Gebeliğe Hazırlık Progesteron testi yardım lütfen!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eşim bana kızardı test yapıom yada ümitleniyorum diye gecen ay Dr esimin yanında oyle bir gaz verdiki eşim bile havaya girdi hamile olcam diye. Bence senin Dr un en güzelini yapıyor.
Olursun inşallah en kısa zamanda canım zamanı gelmedi demek ki

Benım. 21. Gunde 0,20 cıkmıstı yumurtlama yoktu senın gene ıyı duruyo erken mı yumurtladıb acaba da sımdı azaldı cnm

Canım merhaba nasıl oldun şimdi iyimisin. Bu yazını gördüm burdan yazayım dedim. Bu progesteron değeri benimde seninki kadar düşük cıktı. Ne yaptın bundan sonra onu merak ettim. Progesteron ilacını bu yüzden mi verdi doktor sana.

Canım merhaba nasıl oldun şimdi iyimisin. Bu yazını gördüm burdan yazayım dedim. Bu progesteron değeri benimde seninki kadar düşük cıktı. Ne yaptın bundan sonra onu merak ettim. Progesteron ilacını bu yüzden mi verdi doktor sana.
O aydan sonra hamıle kaldım 14. Haftadayım ama kanama gecırdım bıkacgun once yatıyrm

Benim 8.2 doktorlar iyi yumurtlama olmuş demişti ama nette hep 10 üzeri yazıyor bende bilmiyor

Hanımlar, burada belirgin bir bilgi kirliliği var.

Progesteron düzeyi için kan vermeniz gerektiğinde takvim adetin birinci gününden itibaren sayılır.
20 - 24 günler arasında kan testi ile bakılır.
Büyük çoğunlukla 21.günde kan vermeniz gerektiği sizlere söylenir.
Yapmanız gereken tek şey bir tüp kan vermek.

Adetin ikinci dönemi olan luteal fazda progesteron düzeyi 2 - 25 ng/ml arasında olmalıdır.
Ancak kanı analiz eden laboratuvarın referans değerleri değişiklik gösterebilir.
Her hastanede aynı sonuçlar elde edilmez.
Bu konuda doktorunuzla konuşun.

Daha fazla bilgi almak isterseniz yazarları arasında olduğum (tamamı doktor yazarlardan oluşan) ... adlı web sitesindeki şu yazıya bakabilirsiniz; Progesteron testi

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğumunuz gerceklesti mi acaba benm de progesteron değerim 0.55cikti tedavi görmem gerekiyormuş sizde tedavi oldunuz mu?

X