Prolaktin Tedavisi

loresimax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
128
1
Merhaba arkadaşlar, Ben 19 yaşından itibaren 5 yıl süreyle en fazla 5 kez adet olmuşumdur. Çocukluk işte, 5 yıl boyunca da adet sıkıntım yok diye doktora gitmedim. Artık menapoza girmiş bir kadın gibi ayaklarımın altı yanmaya başlayınca işin ciddiyetini anladım. Birkaç doktor değiştirdikten sonra yapılan tahlillerde prolaktin hormonunun çok yüksek olduğu ve beyninde oluşan iyi huylu bir kitle (hipofiz adenomu) teşhisi koydular. 2, 2,5 yıl ilaç tedavisinin ardından tekrar mr çekildi ve beyin cerrahi doktorum 6 ay daha ilacı kullanırsam tedavinin yeterli geleceğini söyledi. Ben 6 ay değil 1 sene kullandım. Bu arada evlendim. Evleneli 1 yıl oldu. İlacı kestiğim ay yine adet göremiyorum. K.doğum doktoruna gittim. Anlattım durumu, tahlil istedi. Ben tahlilleri yaptırdım. Henüz doktora göstermedim ama benim prolaktin en fazla 25 olması gerekirken 200 olmuş. Ve artık bebek istiyoruz. Doktora gidinceye kadar sabredemeyeceğim, acaba aranızda prolaktin hormonu yüzünden adet göremeyen, veya bebek için prolaktin tedavisi olan var mı? Acaba hem prolaktin düşürücü ilac kullanırken hem korunmasam olur mu? Bunları doktor söyler sana diyeceksiniz ama, merak ediyorum, Bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin lütfennnnsenağlama

Ayy, kızlar bu konuda çok fazla topıc varmış, Dikkat etmemişim. Yorum yapan henüz olmadı ama okuyan olursa bu topıcı silebilir mi? Daha yeni sayılırım. Bi türlü silemedim actığım konuyu.:1no2:

selam arkadaslar bende bebek istiyorum prolaktinim yuksekmis gunluk hap atiyorum adi norprolac aranizda kullananlar varmi

canım benimde prolaktinim çok yüksek çıktı ve adet düzensiliğinden doktora gitdim mr istedi sonuçlarını bekliyorum çarşamba günü alıcam sonuçlarını inşallah bişey çıkmaz bende konu açmıştım bu topicden çok varmış bende bilmiyodum inşallah bebişlerimize kavuşuruz yakın zamanda allah olmayan herkese versin ama hastalığımızın tedevaisi var allah dert verip derman aratmasın canım kenidne iyi bak

gecmıpş olsn arkadşalr benmde prolaktınım yuksek cıkıyodu 200 lerdefelan bnde ozamnlar ılac tedavısı gordum parlodel dıye bı ılactı emarımda cekldı temız cıktı allahtan bu arda benım adet duzenszlıgmde vardı ozamanlar ve sonrasında ılacla praolaktnım normale dondu umarım sızlernde normale doner allhın ıznıyle,bu arda prolaktn tedavısı sırasıda hamıle kalmak zor once onun dusurulmesı lazım korunup korunmaycgnıda dr. soler onu bılmıyorm canım

bendede prolaktin yüksek çıktı,doktorum cabaser diye bir ilaç werdi aslında parkinson ilacıymış bu ama prolaktin düşürücü etkiside warmış,hipofiz bezimde adenomda warmış 1ay bu ilacı kullanıcam daha sonra testler yapılacak tekrar,3ay sonrada mr çekilcek...ayrıca polikistiğimde war artı kolesterolümde warr umarım tedaviyle hepsi geçerr çünkü psikolojim gerçekten çok bozulduu
cabaser kullanan warsa da bana cwp yazabilirmi lütfenn

X