Progesteron düşüklüğü acil destek

Şuan hamilelik belirtilerinin tamamını yaşıyorum. Eğer bu ay gidip bu değeri öğrenmeseydm hamileliğimi ilan etmiştim gerçekten. Allah yardımcınız olsun sizinde gerçekten çok kötü belirsizlkle ugrasmak.
Aynen belirsizlik kötü insanı şüpheye vesvese sabirizliga sokanda bu zaten oldu mu olacak mı ne var acaba ne oldu gibi gibi

Ben yine test yaptm negatif reglde olmuyorm 5 gün gecti hormon testide yaptramyrm napcm bn yaaa
Bence sakin ol mevsim geçişi ya ve süreçte etkiliyordu birjac güne gelir ama kendini yıpratma kötü bişey yok sorunun ne olduğunu öğrenince iş basitlesiyor yumurta çatlama olayıdır büyük ihtimalle onunda çaresi var şükür ama birazcık sabır istiyor anlıyorum seni şuan bende öyleyim hala hastalanmadim günüm geçti ama 1 gün 5 gün gibi ilerliyor dikkatimi başka şeylere yonelttim artık

Bence sakin ol mevsim geçişi ya ve süreçte etkiliyordu birjac güne gelir ama kendini yıpratma kötü bişey yok sorunun ne olduğunu öğrenince iş basitlesiyor yumurta çatlama olayıdır büyük ihtimalle onunda çaresi var şükür ama birazcık sabır istiyor anlıyorum seni şuan bende öyleyim hala hastalanmadim günüm geçti ama 1 gün 5 gün gibi ilerliyor dikkatimi başka şeylere yonelttim artık
Ben 10 gün kadar regl agrısı cektm bide bosu bosuna hala olamadm. Sizede çok tesekkur ederim cevaplarınız için ❤️

Ben 10 gün kadar regl agrısı cektm bide bosu bosuna hala olamadm. Sizede çok tesekkur ederim cevaplarınız için ❤️
Rica ederim çeken bilir hesabı. Bende öyleyim geçen aydan beri yumurtlama sancisidir usuttum heralde sonra da gecmeyince adet görcem heralde diye diye bütün ayı sancısız geçirmedim mübarek bir umut olmustur diye test bile yapmıştım amaaan ya nasip

Rica ederim çeken bilir hesabı. Bende öyleyim geçen aydan beri yumurtlama sancisidir usuttum heralde sonra da gecmeyince adet görcem heralde diye diye bütün ayı sancısız geçirmedim mübarek bir umut olmustur diye test bile yapmıştım amaaan ya nasip
Sizin hastalıgınız tam olarak nedir peki her ay mı böle düzensizlik var yoksa bu aymı böyle oldu. Doktorların koyduğu teşhis nedir acaba merak ettim

Sizin hastalıgınız tam olarak nedir peki her ay mı böle düzensizlik var yoksa bu aymı böyle oldu. Doktorların koyduğu teşhis nedir acaba merak ettim
Yumurtalıklarım çalışmıyor herseyime bakıldı bir kaç hormon değerim skintiliymis onları da ilaçla halletmeye çalışıyoruz bir kez yumurtam çatladı gebelik oldu onda da dış gebelik gecirdim ve ameliyat olmak zorunda kaldım 4 ay ara verdik simdi tekrar iğneye döndük tedaviye başladık kaliteli yumurtaların olması için tedavi görecem yani kısaca erken menapoz gibi bişey şuan yaşadığım aslında çok duzenliydim bir iki gün oynardı da zaman geçtikçe değişiyor artık 1 günde kesiliyor ya da 10 günde bitmiyor gibi değişik değişik olabiliyor her seferinde kardescazim böyle işte benim hikaye de bekliyoz 4 senedir bakalim

Yumurtalıklarım çalışmıyor herseyime bakıldı bir kaç hormon değerim skintiliymis onları da ilaçla halletmeye çalışıyoruz bir kez yumurtam çatladı gebelik oldu onda da dış gebelik gecirdim ve ameliyat olmak zorunda kaldım 4 ay ara verdik simdi tekrar iğneye döndük tedaviye başladık kaliteli yumurtaların olması için tedavi görecem yani kısaca erken menapoz gibi bişey şuan yaşadığım aslında çok duzenliydim bir iki gün oynardı da zaman geçtikçe değişiyor artık 1 günde kesiliyor ya da 10 günde bitmiyor gibi değişik değişik olabiliyor her seferinde kardescazim böyle işte benim hikaye de bekliyoz 4 senedir bakalim
Çok geçmiş olsun umarım bian evvel çözüm bulunur bebeğine sağlıkla kavusursun 🙏

Çok geçmiş olsun umarım bian evvel çözüm bulunur bebeğine sağlıkla kavusursun 🙏
İnşallah canım benim bu süreçte burda milyon tane insanın sorunlarını gördüm sadece kendime değil gerçekten isteyen herkese diliyorum bu süreç çok zor çünkü bir ay da olsa 10 yılda olsa sadece çeken bilir

Çok teşekkür ederim gerçekten. Doktora gösterdiğimde reglinin 2. Günü gel hormon testi yapalım dedi. Ben bu testi yaptırdıgımda reglime 4 gün vardı Sonrasında yani ayın 9unda benden kahverengi kopkoyu bir leke geldi regl oldum sandm ama aynı hün kesildi. Ayın 12si regl günüm dü o gunde akıntımda pembe kan vardı şeffaftı ve davamı yine gelmedi. 4 gündürde reglm gecikti. Normalde reglm çok düzenlidir. Regl olamadığım içinde doktora gidemiyorum. Kafayı yedim

Merhaba canimcim maalesef bu değerlere bakarak yumurtlama olmamış diyebiliriz çünkü kaliteli ve gebelik getiren değerler 10 ve üzeri oluyormuş umarım Baska bir sorun yoktur devamında doktora baktirmani peşine düşmesi öneririm merak ettiğin bişey olursa sorabilirsin bu konuya bir kaç yılımı verdim

Her ayrıntı önemlidir strese girmene gerek yok günün yakin olduğu için olabilir belki ama yine de akıntı ve kanamaları takip et günlerini not al yumurtaliklarin düzenli çalışmadığı için bu tip etkileri görmen normal keza bende öyleyim progesteron değerinin fazlari var hangi evrede ne kadar çalışıyor diye bakacak doktor aynı zamanda FSH ve lh testi de isteyecektir genelde adetin 2. Günü bu testi isterler başta bana da boşver olur demişlerdi en başta biri elimden tutup kizim taş devrinde yaşamıyoruz rutin kontrol adına da olsa tahlillerin yaptır varsa bişey önlemini alalım 1 seneyi bekleme deseydi bunca sene beklemek zorunda kalmazdim belkide ona göre davranırdim yani içini ferah tut doktora görünmek varsa bir sıkıntı bir seneyi beklememek hatta geç adet gördün diye bile gitmek senin en doğal hakkin bu süreçte doğru beslenmeli ve daha çok hareketli olmalısın biseyler stres yaptıkça insan daha fazla vesvese giriyor korkulacak yada strese girecek bişey yok doktorundan seni aydınlatacak cevaplar alacağını umuyorum
Merhaba canım, senonle biz bi pustta beraber beklemiştik, bi gelişme var mı?
Benimn3.günün Dr test ustedi,
Hormonlardan sen anlıyorsun diye danışmak istedim,

Lh 7.9
e221
prolaktin 21.4
Cok mu kötü? Kaç olmalı lh ve bunlar neyi gösteriyor?

Merhaba canım, senonle biz bi pustta beraber beklemiştik, bi gelişme var mı?
Benimn3.günün Dr test ustedi,
Hormonlardan sen anlıyorsun diye danışmak istedim,

Lh 7.9
e221
prolaktin 21.4
Cok mu kötü? Kaç olmalı lh ve bunlar neyi gösteriyor?
Merhaba canim degerler bence normale yakin degerler benimkiyle karsilastirmam gerekirse yani lh 10 e2 42 prolaktin de 10 cikmisti daha onceki testimde prolaktin daha yuksekti hic bisey kullanmadim 10 a dustu
doktor asiri degsiken bir hormon stres meme uyarilmasi beslenme her seyden ogun i inde etkilenebilir demişti yani kendi e2 degerimi sordugumda da 50 ve yukarisi sorun demisti

Merhaba canim degerler bence normale yakin degerler benimkiyle karsilastirmam gerekirse yani lh 10 e2 42 prolaktin de 10 cikmisti daha onceki testimde prolaktin daha yuksekti hic bisey kullanmadim 10 a dustu
doktor asiri degsiken bir hormon stres meme uyarilmasi beslenme her seyden ogun i inde etkilenebilir demişti yani kendi e2 degerimi sordugumda da 50 ve yukarisi sorun demisti
Diyete başladım, glutensiz, strestde vardı yükselmiş olabilir evet.
12 20 lerde bu düşük, 40 olsa sanırım olumlu olurdu.

Lh nedir canım önemi? Fsh 22 maalesef yüksek nasıl düşürebilirim dersin?

Ayrica yeni gördüm kusura bakma canim

Fsh 22 mi cikmis canım evet biraz yuksekmis ama cok degil en fazla 10 olmali diye biliyorum ama dusurulur bu da cok zor bir deger değil kuzum
Estağfurullah ne demek canım🌹
Ins düşürülebilir🤲
Ilaçsız olabilir mi dersin?

Bence mudahale edebilir doktorun ilac icin o da cabuk etki eder is arkadasimin fsh 100 lerde cikiyordu ilac ve tedaviyle 10 lara kadaf dusmustu yani seninki cok daha rahat bir değer bence
Menopozdayken nerdeyse o kadar düşürülebilmiş.
Adeti düzensiz miymiş yüksekken?

Tedavi ilaç mıymış sadece?

Düşünce hamilelik oldu mu?

Menopozdayken nerdeyse o kadar düşürülebilmiş.
Adeti düzensiz miymiş yüksekken?

Tedavi ilaç mıymış sadece?

Düşünce hamilelik oldu mu?
Tedavi ile dusuruldu ilaclarla adeti duzenliydi dihe hatirliyorum her ay olurdu onun tek zorunu fsh degildi maalesef rahminde sorun vardi ameliyat olmak zorunxa kaldi hormon degerleri tedaviyle duzeldi ama baska sorunlari yuzunden hamile kalamadi hala oda bir umut bekleyenlerden be kuzum

X