Progestan iğnesinden iğne yapılacak yer yok

edizce35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2020
62
20
32
Merhaba kızlar bugün transferimin 5. Günü progestan iğnesi çok morarma yapmış kalçamda sağlık ocağına gittiğimde hemşire buraları bastıra bastıra ovala iğne yapılacak yer kalmamış dedi. Bunu yapıp uygulayan var mı. Transferim pozitif olursa daha devam edilecek bu ilaca. Lütfen yardımcı olabilir misiniz

Merhaba kızlar bugün transferimin 5. Günü progestan iğnesi çok morarma yapmış kalçamda sağlık ocağına gittiğimde hemşire buraları bastıra bastıra ovala iğne yapılacak yer kalmamış dedi. Bunu yapıp uygulayan var mı. Transferim pozitif olursa daha devam edilecek bu ilaca. Lütfen yardımcı olabilir misiniz
Merhaba ben istanbulda aile saglik kabininde yaptirdim 50 tl hergun yapiorlar

Peki faydası oluyor mu ben ilk defa duyuyorum böyle bişey olduğunu izmirde var mı böyle hizmet araştırayım
Bende ilk kez duydum ama
İstanbulda heryerde varmis ben yurtdisindayim
Burda dr da yaptiorurm
Gibege yapilcak olandanda aldim onu kendim
Yapiorum Doktor kapaliysa sizde sorun progestan
Yerine hangisi
Varsa onuda alin

İğneyi yapılır yapılmaz, iğne yerine parmağınla sertçe bastırman lazım 4-5dk en az. Orada kanamayı engellesin diye. Morarmayı en aza bu şekilde indirirsin. Eğer iğneden hemen sorna ovalarsan mosmor olur.
Hee bir süre sonra 1-2 saat gibi ovala ilaç dağılsın diye. Tam 8 haftadır kalçadan hergün çift ampul vuruluyorum bana güvenebilirsin 🤭🤭
Var olan morlukların için de arnica krem sürebilirsin. Bir de ben aloa vera sürüyorum.

İğneyi yapılır yapılmaz, iğne yerine parmağınla sertçe bastırman lazım 4-5dk en az. Orada kanamayı engellesin diye. Morarmayı en aza bu şekilde indirirsin. Eğer iğneden hemen sorna ovalarsan mosmor olur.
Hee bir süre sonra 1-2 saat gibi ovala ilaç dağılsın diye. Tam 8 haftadır kalçadan hergün çift ampul vuruluyorum bana güvenebilirsin 🤭🤭
Var olan morlukların için de arnica krem sürebilirsin. Bir de ben aloa vera sürüyorum.
Benim doktorum krem sürdürmüyor ya neden böyle düşünüyor bilmiyorum ama bazı doktorlar yaptırmıyormuş. Oturamıyorum neredeyse. Birde iğne yaparken hemen kaldırıyorlar 4-5 dakika bekleyemiyorum iğnenin vurulduğu yeri tuta tuta eve geçiyorum ama yine de fayda etmiyor demekki

Bende ayniyimmm sağa sola donemiyorum artik 🥲🥲 ovalasamda buzla masaj da yapsam geciremedim bezeler olusuyor 🥺 ve daha vurulmaya devam edecegim her gun

Doktorunuzdan göbekten yapılan formunu isteyebilirsiniz ondada morarma oluyo ama göbekten yapılınca beze gibi durumlar olmuyor kullanımı daha rahat adıda progestan dex

Siz hamileydiniz dimi sizi hatırladım☺️ ben bugün öğlen transfere gidicem dua eder misiniz bana❤️
Ben 2. Kez transfer oldum ilkinde aşırı su içtim çok zorluk çektim. Bana ikinci transferde hemşiremiz bir litre veya 1,5 içersen yeterli demişti ve gerçekten çok zorlanmadım inşallah güzel geçer çektiğimiz acılar son bulur Rabbim kucağımızı boş bırakmaz inşallah 🙏🏻 ❤️

Benim doktorum krem sürdürmüyor ya neden böyle düşünüyor bilmiyorum ama bazı doktorlar yaptırmıyormuş. Oturamıyorum neredeyse. Birde iğne yaparken hemen kaldırıyorlar 4-5 dakika bekleyemiyorum iğnenin vurulduğu yeri tuta tuta eve geçiyorum ama yine de fayda etmiyor demekki
Yok kimse 5dk yatırmaz ama yapınca pamuk koyduğu yere çok sıkı bastırarak kalk bir süre de sıkıca bastır ayakta. Başka çaresi yok malesef bastırmayıp ovalarsan mosmor olur.
Göbekten olan 25lik. Kalçadan bir ampul 50lik. O yüzden kalçadan veriyorlar genelde. Ben bir de çift oluyorum. Morluklar da acısı da geçecek elbet merak etmeyin 🌸

Yok kimse 5dk yatırmaz ama yapınca pamuk koyduğu yere çok sıkı bastırarak kalk bir süre de sıkıca bastır ayakta. Başka çaresi yok malesef bastırmayıp ovalarsan mosmor olur.
Göbekten olan 25lik. Kalçadan bir ampul 50lik. O yüzden kalçadan veriyorlar genelde. Ben bir de çift oluyorum. Morluklar da acısı da geçecek elbet merak etmeyin 🌸
İnşallah 🙏🏻

Kalçanıza yapmanızın özel bi sebebimi var?
Ben 12 hafta kullandım. Göbekten yaptım. Hiç morarma olmadı öyle.

• Beğen
Reactions: dhn
Kalçanıza yapmanızın özel bi sebebimi var?
Ben 12 hafta kullandım. Göbekten yaptım. Hiç morarma olmadı öyle.
50 lik iki ampul vuruluyorum. Göbekten 4 iğneye denk geliyor malesef.. yaş ve deneme sayısı fazla olunca riske giremedi doktorlar malesef.

X