Progestanla savaşım 🙄

Arkadaşlar merhaba
Çatlatma iğnesi vurulalı yedi aşılama için de 6, günüm yalnız doktor bana poregestan günde üç kere ağızdan dedi ve aşırı tansiyonum düşüyor elim kolum asla kalkmıyor acaba haptan mıdır yoksa gebelik belirtisi vs mi bilemedim sizde aynı sorunu yaşayan var mı ve gebelik testti yapsam sağlıklı olur mu
progestan ağızdan alındığında bahsettiğiniz yan etkileri varmış. ben o yüzden vajinal yoldan aldim ama ben gebelik öncesi değil, zaten gebe kaldıktan sonra kullandım. bende bel ağrısı ve aşşşıırııı uyku hali yaptı. normal gebelik belirtileri mi ortaya çıktı 8.haftadan sonra yoksa ilacın yan etkisi mi bilmiyorum. ama onun dısında bende bir yan etki göstermedi ama dediğim gibi hep vajinal aldım. bence doktorunuzla görüsün onun uygun gördüğü şekilde devam edin. mesela ben bel ağrım sebebiyle doktoruma ilacı bırakmak istediğimi söylemiştim ama doktorum izin vermedi. en azından bir pakedi bitir dedi. sükür su an son 7 günüm kaldı 😂

Kızlar iyi aksamlaar. 🥰
Umarım hepiniz iyisinizdir.

Doktorum bana cumartesi günü progestan başladı (bence gerek yoktu) 🙄😂 200 mg sabah aksam seklinde uygulamak üzere 15 gün kullan eğer sancın vs olmazsa kesersin sonra dedi. Ama ben bu ilaçla anlaşamıııyorrrummmm. İlacı vajinal yoldan alıyorum ve yatıyorum kalçamın altına yastık bile koymayı denedim. Abartmıyorum en az 2 saat yatıyorum (genelde uyuyakalıyorum zaten😂) sonra kalkıyorum işlerimi vs hallediyorum. tuvaleye gittiğimde ilaç hep iç çamaşırıma akmış oluyor. Parmağımla itebileceğim en ileri mevkiiye ittim 😂😂 hayiiir geliyyooorrr. Çıldırttı beni. Normal mi gelmesi? Bu sekilde işe yaramıyor mu acaba? Ağızdan da almak istemiyorum çünkü daha fazla yan etki gösteriyor. Sancım, kanamam falan da yok zaten ama ne biliyim doktor verdiyse bir bildiği vardır diye vicdan yapıyorum geri gelince 😂 Amuda kalkcam artık. Vajinal yoldan alanlar bu ilacı nasıl çözdünüz bu sorunu? 10 gün daha kullanıcam günde 4-5 kez iç çamaşırı değiştiriyorum 😂 (hepsi ilaç değil, normal akıntım da oluyor) napiiicaaağğmm??
Hamileliğimin ilk 3 ayında kullanmıştım. Düşük riski için. Ay illet bişeydi. Doktora ben yapamıyorum olduğu gibi geri geliyor demiştim. Normal gelmesi demişti, vücut ilacı alıp dış kısımlarını atıyormuş galiba öyle bişey demişti😅

Bu arada sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🙏🏻

Hamileliğimin ilk 3 ayında kullanmıştım. Düşük riski için. Ay illet bişeydi. Doktora ben yapamıyorum olduğu gibi geri geliyor demiştim. Normal gelmesi demişti, vücut ilacı alıp dış kısımlarını atıyormuş galiba öyle bişey demişti😅

Bu arada sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🙏🏻
valla bana da pakedi bitir eğer şikayetin olmazsa devam etme dedi. o kadar ağladım zırladım ki istemiyorum ben bu ilacı diye 😂 bi hafta daha kullanıcam zaten bebiş 10+3 olacak bittiğinde. eğer sancım vs olursa yine isterim onun dısında lanet olsun ya 😂😂

çok tesekkür ederim bu arada. 🥰🥰 hepimize insallah

valla bana da pakedi bitir eğer şikayetin olmazsa devam etme dedi. o kadar ağladım zırladım ki istemiyorum ben bu ilacı diye 😂 bi hafta daha kullanıcam zaten bebiş 10+3 olacak bittiğinde. eğer sancım vs olursa yine isterim onun dısında lanet olsun ya 😂😂

çok tesekkür ederim bu arada. 🥰🥰 hepimize insallah
Bende aynı şekilde kan sulandırıcı iğne için ağlamıştım o kadar çok yakıyordu ki😂 ama malesef doğuma kadar hatta doğumdan sonra da kullandım. O yüzden progestan arada kaynadı. Beterin beteri var yani😂 neyse ki sizin az kalmış bitmesine☺️

Bende aynı şekilde kan sulandırıcı iğne için ağlamıştım o kadar çok yakıyordu ki😂 ama malesef doğuma kadar hatta doğumdan sonra da kullandım. O yüzden progestan arada kaynadı. Beterin beteri var yani😂 neyse ki sizin az kalmış bitmesine☺️
tabii ki öyle. Allah herkese kolay, güzel hamilelik nasip etsin valla. su an progestandan şikayet ediyorum ama 2-3 ay önce cocuğum olmuyor diye depresyondaydım. o yüzden yine bin şükür halimize.

tabii ki öyle. Allah herkese kolay, güzel hamilelik nasip etsin valla. su an progestandan şikayet ediyorum ama 2-3 ay önce cocuğum olmuyor diye depresyondaydım. o yüzden yine bin şükür halimize.
Amin. Çok haklısınız çok şükür🙏🏻 bundan sonra da sağlıkla sıkıntısız ilerler inşallah hamileliğiniz🙏🏻

X