Tatlı Tarifi Portakal Rüyası-Burçak Büsküvi Sponsorlugunda

Pembis Hayaller

Oysa bir umuttu hep 🙏
Pro Üye
15 Ocak 2016
6.888
33.924
27
Selam kızlar bugun sizlere yapması kolay tadı olay bi tarifle geldim (çok klişe oldu kabul) benim kışın neredeyse her misafire yaptığım ve herkesten tam not aldığım bir tariftir denemediyseniz şiddetle tavsiye ederim tarifime geçeyim
Malzemeler

Tabanı için;

Bir paket burcak bisküvi
2 yemek kaşığı margarin
2 yemek kaşığı süt

Tabanı için bisküvileri rondodan geçirin. Margarini kısık ateşte eritin 2 yemek kaşığı sütle birlikte bisküvilere ilave edin iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bardağın tabanına döşeyin.
Muhallebisi için;

1 litre süt
1 su bardağı un
1, 5 su bardağı toz şeker
Yarım portakal rendesi
125 gram margarin
1 paket vanilya

1. Muhallebisi için tereyağını tencereye alıp eritin. Unu ilave edip karıştırarak kavurun.
  2. Unun rengi değişmeye başladığında sütü yavaşça ilave edip hızlıca karıştırın şekeri ve portakal rendesini ilave edip kıvama gelene kadar pişirin.
  3. Üzeri göz göz olunca vanilyayı da ekleyip altını kapatın. Muhallebiyi bisküvilerin üzerine soğumadan dökün
    • Portakal peltesi için;

• 1 buçuk su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
    • 1 su bardağı su
    • Yarım portakal rendesi
    • 2 yemek kaşığı nişasta
    • Yarım su bardağı toz şeker
    • 4.Pelte için bütün malzemeleri tencereye alıp katılaşana kadar karıştırarak pişirin.
    • 5.Soğuyan muhallebinin üzerine pelteyi döküp buzdolabında bir gece bekletin.
    • 6.Bir gece bekleyen tatlınızı dilediğiniz şekilde süsleyin
    • (Ben evde 2 kişi olduğumuz için tarifin yarısını yaptim sizde isteğinize göre azaltıp cogaltabilirsiniz)
    • Vee sunum

Ellerine sağlıkl bol şanss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…