Pco lu adet duzensizligi insulin direnciyle hamile kalanlar var mi yada progestan kullanan?

Tablet 30 lu bana verdigi bana soylediginden sabah aksam 15 gun kullanicam diye anladim ben ama hastalanirsam ara verim mi devam edim mi ilaca sen 1 haftada hemen hastalanmissin yoksa 1 haftalik mi kullandin
Aynen bu ilacı 7 gün kullan 10 gün içerisinde hasta olacaksın demisti gerçekten de 7. Gün son hapimi içtim 4.gun hastalanmistim

Ben onu bi sorayım o zaman ya fazla kullanip bozmasin dengemi iyice belki 1 haftalıktır benimde
Aynen canım iyice öğren öyle kullan.birde moral yüksek tut stres yapma hatta klomen vs verdiğinde imkânınız varsa deniz olan bir yere gidin deniz bedeni çok rahatlatıyor ben geçen ay tatildeyken tutturmusum

Bayramda 2 hafta yokuz zaten ama ilaci kullanicagim zamana denk geliyo malesef artik kolemn verirse yakinlarda bi yere kacariz. kizlar cok tesekkur ederim gercekten

Bayanlar merhaba,

15 aylık evliyim. Ilk 2 3 aydan sonra pco oldugum için olmaması zor diye düsünerek korunmayı bıraktım. Adetlerim düzensiz ve çok sancılı geciyor. Bazi aylarda hem sürdüğü günler degisiyor hem ağrısız oluyor. Genelde zaten simsiyah veya kahverengi seklinde geliyor. Oyle ilk gunden normal kanamam olmuyor yani bazende pembe pembe lekenme veya pıhtı seklinde kafasına gore takılıyor anlıyacaginiz. Gecen sene insülin direncim cıktı matofin verdi doktor evlenmeden 1 ay once 1 kutuyu anca ictim belki bitmedi bile sonrada unuttum zaten... 2 ay once genel bir test yaptırdım insulin direncim ilac kullanilcak seviyede degilmis normalmis doktor oyle soyledi. Cocuk istediğim icin kadın doğuma yonlendirdi. 3. Gun yapilan bi hormon testi varmis onu yaptirmami soyledi fakat ne zaman adet olacagimi bilmedigim icin anidend3 randevu alamadim bu ay hastalaninca daha cok ertelemek istemedim ve ozele gittim. 2 gun once gittim ve doktor bana hormon testi yaptirma gereği duymadi alltan muayene yaptı. İnofolic ve progestan 100 mg hap verdi. Bunları kullan dedi ama ne kadar sure kullanicam yada su zaman kontrole gel demedi. Sormak aklimada gelmedi açıkçası hic olmama ihtimaliyle gidince biraz umitlendirdi bu sekilde hakile kalabilecegimi soyledi. Bu sekilde kullanan var mi? Etkileri varmis sanırım kotu etkiliyomus bas donmesi vs. Ayrica bu progestan bana ayin 25.inden itibaren kullan dedi 30lu sabah aksam 15gune biter bittikten sonra hemen hastalaniyo musunuz? Hastalanmazsak ekstra bisey yapmak gerekir mi? Tesekkurler simdiden

bende pco çıktı yeni evliyken 7 senelik evliyim ilk zamanlar korunmadım bu yüzden bende glıfor kullandım zayıflıcaksın dedi bana onu söylediğinde 62 kiloydum sonrasında ekstra ilaç vermedi bende soğan kürü incir kürü yaptım pcolu hastalara ibrahim saraçoğlu sitesinde okumuştum 1 ay yaptım bu kürü 15 gün soğan 15 gün incir sonrasında hastalandım ama öyle böyle değildi ondan sonraki ay hamile kaldım progestanı da hamileyken kanamam olduğu için vermişti bana acayıp uyku ve baş dönmesi yapmıştı sen adet için kullandığından 1 hafta içide söktürebilir geçmiş olsun rabbimden hayırlısını iste bu mübarek cumanın yüzü suyu hürmetine raabim tüm bebek sahibi olmak isteyenlere nasip etsin inşallah:dua::dua::dua:

selam kizlar bende pkoluyum 6 defa igne vurundum kardimdan yumurta buyutme ignesi sonrada catlatma igmesi yaptim ise yaramadi
kanallara bakildi acikti
sogan kuru yaptim o ay adetimi getirdi ma sonraki aylar yine dengesizdi adetlerim
devamli incir kuru yapiyorum yumurtalarimi buyutuyordu ama catlamiyordu gecen ay havuc kurude ekledim yumurtam catlatma ignesi vurunmadan kendi catladi ayni zamanda diyet ve sporada basladim ama sonuc yine negatif
bu ay yine ayni sekilde deniycem incir havuc kuru ve spor olmassa tup bebek istiyoruz

selam kizlar bende pkoluyum 6 defa igne vurundum kardimdan yumurta buyutme ignesi sonrada catlatma igmesi yaptim ise yaramadi
kanallara bakildi acikti
sogan kuru yaptim o ay adetimi getirdi ma sonraki aylar yine dengesizdi adetlerim
devamli incir kuru yapiyorum yumurtalarimi buyutuyordu ama catlamiyordu gecen ay havuc kurude ekledim yumurtam catlatma ignesi vurunmadan kendi catladi ayni zamanda diyet ve sporada basladim ama sonuc yine negatif
bu ay yine ayni sekilde deniycem incir havuc kuru ve spor olmassa tup bebek istiyoruz
Canım gecmis olsun en yakın zamanda bebisini kucağına alirsin inşallah Eşine sperm testleri yapildimi bazen sorun erkekten kaynaklı da olabiliyor

bende pco çıktı yeni evliyken 7 senelik evliyim ilk zamanlar korunmadım bu yüzden bende glıfor kullandım zayıflıcaksın dedi bana onu söylediğinde 62 kiloydum sonrasında ekstra ilaç vermedi bende soğan kürü incir kürü yaptım pcolu hastalara ibrahim saraçoğlu sitesinde okumuştum 1 ay yaptım bu kürü 15 gün soğan 15 gün incir sonrasında hastalandım ama öyle böyle değildi ondan sonraki ay hamile kaldım progestanı da hamileyken kanamam olduğu için vermişti bana acayıp uyku ve baş dönmesi yapmıştı sen adet için kullandığından 1 hafta içide söktürebilir geçmiş olsun rabbimden hayırlısını iste bu mübarek cumanın yüzü suyu hürmetine raabim tüm bebek sahibi olmak isteyenlere nasip etsin inşallah:dua::dua::dua:
Amin canimm insalllah incir kirunu ilk defa duydum onuda sogan kurunude denicem. Sogan kuru icin kis sogani sartmi peki

Kızlar birda nerelerde oturuyosunuz bilmiyorum ama istanbul kagithane besiktas sisli o bolgelerden bildiginiz memnun kaldıgınız bayab kadin dogum doktoru var mı?

Amin canimm insalllah incir kirunu ilk defa duydum onuda sogan kurunude denicem. Sogan kuru icin kis sogani sartmi peki
yok cnm bildiğimiz kuru soğan olması yeterli içine sumak katıp yiceksin ama sabah akşam aç karnına iki kürü aynı anda yapmıyorsun inciride soğandan 1 hafta sonra yapabilirsin 6-7 adet kuru incir kaynatıp sabah akşam ac karnına içiyorsun inşş faydasını görürsün

Anladım canım.peki doktor ne dedi yumurta mı gelişmiyor veya başka doktora gittin mi doktorda çok önemli
Ben almanyada yasiyorum buradaki doktorlarin agzini bicak acmiyor bi soru soruyorsun gözlerini dönderiyorlar mafya olmuslar cocuk olmasin da sömürelim diye bakiyorlar

Merhaba bende pcoluyum ve 1.5 yıldır çocuk istiyodum ama olmuyodu. Doktora gittim letroks yumurta büyütücü kullandım ve ardından ovitrelle catlatma iğnesi vuruldum 3 kez malesef tutmadı. Cok araştırdım çok kafama taktım. En sonunda olursa olur olmazsa olmaz dedim ve doktora gitmeyi kestim. Araştırmayida biraktim. Yaklasik 4 ay sonra adetim 20 gün gecikince oylesine umutsuz olarak test aldim ve çift çizgiyi gördüm 3üzlere hamile olduğumu öğrendim. Okadar mutlu oldum ki size anlatamam. 7 haftalik olduğunda kanamalarim başladi ve malesef düşük yaptim. Şimdi korkuyorum ya tekrardan bukadar uzun sürerse diye. Kızlar benden tavsiye kafaniza takmayin ve oluruna birakin . Allah hepimizin yardimcisi olsun. Dusukten cok etkilendim bu yuzden araştırmalara başladım yine. En kisa zamanda aticam kafamdan ve bende oluruna birakicam eskisi gibi.

Merhaba bende pcoluyum ve 1.5 yıldır çocuk istiyodum ama olmuyodu. Doktora gittim letroks yumurta büyütücü kullandım ve ardından ovitrelle catlatma iğnesi vuruldum 3 kez malesef tutmadı. Cok araştırdım çok kafama taktım. En sonunda olursa olur olmazsa olmaz dedim ve doktora gitmeyi kestim. Araştırmayida biraktim. Yaklasik 4 ay sonra adetim 20 gün gecikince oylesine umutsuz olarak test aldim ve çift çizgiyi gördüm 3üzlere hamile olduğumu öğrendim. Okadar mutlu oldum ki size anlatamam. 7 haftalik olduğunda kanamalarim başladi ve malesef düşük yaptim. Şimdi korkuyorum ya tekrardan bukadar uzun sürerse diye. Kızlar benden tavsiye kafaniza takmayin ve oluruna birakin . Allah hepimizin yardimcisi olsun. Dusukten cok etkilendim bu yuzden araştırmalara başladım yine. En kisa zamanda aticam kafamdan ve bende oluruna birakicam eskisi gibi.
Canim gecmis olsun üzülme ondada vardir bir hayir. Vücut sagliksiz olan herseyi atar böyle düsün. Dedigin gibi kafadan atmak lazim hamile olabiliyorsun kendiliginden buda biseydir. :KK200:

X