Gebeliğe Hazırlık Prolaktin değeri 80'nin üstünde olup, dostinex kullanırken hamile kalan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Arkadaşlar merhaba. Bende prolaktin yüksekliği var 84 çıktı. Doktorum dostinex verdi (beyin cerrahı) bu ilacı kullanırken mutlaka korunmalısın dedi. Kadın doğum doktoruma sordum korunmaya gerek yok dedi. Bir kaç doktora daha sordum kimisi korunmalısın derken kimiside korunmaya gerek yok diyor. Çok kararsız kaldım. Ayrıc yumurtlama dönemindeyim bitmesine 2 gün kaldı. İlişkiye girmelimiyim yoksa ilacın bitmesini mi beklemeliyim bilmiyorum. Çevremde çok hamilelik haberi duyuyorum ve ben neden harekete geçmiyorum diyorum. Bu ilaç bittikten sonra tekrar bu hormonun yükselme ihtimalide varmış ve gittikçe uzuyor. Ya ne yapcam lütfen bi akıl fikir verin korkuyorum çok kararsız kaldım

Bende kullanıyorum ama benim prolaktin 34. Ve doktorum birşey olmaz kullan dedi. Bugün pik gördüm ovülasyonda. Ve kullandım. Haftada 2kere tam hap kullan dedi doktor. Çatlamadan sonra kullanmayı düşünmüyorum ama. Doktor kullan bişey olmaz dedi gerçi. Bakalım riske atmam sanırım..

Bende kullanıyorum ama benim prolaktin 34. Ve doktorum birşey olmaz kullan dedi. Bugün pik gördüm ovülasyonda. Ve kullandım. Haftada 2kere tam hap kullan dedi doktor. Çatlamadan sonra kullanmayı düşünmüyorum ama. Doktor kullan bişey olmaz dedi gerçi. Bakalım riske atmam sanırım..
Bende koruncam sanırım bu ay. Risk almak istemiyorum

Her ay düzenliyse reglin , uzun süredr tedavi görmüyorsan bi sıkıntı yoksa bu ayı pas geçebilirsiniz. Önümüzdeki ay planlarsınız.

Bende korkumdan korunuyorum keşke sizin gibi cesaretli olabilsem. Çok kızıyorum kendime bazen. Kafam allak bullak
Yumurtlamadan kesin eminsen artık kullanmayıp beraberlik sağlayabilirsin. Yada bu ay tedavini bitirip bi dahaki ay korunmayabilirsin. Yaşına ve başka hormanal problemlerine göre birini tercih et bence.

X