Gebeliğe Hazırlık Progestan hormon ilacını kullanan var mi.??

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de guatrda cikmisti o yuzden bozuldu denmisti sonra normale dondu ama devam etti alakisi yokmuydu bilmyom.ilk klomenle tarlusal vermislerdi.bu kezki tedavide klomenle progestan verildiydi.progestan adet duzenlemek icin degil pek dedi doktor.cocuk dusunuldugu icin adet duzenleyici verilmyomus.ve doktor iliski gunu verdiginde 15 dkka poonun altina yastik koy duvara daya dedi ben onu 1 saat yaptm.daha onceki tedavide bama doktor dememisti iki tane 23 ml yumurtam vardi ikiz olcak dedi ama olmadi bunlada alakili olabilir.bana 8 saat yat diyodu idrarimi zorla tutuyodm buda stres yaptryodu bak bukez kaldi ve iki tane şuan. Sen iliski gunleri bunlari yap ve birde 41 gün meryem suresi oku namazdan sonra ben onuda yaptm ve kaldı. Adet gunlerinde esin okusun ara vermeden
Çok teşekkür ederim canım bana doktorum 2 saat sırt üstü yatmamı söyledi yapıyorum ama dua okucam Allah razı olsun canım inşallah hayırlısıyla sağlıkla kavuşursun bebişlerine 🤗

Bana adetin 15. Gününde başla dedi bnde bugün başladım da merak ediyorum bu şekilde hamile kalan var mı size neden verdi benim yumurtaliklarda tembellik varmış
Bende rahim filminden sonra düzensizlik oldu canım bende doktora gittim folikasit ve progestan verdi adetin başlangıcından 16 gün başlayıp 10 gün içicen dedi bana bu arada bende Ovülasyon testine başladım hergün pozitif gösteriyor oda anlamadım son adet tarihim 18 şubat bakalım bekliyoruz ama progestanın hamile kalmaktan ziyade düşük engellediği ve adeti düzene soktuğunu biliyorum

Çok teşekkür ederim canım bana doktorum 2 saat sırt üstü yatmamı söyledi yapıyorum ama dua okucam Allah razı olsun canım inşallah hayırlısıyla sağlıkla kavuşursun bebişlerine 🤗
Saol canım insallah sende en yakin zamanda bebisin olur.bu klomen ikiz yapyo ona gore hazrlikli olursun artk😊 sen tamam doktoru dinle de yinede duvara daya bende ilk doktorumu dinledm olmadiydi cabuk gitsin rahme.

Saol canım insallah sende en yakin zamanda bebisin olur.bu klomen ikiz yapyo ona gore hazrlikli olursun artk😊 sen tamam doktoru dinle de yinede duvara daya bende ilk doktorumu dinledm olmadiydi cabuk gitsin rahme.
Inşallah canım bende kavuşurum Allah bir evlad en hayırlı zamanda verir belkide şimdi hayırlı zaman değil dediğini denicem canım sağlasın

Bende rahim filminden sonra düzensizlik oldu canım bende doktora gittim folikasit ve progestan verdi adetin başlangıcından 16 gün başlayıp 10 gün içicen dedi bana bu arada bende Ovülasyon testine başladım hergün pozitif gösteriyor oda anlamadım son adet tarihim 18 şubat bakalım bekliyoruz ama progestanın hamile kalmaktan ziyade düşük engellediği ve adeti düzene soktuğunu biliyorum
Bana da aynısını söyledi benim son adet tarihim de 19 Şubat bnde bekliyorum bklm inşallah olur

Ben 2 kez aşılama oldum. İkisindede vajinal fitil olarak kullandım. Rahim duvarını kalınlaştırıp düşük olmasını önlüyo.

Prosgetandan sonuç alan var mı kızlar bende başladım 4 günüm 200 lük gece 1 tane iç dedi 10 boyunca ama benim midemde çok gaz ve sabah uyandığım da bugün mide bulantısı oldu ilacın yan etkisi sanırım herkes kabızlık yapıyor demiş okuduğuma göre bende tam tersi isal değilim ama sürekli büyük tuvalete çıkıyorum ağız kuruluğu yaptı ve acayip derecede göğüslerim şişti ağrıyor

Arkadaşlar bazen rahim içi destek amacı ile doktorlar adetin 16.-25. Günleri arası hastaya kullanması için Duphas..n tb türevi ilaçlar verir. Bu sabah akşam içilir. Döllenme olduğu zaman rahim içi kalınlaşmasın ve desteğini sağlar. Aynı ilaç adet sökmek içinde kullanılır. Adet örneğin 10 gün gecikti kan testi yapıldı gebe değilsiniz. Bu ilacı 5-6 gün kullanarak adet görebilirsiniz. Aynı şekilde Tar..l tb te böyledir. Ama Tar..l tb 16.-25. Günler arası kullanılması tercih pek edilmez. Progesteron türevi farklıdır. İkisini de kullanırken tesadüfen gebe kalmışsanız zararı olmaz.
Crinone, progestan caps vb progesteron takviyeleri de rahim içi destek ve adet söktürmek için kullanılabilir. Mantık aynıdır. Bunlardan progesteron. Ama daha çok yardımcı üreme tekniklerinde tercih edilir. Rahim içini kalınlaştırmak,bebeğin tutunmasına destek olmak amacı ile kullandırılır.

Folik asit gelince ; içinde Folat içeren ürünler kullanmalısınız. Folat yeşilliklerin işinde var. Ve karaciğer tarafından direkt emilerek hücerelere etki eder. Ama bazı kadın vücudu laboratuvar ortamında üretilen kimyasal folik asiti kabul edemez kana karışır ama hücre geçişi olmaz. Lütfen ilaç kutuları üzerinde folat yazan takviyeleri kullanmayı tercih ediniz. Diofol çok güzel bir takviye. Ve L-Methylfolat içeriyor. Hiç bırakmayın. Folik asit /folat sizin rahim içinizi desteklemek amacı ile verilmez. Bebeğin sinir sisteminin gelişmesi için verilir. Eğer gebe kaldığınızda folat depolarınız boş ise embriyo gelişirken bir aksilik olmaması ve düzgün gelişim için en az 3 ay öncesinden başlamanız gerekir.
Hiç bir ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayız. Hele ki progesteron içerikli olanları. Unutmayalım bu ilaçlar hormon içeriyor.
Umarım bir faydam olmuştur. Gebe kalmaya çalışan bir kadın olarak hepimize dua ediyorum kaderdaşlarım 🙏🏻🤗

Merhaba arkadaşlar progestan adeti geciktirir mi bilen varmi lütfen bilen varsa söylesin
Kullandığınız sürece adet görmezsiniz. Bırakınca görürsünüz. Ama uzun süre kullanılmaSı iyi değildir. Doktor tavsiyesi ile adet geciktirmek amacı ile kullanılmalıdır.

Adet gecikmeniz ya yumurtlamamışsınız ondan olmuştur. Yada yumurtanız çatlamamıştır kistleşmiştir bu sebeple adet görmezsiniz. Ya da yumurtlamanız hiç yoktur aylarca görmeyebilirsiniz. Ya da geç yumurtlarsınız adetiniz gecikir. Yada geç yumurtladığınız için geç adet görürsünüz. Mesela adetiniz gecikti. Söktürücü progesteron içerikli ilaç kullandınız bitti ve bekliyorsunuz hala adet görmediniz. 7 gün içinde görmeniz beklenir. 10 gün içinde adet görmediyseniz ya gebesinizdir yada Nur topu gibi bir kist vardır. Ama ilaçtan dolayı yine görürsünüz 10-15 gün arasında.

Her ilaç doktorunuza danışılarak kullanılmalıdır. Asla burada yazan ilaç tavsiyelerini doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Burada çok bilgi kirliliği var.

Kullandığınız sürece adet görmezsiniz. Bırakınca görürsünüz. Ama uzun süre kullanılmaSı iyi değildir. Doktor tavsiyesi ile adet geciktirmek amacı ile kullanılmalıdır.
Sağol canım ama benim geçikmenin başka bi sebebi varmış hamileyim 6 haftalık Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲🤲

Adet gecikmeniz ya yumurtlamamışsınız ondan olmuştur. Yada yumurtanız çatlamamıştır kistleşmiştir bu sebeple adet görmezsiniz. Ya da yumurtlamanız hiç yoktur aylarca görmeyebilirsiniz. Ya da geç yumurtlarsınız adetiniz gecikir. Yada geç yumurtladığınız için geç adet görürsünüz. Mesela adetiniz gecikti. Söktürücü progesteron içerikli ilaç kullandınız bitti ve bekliyorsunuz hala adet görmediniz. 7 gün içinde görmeniz beklenir. 10 gün içinde adet görmediyseniz ya gebesinizdir yada Nur topu gibi bir kist vardır. Ama ilaçtan dolayı yine görürsünüz 10-15 gün arasında.

Her ilaç doktorunuza danışılarak kullanılmalıdır. Asla burada yazan ilaç tavsiyelerini doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Burada çok bilgi kirliliği var.
Ben zaten doktoruma gidip o verdi hapları asla kendi aklımla ilaç alıpta kullanmıyorum

X