Progesteron düşüklüğü

merviki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2024
51
18
25
Kızlar merhaba bir yıllık evliyim gebelik düşündüğümüz için son zamanlarda doktor kontrollerine başladık o kadar doktor bı sorun yok demesin rağmen en son gittiğim doktorumuz progesteron hormonunun 0.90 olduğunu yükselmesi gerektiğini söyledi adetliyken yanına cagirdi başından böyle bı olay geçen varmı olanlar nasıl çözüldü bana yardımcı olur musunuz

regliniz düzenli mi? reglken bu değer normal ama reglden 9gün sonra yükselmesi gerekir. henüz yumurtlamadığınızı gösterir. dönemsel normal aralıkları bu sekilde olmalı.

Eklentiler

• IMG_2163.jpeg
    IMG_2163.jpeg
    24,4 KB · Görüntüleme: 34
Dört tane doktora gittim kimse fark etmedi bu doktorum gel adetliyken bakalım ona göre yol izleriz dedi daha önce böyle bı tecrübesi olan varmı diye merak ettim
benim en düsük 0.4 çıktı simdiye kadar ama işte o zaman regldim. inşallah dönemsel bir seydir, ciddi bir durum yoktur.

Adet döneminde düşük çıkması normal bildiğim kadarıyla ama düzensizlik için kontrole gittin mi hiç ?
Tabiki en son bugün gittim ve bugünkü sonucum böyle çıktı hiç 0.1 çıkmamıştı yarın bakacak doktor sonuçlara görünüşe göre pco da yok ama nedense adetlerim hep düzensiz bekarliktan bu yana yumurtlama problemi var demek ki dedi yumurta uyarıcı ilaç vereceğim dedi ilk defa böyle bir tedaviye baslicam

Tabiki en son bugün gittim ve bugünkü sonucum böyle çıktı hiç 0.1 çıkmamıştı yarın bakacak doktor sonuçlara görünüşe göre pco da yok ama nedense adetlerim hep düzensiz bekarliktan bu yana yumurtlama problemi var demek ki dedi yumurta uyarıcı ilaç vereceğim dedi ilk defa böyle bir tedaviye baslicam
Ne zamandır evlisin acaba , bide ovulasyon testini denedinmi daha önce?

Ne zamandır evlisin acaba , bide ovulasyon testini denedinmi daha önce?
İki senelik evliyim evet denedim beş ay önce gebe kaldım ama düşük oldu malesef eşim askerdi on ay öncesine kadar yan yana kalamadik pek bir buçuk sene sadece bir ay filan yan yana gelebildik henüz on aydır tam birlikte yaşıyoruz

İki senelik evliyim evet denedim beş ay önce gebe kaldım ama düşük oldu malesef eşim askerdi on ay öncesine kadar yan yana kalamadik pek bir buçuk sene sadece bir ay filan yan yana gelebildik henüz on aydır tam birlikte yaşıyoruz
Anladım Allah kolaylık versin , bende aynı durumdayım bu ay inşallah ovulasyon testine başlayacağım bide onu deneyelim bakalım, sana tavsiyem bı tirotlerinde baktır düşüge sebep olabiliyir bazende yuksek olması gebeliği sebepsiz yere engelliyormus doktorum söylemişti.

Anladım Allah kolaylık versin , bende aynı durumdayım bu ay inşallah ovulasyon testine başlayacağım bide onu deneyelim bakalım, sana tavsiyem bı tirotlerinde baktır düşüge sebep olabiliyir bazende yuksek olması gebeliği sebepsiz yere engelliyormus doktorum söylemişti.
Yaa benim kanda hiç bir problemim cikmiyor tek problemim adetlerim düzensiz olmuyor yani 50 günü buluyor işin garip tarafı pcolu da degilsin diyor doktoralr çok fazla doktora gittim değişik değişik hepsi aynısını diyo anlayamadim

X