progestan+folbiol kullanan arkadaşlar cevap lütfen

mananur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
25
0
:teselli: merhabalar
ilk olarak sorum şu yumurtanın çatlaması sonucu gebe kalma şansın yüksek dediler benim yumurta çatladı sizce hamiş olacakmıyım doktorumda bana şu hapları verdi progestan günde 3 adet folbiol günde 2 adet kullanıyorum bu ilaçları kullandıkdan sonrada baş dönmesi halsizlik ve uyku hali oluyor bende. sizce bu ay hamiş olma şansım yüksekmidir.Doktorum herşey çok çabuk gelişti.yumurtanda çabuk çatladı dedi
of ya kafam çok karışık 10 gün sonra regl olacağım acaba olacakmıyım olmayacakmıyım diye hep bu soru işaretleri içindeyim :eek:

canım hamile kalmadan doktorun neden progesteron verdi anlamadım.daha önce düşüğün olmuşmuydu?
inşallah hamilesindir canım,hakkında hayırlısı olsun.

teşekkür ederim Allahım hayırlısından bana bir bebiş verseydi
minik kelebek hayır düşüğüm olmadı daha önce 9 aylık evliyim ilk olarak klomen kullandım sonrada folbiol + progestanı verdi yumurtanda çok çabuk çatladı dedi.bakalım 10 gün bekleyeceğim.ama adet olmakdan korkuyorum sivilcemde çıktı ama senağlamasenağlama

yaaa bana acil cevap verirseniz çok merak ediyorumm ya of düşünmek insanı mahvediyor

canım folbiolu anladım onu hamile kalmadan öncede öneriyorlar ama progestan düşük önleyici bildiğim kadarıyla dr.bizden daha ii bilir tabiki

progestan kişide eksik olan progestan hormonunu tamamlıyor.Bazı kişilerde bu hormon eksik olduğundan düşüğe ve kanamaya sebep oluyor. Doktor önceden önlem almış iyi de yapmış ihmal etme canım..(bana doktorum böyle izah etmişti ve başka bir anormallikten dolayı düşecek olan çocuğu progestan önleyemez demişti).

Kendini germe bu kadar. Başka bir şeylerle ilgilen. Sanki perhiz yapanbir hastaymışsın gibi kabul et kendini. Stres yapam, bebeğe hiç bir faydası yok.

O ilaçları ben de kullanıyorum, evet çeşitli yan etkileri var. Ama alışıyorsun zamanla. Özellikl progestan gebelik belirtileri de olabilecek şişkinlik, göğüslerde ağrı, bulantı ve baş dönmesi gibi belirtileri azdırıyor. Daha regline 10 gün varmış, hırpalama kendini..

canım bende kullandım folbiol dediğin kalsiyum günde 1 kere kullanıyordum gebeliğe hazırlık aşamasında ve gebeliğin ilk üç ayı boyunca.progestanıda ilk üç ayımda kullandım düşük tehlikem vardı die ama onun dozuysa günde 2 taneydi.senin dr'un niye şimdiden progestan vermiş onu hiç anlayamadım ve dozuda fazla senin baş dönmen felan bu ilaçtan kaynaklanıyo.folbilol öyle bir etki yapmaz.yumurta çatlaman olduğu günde ilişkide bulunmuşsan inşllh hamilesindir hadi hayırlı haberler.......

verdiğiniz cevaplar için teşekkürler arkadaşlar şafak 7 :) bakalım hafta sonu ne olacak regl olacakmıyım olmayacakmıyım haftaya bugün yazacağım
bugün göğsümün ucu ağrıyor ve belim ağrıyor hafifde ateşlenme oluyor içimde ama kendimi bebiş içinde odaklamak istemiyorum hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.

ben ikisinide aynı senin gibi kullandım hatta daha önce gonapane klomen dostinex bunlarıda kulllandım tedaviyle kaldım bende çok kafaya takıyordum ama allh verecekse ümidini en kaybettigin anda veriyor cnm allha sıgın dua et inş kalacaksın hamile

selam canım folbiol hamilelikten önce kullanmaya başladım ben 17 haftalık düşük yaptım 3 aralıkta şu anda 10 haftalık hamileyim ilk bebeğimi düşürdüğüm için dr progestan verdi 10 gün kullan dedi düşük olmasını engellemesi için miş

Bu gün doktora gittik kan testi yaptırdık.ılk ultrasonla baktık 6 hafta 1 günlük hamileymişim.Cumartesi evde test yapmıştım,öğleden sonra koyu kahve biraz kan geldi,dün yani pazarda geldi biraz bugün doktora gittiğimizde söyledim ve kasıklarımda çok ağrı var karnımda nedense şişik ve çok sert.Bana doktor o kanı düşük tehlikesi kabul ederim dedi ve progestan verdi.1 kutu 10 gün sonra gelin dedi.Bakalım ne olacak inşallah bir sorun olmaz...

bende bu yumurtanın catladıgını nereden anladınız acıkcası cok merak ettim bende bu bahsettiğiniz ilacları kullanıyorumda..

X