tercihen MR) çektirmeni oneririm. ben de senin gibi bu konuyla ilgili kendimi cok kotu hissettim hatta gunlerce aglamistim. ama duzgun bir tedavi ile yenebilirsin. hatta hicte sakaya alinmayacak ve ihmal edilmeyecek bir konu oldugunu bilmeni isterim. eger henuz hersey yeni ise ilacla kisa zamanda cozersin.ben prolaktinim yuksek diye diye hamile kaldim ama evlenene kadar coktan cozmusum olayi evlendikten 2 ay sonra hamile kaldim :):):):CüvCüv:

bende nerdeyse senin yasadiklarini yasadim canim. zor günlerdi bizim icin ama gercekten önemli olan cok kafaya takmamak oluruna birakmak herseyi. ben 8 ay beklemeden sonra hamile kaldim su an 34 haftalik hamileyim cok sükür. kafamdan tamamen atmistim hamile kalmayi, baska seylerle mesgul olmustum ve noldu hic ummadigim bir anda hamile oldugumu ögrendimboshayallersmile

bende 8 ay korunmadım,hamile kalamadımhomon testlerınde 49 du prolaktin .dostinex kullandım o ay hamile kaldım .kafaya takma ilaçla çözülüyo.

ay sağolun kızlr moralimi düzelttiniz... inş.en kısa zamanda bebişlerimiz gelir...

Canım benimde proalktinle uzun yıllar süren bir geçmişim var. Hipofizdeki adenomdan ameliyat bile oldum yıllar önce. Tam evlendim 2 yıl geçöti bebek niyetine girdik benim prolaktin yine yükseldi. Heryerde başka şeyler okuyorum.Doktorum sakin olmamı sınırdaki değer için ilaç bile almama gerek olmadığını söyledi. Geçen ay kaç tane hamilelik testi aldım hatırlamıyorum. Bu ay gerçekten düşünmüyorum kendimi bebek fikrine endekslemiyorum . Ama içten içe de korkuyorum acaba olacak mı diye. Sanırım en iyisi beklemek yapılabilecek bişey yok....

benimde prolaktinim yüksek çıkmıştı 1.5 aydır dostinex kullsnıyorum...3 tane kaldı..bakalım kalabilecekmiyim hamile..

X