Progestan ve inofolic kullanımıyla hamile kalan var mi?

sselena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
194
149
Bayanlar merhaba,

15 aylık evliyim. Ilk 2 3 aydan sonra pco oldugum için olmaması zor diye düsünerek korunmayı bıraktım. Adetlerim düzensiz ve çok sancılı geciyor. Bazi aylarda hem sürdüğü günler degisiyor hem ağrısız oluyor. Genelde zaten simsiyah veya kahverengi seklinde geliyor. Oyle ilk gunden normal kanamam olmuyor yani bazende pembe pembe lekenme veya pıhtı seklinde kafasına gore takılıyor anlıyacaginiz. Gecen sene insülin direncim cıktı matofin verdi doktor evlenmeden 1 ay once 1 kutuyu anca ictim belki bitmedi bile sonrada unuttum zaten... 2 ay once genel bir test yaptırdım insulin direncim ilac kullanilcak seviyede degilmis normalmis doktor oyle soyledi. Cocuk istediğim icin kadın doğuma yonlendirdi. 3. Gun yapilan bi hormon testi varmis onu yaptirmami soyledi fakat ne zaman adet olacagimi bilmedigim icin anidend3 randevu alamadim bu ay hastalaninca daha cok ertelemek istemedim ve ozele gittim. 2 gun once gittim ve doktor bana hormon testi yaptirma gereği duymadi alltan muayene yaptı. İnofolic ve progestan 100 mg hap verdi. Bunları kullan dedi ama ne kadar sure kullanicam yada su zaman kontrole gel demedi. Sormak aklimada gelmedi açıkçası hic olmama ihtimaliyle gidince biraz umitlendirdi bu sekilde hakile kalabilecegimi soyledi. Bu sekilde kullanan var mi? Etkileri varmis sanırım kotu etkiliyomus bas donmesi vs. Ayrica bu progestan bana ayin 25.inden itibaren kullan dedi 30lu sabah aksam 15gune biter bittikten sonra hemen hastalaniyo musunuz? Hastalanmazsak ekstra bisey yapmak gerekir mi? Tesekkurler simdiden

X