Progesteron değeri kaç olmalı ?

Cns0195

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
43
8
29
Merhabalar. Yumurtam çatladıktan 5 gün sonra progesteron değerlerime bakıldı. 7.8 çıktı normal bir değer mi düşük mü herkes farklı bir şey söylemiş

Merhabalar. Yumurtam çatladıktan 5 gün sonra progesteron değerlerime bakıldı. 7.8 çıktı normal bir değer mi düşük mü herkes farklı bir şey söylemiş
5 in üzerinde olunca yumurtlama olduğu biliniyor. Yani sanırım sınır 5ti.
5 gün sonrası için nasıl bir değer bilmiyorum ama şuan için olumlu bir değer.

Benimde bugün yumurtlamamin 10. Günü ve progesteron 8.56 çıktı ama yumurtlamam olmuştu yani takip yaptım 2 gün yumurtlama oldu 3. Günü çatlama oldu hamile olabilirim inşAllah ama birkaç değerim çok yüksek çıktı bende sanıyorum hamilelikten yüksek çıktı ama genelde sıkıntı olduğunu söylüyorlar tsh 6 küsür prolaktin 75 progesteron 8.56 folat 21 küsür tekrar sonuç için doktora gidicem adete 2 gun var şuan ama 3 4 gün gecikme olabilir çünkü takvimim baya erken gösteriyor 26 . Hunde gösteriyor ama 30 a dogru falan oluyorum genelde ben yinede sabah erken gebelik testi yapicam doktor yapmadi gecikme olumca yaoicam dedi malesfsen hamilelik istiyormusun canım ve diğer değerine bakildimi nasıl regl ne kadar varr??

Ben iki yıldır evliyim ilk yıl adetlerim hep düzensizdi ama yaklaşık bir yıldır 30-33 gün arasında oluyorum. Bana göre düzenli yani. 6 ay önce muayene oldum bir sorun görülmedi femera verdiler kullandım ancak yumurtlama günlerimi bilmediğim için denk gelmedi sanırım. Bu iki aydır ovülasyon testi ile takip ediyorum yani çatlama günlerine dikkat ediyorum bu ay ayrıntılı öğreneyim diye doktora gittim progesteron adetim ikinci günü Amh, fsh ve adet bittikten sonra da rahim filmi istedi hepsini sırayla çektirmeye çalışıyorum hepsi tamamlandıktan sonra bir problem olup olmadığına bakacak tedavi planı çıkaracakmış ama muayene de hiç bir sorun görmedim dedi. Bu ay da yumurtlama günlerine dikkat ettik değerlendirdik adet tarihim 25 ine umarım olmam 🙏🙏

Bence yapın ya test insan yapmadan duramıyor zaten. Umuyorum hamilesinizdir haberlerinizi bekliyoruz 🌸🙏

Bence yapın ya test insan yapmadan duramıyor zaten. Umuyorum hamilesinizdir haberlerinizi bekliyoruz

Benimde bugün yumurtlamamin 10. Günü ve progesteron 8.56 çıktı ama yumurtlamam olmuştu yani takip yaptım 2 gün yumurtlama oldu 3. Günü çatlama oldu hamile olabilirim inşAllah ama birkaç değerim çok yüksek çıktı bende sanıyorum hamilelikten yüksek çıktı ama genelde sıkıntı olduğunu söylüyorlar tsh 6 küsür prolaktin 75 progesteron 8.56 folat 21 küsür tekrar sonuç için doktora gidicem adete 2 gun var şuan ama 3 4 gün gecikme olabilir çünkü takvimim baya erken gösteriyor 26 . Hunde gösteriyor ama 30 a dogru falan oluyorum genelde ben yinede sabah erken gebelik testi yapicam doktor yapmadi gecikme olumca yaoicam dedi malesfsen hamilelik istiyormusun canım ve diğer değerine bakildimi nasıl regl ne kadar varr??
durum ne acaba ve o yuksek cikan degerlere prigesteron baktirdiginiz gun mu baktirdiniz

X