Prematüre doğum tekrar eder mi

meralmirayy

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
4
1
29
Çok merak ettiğim bir soru sormak istiyorum prematüre annelere benim 28 haftada gelişim geriliği başladı 3 4 günle başladı devam etti hafta hafta 35 +5 de 32 hafta ile uyumlu doğdu 1900 gram 46 cm doğdu ama suyum kan akışım her şeyim normal çıkıyordu ben normalde cok iştahlı bir insanım ama hamileliğimde asla yiyemedim sağlıksız beslenme sonucu olabilir dediler ama hep merak ettim neden hic iştahım yoktu 2 çocuğu düşünüyorum ama gene iştahsız olur muyum gene prematüre dogum olur mu annelere sormak istiyorum 2 bebeğinizde prematüre oldu mu yani tekrar eder mi

Bende bir prematüre annesiyim 35.haftada 1900 45 cm doğdu bebeğim . Yemek konusu bende de aynı normalde çok istahliyimdir ama hamilelikte kesilmişti. Şuan yine hamileyim 33+5 bebeğim 1950 gr + - değişebiliyorda doğumda . Bu sefer yemem içmem çok iyi ama bu kadar oluyor . Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum benimde merak ettiğim bir konu önceki erken doğdu bunda da tekrarlar mı ? Doktoruma göre ihtimali var diyor biz tedbirlerimizi alacağız ama ısrarcı olursada yapacak bir şey yok yaşam sınırını geçmiş oluyor zaten , gerek kalmaz umarim ama kalırsada bir süre misafir ederiz kuvezde diye konuştu. Ama hiç onun anlattığı gibi kolay olmuyor zor bir süreç. Bende gelecek cevapları merakla bekliyorum .

Canım umarım zamanında doğar çok şükür kızım 5 gün kalmıştı küvezde ciğer geliştiricide olmuştum planlı mı hamile kaldın acaba

Şükür az kalmış sizin benim tam 32 gün kaldı bitmek bilmedi . Evet planlı oldu 5 yıl var aralarında. İnşallah zamanında sağlıkla alırım kucağıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…