pozitif bir konu açayım o zaman :) hayallerınız hedefleriniz ne hanımlar ? iş ve kariyer yönünde?

limoncicegi2

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2022
77
-4
ben şuanda kamuda calisiyorum farklı bir bölüm okuyorum ve eğitim sektörüne geçmeyi hayal ediyorum. okuduğum bölümü dgs ile 4 yllığa tamamlayıp ünide öğretim görevlisi olmayı hayal ediyorum. kucuk bir cocuk ve işe baslayacak olmama rağmen okula baslamam süper bir adımdı benım ıcın. ama okul konusunda cok zorakı gıdıyorum konfor alanımdan cıkmıs olmak zorluyor. yinede kendımle gurur duyuyorum. bir an önce onlısansı bıtırıp dgs ye hazırlanma aşamasına gelmek ıstıyorum. vize haftasındayım sınavlara calısasım hıc yok cunku sureklı bolunuyorum ya cocuk durmuyor ya sureklı uyanıyor ya hastayım ya esım hasta ya evın ıslerı dağ oluyor... kendımı veremıyorum. hadi birbirimizi motive edelım :)

ben şuanda kamuda calisiyorum farklı bir bölüm okuyorum ve eğitim sektörüne geçmeyi hayal ediyorum. okuduğum bölümü dgs ile 4 yllığa tamamlayıp ünide öğretim görevlisi olmayı hayal ediyorum. kucuk bir cocuk ve işe baslayacak olmama rağmen okula baslamam süper bir adımdı benım ıcın. ama okul konusunda cok zorakı gıdıyorum konfor alanımdan cıkmıs olmak zorluyor. yinede kendımle gurur duyuyorum. bir an önce onlısansı bıtırıp dgs ye hazırlanma aşamasına gelmek ıstıyorum. vize haftasındayım sınavlara calısasım hıc yok cunku sureklı bolunuyorum ya cocuk durmuyor ya sureklı uyanıyor ya hastayım ya esım hasta ya evın ıslerı dağ oluyor... kendımı veremıyorum. hadi birbirimizi motive edelım :)
inanir misin bilmem benim 3 tane hayalim var :) 1.memura atanmak 2. hobi olarak gamer üzerine yazilimci olmak 3 ise saglik yönetimi ilgili hem dgs hazirlanip kazanmak bunun üzerine yüksek lisans yapmak :) ama bu 3‘üne yetisemiyorum yoruluyorum 2.ciyi biraz askiya aldim. Hangi birine yetiseyim üni okuyorum bi yandan sevgilim var oda doktor genelde makaleler üzerine calisir ama tek konuda sansliyim yan yana oldugumuzda derslere calisabiliyor olmak. Yoksa geze geze derslere calisamazdim bende :) kaplumbaga adimlarla agir agir ilerliyorum panik veya stres yapmaktan hoslanmiyorum kendime sikintiya sokmama sebep oluyor. Bildiklerime cözmek en azindan elimden geleni yapip konuyu kapatip devam edebiliyorum. Simdi bunlari yazinca ne hayalim varmis dedim kendi kendime bu 3‘ünün hayalim olmasi sacma buldum suan veya acgözlük mü diyim ne diyim bilemedim

inanir misin bilmem benim 3 tane hayalim var :) 1.memura atanmak 2. hobi olarak gamer üzerine yazilimci olmak 3 ise saglik yönetimi ilgili hem dgs hazirlanip kazanmak bunun üzerine yüksek lisans yapmak :) ama bu 3‘üne yetisemiyorum yoruluyorum 2.ciyi biraz askiya aldim. Hangi birine yetiseyim üni okuyorum bi yandan sevgilim var oda doktor genelde makaleler üzerine calisir ama tek konuda sansliyim yan yana oldugumuzda derslere calisabiliyor olmak. Yoksa geze geze derslere calisamazdim bende :) kaplumbaga adimlarla agir agir ilerliyorum panik veya stres yapmaktan hoslanmiyorum kendime sikintiya sokmama sebep oluyor. Bildiklerime cözmek en azindan elimden geleni yapip konuyu kapatip devam edebiliyorum. Simdi bunlari yazinca ne hayalim varmis dedim kendi kendime bu 3‘ünün hayalim olmasi sacma buldum suan veya acgözlük mü diyim ne diyim bilemedim
bence gayet güzel hyallerin sadece hepsini aynı anda yapmaya calisma bence sırayla yap ☺️

Diş hekimiyim hedef poliklinik açmak ama buna hem mental olarak hazır değilim çünkü risk almak dediğiniz gibi konfor alanından çıkmak pek benlik değil hem de maddi olarak kenarda param olması lazım ama onu da asla başaramıyorum . Değişken bir gelirim var arttığı gibi harcama kalemlerimi arttırıyorum maalesef .

Ama ders çalışmak o kadar hayatımdaki benim. Sanırım alışkanlık olmuş . Geçen bir kursa gittim mesleki . Böyle yaşlı başlı hekimler gelmişler, çocuklular çocuğunu bırakıp il dışına bu kurs için gelmiş. Beni bu özverileri baya motive etti açıkçası. Ben de oturup çalışıp öğrendiklerimi hastalarda uygulamak istiyorum bir an önce . Motivasyon meselesinde ise şöyle bir şey okumuştum . Motivasyon başarıdan sonra kazanılır. Yani çalışmak için motive olmayı beklemeden istesek de istemesek de çalışmalı saha sonra bunun sonucunda başarılı olunca motive olmalıyız. Benim aklıma yattı açıkçası çünkü her zaman mutlu mutlu yapamayız bazen artık başa gelen çekilir diyip direkt uygulamaya girmek lazım .

bence gayet güzel hyallerin sadece hepsini aynı anda yapmaya calisma bence sırayla yap ☺️
1 ve 3cüyü halletmeye ugrasiyorum sonucta konular ayni isliyor. Dediginiz gibi sirayla yapiyorum yoksa nefes alincak gibi degil

Diş hekimiyim hedef poliklinik açmak ama buna hem mental olarak hazır değilim çünkü risk almak dediğiniz gibi konfor alanından çıkmak pek benlik değil hem de maddi olarak kenarda param olması lazım ama onu da asla başaramıyorum . Değişken bir gelirim var arttığı gibi harcama kalemlerimi arttırıyorum maalesef .

Ama ders çalışmak o kadar hayatımdaki benim. Sanırım alışkanlık olmuş . Geçen bir kursa gittim mesleki . Böyle yaşlı başlı hekimler gelmişler, çocuklular çocuğunu bırakıp il dışına bu kurs için gelmiş. Beni bu özverileri baya motive etti açıkçası. Ben de oturup çalışıp öğrendiklerimi hastalarda uygulamak istiyorum bir an önce . Motivasyon meselesinde ise şöyle bir şey okumuştum . Motivasyon başarıdan sonra kazanılır. Yani çalışmak için motive olmayı beklemeden istesek de istemesek de çalışmalı saha sonra bunun sonucunda başarılı olunca motive olmalıyız. Benim aklıma yattı açıkçası çünkü her zaman mutlu mutlu yapamayız bazen artık başa gelen çekilir diyip direkt uygulamaya girmek lazım .
evet bunu bende okumustum bir yerde. cok mantıklı . bende normalde harekete geçebilen biriyimdir ona rağmen bir süredir geçemiyorum harekete. mükemmeliyetcilik yüzümden sanırım. cocuk ve ev isleri ve hastalıklar. bunlar motivasyonumu düşürüyor. baska bri isim olmadan bölünmeden rahatca calisabilsem keske diye düsünüyorum. ama eldeki imkanlarla en iyisini yapmanın yolunu bulmak gerek. içinde bulunduğum sartlari kabul etmem gerrk sanırım. öğrenmeyi calismayi cok severim

Şu an okuduğum 2. Üni seneye bitiyor aynı zamanda yeni bir bölüm daha okumak istiyorum. O arada okuduğum bölümden yüksek lisans yapıp ünide ders vermek istiyorum. Memurluktan düşünüyorum. Bir yandanda kendi işimi kurma düşüncesi içerisindeyim. Bunları yaparken bir kaç tane daha çocuk doğurup kalabalık bir aile olma niyetimde var.

Hiç isteklerim bitmeyecek sanırım yazınca bi fazla geldi, 😂

Kamuya atanmaya çalışan bir avukatım :) Hayalimde çocukluktan beri senaryo yazma işleri vardı, kalemi güçlü olan biriydim/biriyim ama hayat şartları insanı düz bir yola sürükledi işte. Okul, yabancı dil, ruhsat alımı derken yaş oldu 25-26. Hedefim bakanlıklardan birine atanıp paramı gönlümce harcamak, spor olsun bakım olsun. İnsanın kendi maaşı gibisi yok valla :)

Dilerim hedefleriniz gerçekleşir ☺️

Ayyy o motivasyona o kadar ihtiyacim var kiii 🤭 universiteyi bitirdim, tr nin en buyuk firmalarindan birinde hayalim olan işte bi proje kapsaminda evden calisma modelli yetistirilmek uzere bi pozisyonda ise girdim. Üç kurus para kazaniyodum resmen , zaten bir de part time. Ama olsundu. Sonra nisanlandim, ailemin durumu cok iyi degildi ve bu calistigim is zaten sozlesmeliydi suresi dolmak uzereydi, ben de kpss tercih yaptim ve atandim. Memur oldum guzel bir isim vardi, butun ceyizimi dugunumu aileme yuk olamdan yaptim. Ama hayalim olan sektoru birakmak zorunda kalmistim. Evlenirken, esim cok tayini cikan bir meslege sahip olduğu icin, ben de esler birbirine tayin ayarlamaya calsiip zaman zaman ayri yasamak falan hic boyle seylerden hoslanmadigim ve zaten hic de memur olmayi hayal etmedigim icin istifa ettim. Calisicam hayalim olan meslegi yapicam, yazilimci oluvam dedim. Zaman zaman cabalarim oldu, ama ilcelerde yasadik, bifiil calisma sansim olmuyordu ilcede, remote olarak da kimse deneyimsiz birine is vermiyordu. Sonra saldim 🥲 simdi bi de bebem var. Hala cok istiyorum. Ama ne o motivasyonu bulabiliyorum, hem de nerden baslayacagimi, nasil bir firmayi bana uzaktan calisma modelinde is vermeye ikna edebileceğimi bilmiyorum. 🥲

• Kısa vadede doğumdan sonra kilo vermek. Hayatımda olmadığım bir kilodayım ve bu beni inanılmaz mutsuz ediyor.
  • Kızlarımı ilerde Amerika’da okutmak.
  • Güney Amerika’ya gitmedim. Orayı görmek.
  • Eşimle cruise seyahatine çıkmak.

Yazılım için neler yapiyorsunuz? Bu işi öğrenmek için illa ücretli kurslara mi gitmeli

İnsan kaynakları elemani olarak ise basladim aslinda baska bolum mezunuyum.Insan kaynaklari uzerine lisans tamamlayıp müdürlük istiyorum.Müdürlük icin lisans sart diyorlar.Yas 29 oldu ne ara olacak bilmem ama.2 yasında bir kızım var onun gelecegi icin birikim yapmak ev almak da istiyoruz tabii bu ekonomide zor ama nasip kısmet.Eşimle ufak tefek pürüzler var onları da çözsek iyi anlasıyoruz aslında.Saglıksal anlamda ise 7 8 kg fazlam var vermek istiyorum kortizonlu ilaclara basladim pek mumkun gozukmuyor yaza kadar verebilsem keske

Şu an en büyük hayalim atanmak. Bölümümü falan söylemek istemiyorum ama özel sektörde insan yerine koyulmadigindan atanmanin en iyisi olacağını düşünüyorum.
Atandıktan sonra Türkiye turu istiyorum. Aslinda yazilim bana da güzel geldi ama cok zor geliyor, öğrenmek zor mu acaba

2017 de hafız oldum bazı sebeplerden diploma alamadım .
Şimdi yeniden sağlayıp diploma almak hedefim .
Evlendikten sonra liseyi tamamladım seneye de üniversitesi sınavına giricem
Eğer iyi bir puan yaparsam pek ümidim yok ama sağlık alanında paramedik istiyorum .
Üniversite sınavında iyi bir puan yapamazsam hedefimi kuran kursu öğreticiligi olarak değiştireceğim büyük ihtimal böyle olacak .
Bir tane bebeyle ne kadar kendimi geliştirebilirsem o kadar kâr .
Umarım tembellik edip herşeyden vazgeçmem :KK70:

7 yıllık kariyerimi istifa ederek sonlandırdım. Şu an çalışmıyorum. En büyük hayalim yurtdışı ile ilgili ama şu an gerçekten çok zor ve emek isteyen şeyler. Mental olarak kafamı topladigim an yurtdışına yönelmek istiyorum.

X