preklemsi

canım benim sağol ama benimde sezaryen oldu tam 1 sene oldu doğum yapalı doktorun dediğine göre bir buçuk sene geçmesi yeterli dedi tekrar hamile kalmak için benim kızım çok istediği için 3 ay öne aldı çok yaş farkı olucak kızım 13 yaşında doğana kadar 14 olur çok pişmanım ara verdiğime çok ara vermeyin size tavsiyem

herkese çok geçmiş olsun. yazılanları teker teker okudum, Allah en kısa zamanda hepimize sağlıklı hamilelikler, sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah.
bende 2008 kasım ayında hamile kaldım ve ağustos ayında doğum yapacaktım.. ilk hamileliğimdi. herşey baştan çok güzel gierken 13. haftamda plesenta previa teşhisi kondu.(plesentanın çok büyük ve önde olması). sonraki haftalarda inanılma kilo alımı, ayaklarımın şişmesi, tansiyon yükselmesi ve böbreklerimin çalışmaması sorunlarıyla karşılaştım. ikili, üçlü testlerim riskli çıktı, amniyosentez yaptırdım bebeğimin sağlığının yerinde olduğunu öğrendik tam rahatlamıştımki 19. haftamda şiddetli kanam ile hastaneye gittim. plesentamın yarısı bebeğimden ayrılmış ve kanama başlamıştı. zaten preklampsi hastası olduğum için hastaneye yatırıldım. sadece tuvalet ihtiyacı için yataktan kalkmama izin vardı. 21. haftada kanamam kesildiği için eve çıkmama izin verildi, bebeğin sağlığıda yerindeydi. fakat 5,5 ayda 18 kilo aldığım için ve ödemlerim çok arttığı için 9 ayı tamamlayamayacağımı söyledi dr'um. 28. haftada sezeryan ile alacağız bebeği dedi. ama 28. haftaya kadar dayanamadık maalesef. 24. haftamda evde sancılandım tansiyonum 22ye çıktı ve aniden suyum geldi doğum yaptım bebeğimde yaşamadı.. hamileliği hep pembe buluıtların üzerinde geçen, pamuk prenses gibi olacağım zamanlar diye düşünürken acı gerçekle karşılaştım( ama hep dedimki Allah'ım kimseye çekemeyeceği acı vermezmiş, beni daha büyük acılardan korudu dedim.
dr korunma süremi 3 ay olarak verdi. 3 ay dolduktan sonra 2. denememde yine hamile kaldım. şimdi 16. haftama girmek üzereyim, şişmedim, tansiyonum normal, plesentam normal, ben iyiyim. ama işte hiç belli olmuyor, Allah'ım hepimize hayırlısını göstersin.. inşallah bundan sonra güzel haberler verebiliriiizz..

mart ayını bekliyorum tam 34 gün var hayırlısıyla sağlıklı hamilelik yaşarım:Saruboceq:
gün sayıyorum korunmayı bırakmak için

mart ayını bekliyorum tam 34 gün var hayırlısıyla sağlıklı hamilelik yaşarım:Saruboceq:
gün sayıyorum korunmayı bırakmak için

çok sevindim senin adına.umarım herşey yolunda gider ve sağlıklı bir bebeğin olur cnm.gelişmeleri yazarsan sevinirim..

çok sevindim senin adına.umarım herşey yolunda gider ve sağlıklı bir bebeğin olur cnm.gelişmeleri yazarsan sevinirim..

canım benim sağol şimdi ilaç kullanıyorum folbiol ve coraspin haftaya korunmayı bırakmayı düşünüyorum allah hayırlısını versin artık kısmetse alnımıza yazılmışsa birtane daha olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…