Progesteronum düşük çikti ne olcak şimdi?

sblsbl

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
122
0
Arkadaşlar progestoronum 0.18 çıktı. adetin 3.günü yapılan testlerde herşey normal görünüyordu. moralim çok bozul.heryerim sivilce oldu. doktorumu aradım yumurta uyarıcı hap vereceğiz dedi. ne vercek bilmiyoum. çok korkuyorum. adetlerim 45-60 gün arası oluyor.oda farlutalla. sinirlerim bozuldu.1 yıldır bebek istiyoruz.ama olmadı...
sizlerdende başına böyle bişe geldi mi?senağlama

canım progesteron testi adetin 3. günü yapılmaz. sen eminmisin 3. gün yapıldığından. adetin 21. günü yapılır genelde ve o siklusta yumurtlama olup olmadığını gösterir. hem bu değer her zaman aynı çıkmaz ki. yani o ay yumurtlama olmadıysa hiç bir zaman olmayacak anlamında değildir. ben de ilk yaptırdığımda 0.21 falan çıkmıştı. bende senin gibi 40-45 günde bir adet oluyordum. gerçi ilaç falan kullanmıyordum ama gecikiyordu genelde. sonra dr usg de baktı küçük küçük birsürü kist olmuş o yüzden de adetlerin düzensiz oluyor dedi. yani polikistik over mişim. neyse hemen tedaviye başladık. yumurta uyarıcı haplarla yumurta takibi falan da yapıldı ama sonuç alamamıştık. geçtiğimiz ocak ayında hamile kalmıştım fakat düşükle sonuçlanmıştı. sonra yine korunmadığım halde 5-6 ay beklemek zorunda kaldım. şu an Allah'ıma çok şükür hamileyim, inşallah bu sefer sağlıklı olarak kucağıma almak nasip olur. sen de endişelenme, tedavi olarak ne gerekiyorsa vakit kaybetmeden yaptır. pko falan varmı onu da araştırın. çok umutsuz vakaların bile oluyor, sakın ümidini kaybetme, moralini bozma ve sabırlı ol. inşallah senin de en kısa zamanda olur.

teşekür ederim canım desteğe o adar çok ihtiyacım var ki. progestoron testinide 21.günde yaptırdım. diğeri 4 ay önce hormon testi.o zaman normal demişlerdi. bu yumurta uyarıcı haplarda da düşük olayını çok duydum.acaba çok mu riskli?
bana pco değilsin dedi ama hep adetlerim gecikiyor.40 45 gün olunca da bende farlutal içiyorum.inşallah sende sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alırsın.

canım yumurta uyarıcı ilaçlarda genelde fazla yumurta olmuyor ve öyle risk olacağını sanmam. sonuçta oluşan yumurta senin yumurtan. eğer yumurtan ve eşinin spermleri kaliteliyse problem olacağını sanmam. ancak iğneli aşılama veya tüp bebek durumlarında çoğul gebelikler oluyor genelde ve o zaman biraz risklii olabilir. ama o şekilde de gayet sağlıklı yürütüp, doğum yapanlar var. bence çok stres yapma. ayrıca rahim filmi falan istedimi dr un. onu da bir konuş. ben ilkinde rahim filminden hemen sonra hamile kalmıştım. tüplerde hafif bir yapışıklık falan varsa açılır.

1 yılı tamamlamadığımız için rahim filmini erteliyor doktor. 9 ay bitti. ben istiyorum ama doktor bekle diyo.
ster olmamak için ne yapmalıyım bilmiyorum.işte aklıma gelmiyor ama eve gelince hep aklımda oluyor.çevremde herkes hamile. bu durum beni iyice stere sokuyor.

merhaba canım bende yaptırmıştım progesteron testi benimki 2 küsür çıkmıştı

yumurtlama olmamıştı bende senin gibi ilaç kullanmazsan 45 ,50,60 günde bir oluyorum sende yumurtlamıyosun dememki yumurta geliştirici ilaçlarla gelişir yumurtan merak etme

canım benimle evlenenler doğurdu büyütüyo ikinciye karar veriyolar bende daha hiç bişe yok üzme kendini ne kadarlık evlisinki sen
rahim filmi için acele etme biraz yumurtlama tedavi gör ozaman olmazsa dr gerek duyunca sana söyle öncelikle iyi bir dr bul ve ara vermeden tedavini ol ALLAH yardımcın olsun canım biran evvvel istediğin melek hayatına girer inş:ecrin_bebek:

canım ya yüreğime su serpiyorsunuz çok teşekürler. evliliğimde 2. yılım bitti.yaşım 28.
benzer durumda olan kişilerin söyledikleri insanı daha bir mutlu ediyor. sizlerin kullandığı bitkisel bişeyler var mı? bu ay öğürtlen kökü ve hayıt tohumu içmiştim. yoksa onlar mı yaptı bilmiyorum.yani adetim düzensizdi ama bu ay bunları kullanınca aşırı derecede yüzmde ve vücudumda sivilce oluştu. ne yapsam bilmiyorum.

canım bende düşünüyodum böğürtlen kökü ve hayıtı bende kullanıcaktım ama kistim vardı ve d.kontrol ilacı kullandığım için bitkileri kullanamadım
ama bence önce tedavi ol canımbitkileri boşver şimdi
bu stede senin benimgibi birsürü kişi var benim yakınım 2,3 ayda adetolur ama hamiş önremliolan ALLAHIN istemesi unutma bizim yapabilicemiz tedavimizi olup beklemek sabırlıol canım ben 4 yıllık evliyim bekliyorum hala yardımedebilicem kafanı karıştıran şeyler olursa yardımcıolmaya çalışırım

canim oncelikle gecmis olsun. oncelikle sunu belirtmeliyim. o dedigin otlar kesinlikle test sonucunu etkilemistir. test yapacagin bir ay kesinlikle ne ilac ne da baska bir sey. hicbirsey kullanmamalisin. ne de yumurta uyarici. cunku progestron ve ostrojen ters calisir. sen ostrojene yuklenmissin. progestron azalmis.
bence tedaviye baslamadan once su otlari bir birak. duzgunce tekrar 21. gun testini yaptir. ayrica da ben de kendimde luteal faz defektinden suphelendigim icin arastirma yapmistim. uc gun ustuste olcukluyor. toplaminin 30 olmasi iyi anlamina geliyor. yani ya biri 10 olacak ya da uc gun toplami 30.

tekrarladigin testte gene ayni sonuc cikarsa bu sefer deneme yaparsin. ama hayit tehlikeli. ben kullandigim ay 46 gunde adet oldum. normalde 32 gundur adetlerim ve duzenli sayilir.

ben sadece arkadaslardan duydugum bir sey: corekotu bal tarcin karisimi yumurtalari gelistiriyor. her gun 1 tatli kasigi ye. ama testten sonra yap bunu.bu test edildi onaylandi. gercekten faydasi var.

adetinin 1. gunu basla. ya da oteki ay hamile olmadigindan eminsen 25. gunden basla.
kirmizi sogan sumak da yumurtalara iyi geliyormus.

herseyi ayni anda yapma. hersyi dogal tuketmeye calis. mesela sogan sumaki salata ile ye. corekotu ile puaca borek yap. tarcinli kek. bal kasikla her sabah. ama gercek bal.

bende bundan şüpheleniyordum. acaba bu ay yumurta uyarıcı haplara başlamasam mı? çünkü bu ay anormal derecede sivilcem oldu.

bence perogesteronun düşük çıkmasının sebebi bitkiler değil sende çünkü 45,60 günde bir adet oluyorum diyosun yani 21.günden önce yumurtlaman imkansız yumurtlasan zaten düzenli adet olursun canım bende aynı sıkıntıyı yaşadığım için biliyorum sen önündeki ay yumurta geliştirici ilaçlara başla zaten o zamanada belli olur

doğrusu kafam karıştı. başlasam mı 1 ay ertelesem mi?
bitkilerden şüpphelenmemim tek nedeni aşrı sivilcelenmem. ateşimi de ölçüyorum ama hergün 36.1 ile 36.4 arasında çıkıyor.hiç düşüş yok.acaba bu saatten sonra yumurtlama olur mu?

canım bence erteleme kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben yanlış doktorlarla ve tedavi olmamakla zamanım boşuna geçti ve şimdi aklım başıma geldi artık zaman kaybetmek istemiyorum canım benimde en fazla 36,5 e çıkıyodu yani yumurtlama olmamuyodu kaçıncı gündesin sen şimdi yinede sen bilirsin

28 yaşındayım.2 yılımız doldu evlilikte.artık herkes bebek soruyor. bende biran önce bebek sahibi olmak istiyorum. ama doktorum iyi mi değil mi bilmiyorum. küçük bir yerde yaşıyorum.( iş gereği)doktor için yozgata gidiyorum. 26.günüm bugün ama 26 gündür sıcaklığım hep 3- 4 derece arasında değişti. içim sıkılıyor inan. ne yapsam bilmiyorum.artık doktora söyliyeceğim. bitki çaylarınıda kullandığımı. o karar versin tedaviye başlayıp başlamayacağımza. sen nasıl bir tedavi görüyorsun?

canım nasıl istersen ama zaman çabuk akıp geçiyo
ben 3 kez klomen yumurta geliştirici ilaç kullandım ama hiç birindede yumurtam çatlamadı ve kist oldu aylardır uğraşıyorum şimdi iğneli tedavi olucam allahın izniyle
ben yanlış dr larala çok zaman kaybettim ve üzüldüm onun için dedim iyi bir dr bul diye druna sor canım ama tedavine başla tedavi olunca daha bi umutlu oluyosun inan ben öyleyim ALLAH YARDIMCIN OLSUN

canım yüce allahım biran önce sağlıklı bebekler versin bize inşallah. gerçektende zaman çabuk geçiyor. bakalım neler bekliyor bizi.

kızlar benim de 21. gün yapılan tahlilde progesteronum 4,38 çıktı. bir daha ki ay yumurtlama için ilaca başlayalım dedi doktor. 4 yıllık evliyim. 4 aydır bebek istiyoruz ama isteyince de olmadı işte...

bakıyorum insanlara şakır şakır doğuruyorlar... moralim çok bozuk... inanın çok bozuk!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…