Porselen dişimde koku :(

siz zor olanı atlatmıssınız, söküldüğünü söylemeseydınız zaten bu konuda konusmayacaktım ama madem söküldü nasıl oldugunu anlatırmısınız?
Gerçi konu sahıbı belki rahatsız olur, okumak ıstemez, özelden yazarsanız da sevınırım.
Ben bundan oncekılerı sokturmustum de hala aynı sıstem mı ılerleme kaydedıldı mı merak edıyorum :)
Benımkı zırkon degıl, metal desteklı.... ama kendı dısınızı de kullanıyorsanız kesınlıkle zırkon dıyorum, cunku metal destek zamanla cok yapay durur gercek dısın yanında.
Dr.um cok ıyı ıdı, basamak basamak kestıgını soyledı dısımın ve hıc bır problem yasamadım 4 sene olacak. 1 kere dıs etı temızlıgı o kadar.Ne sıkma, ne morarma,ne hava alma...
Dr. cok onemlı kesınlıkle.
Sevındım adınıza, yenı dıs, yenı gulus, ohhh :)

Son düzenleme:
Diş yaptırma çok zorlu bi süreç Allah yardımcımız olsun

etler yapıldığından beri mor. hep böyle kalmicak demişti ama kaldı.

bır tanıdıgımın agız kokusu vardı, ben kaplamaların koktugunu anlıyordum ve ust onler hep mordu, tam emın olmamakla bırlıkte ondan olabılecegını dusundum,gecmıs olsun.

Son düzenleme:

Sökmede eski sistem devam ediyor :) Ama benim kiler çok kolay çıktı, tek hamlede söküldü iki köprümde, dişçim baya bir ölçtü biçti ama buradan mı yapsam oradan mı yapsam diye, çok şükür tek harekette aldı ikisini de. İlk söktürdüğümde facia yaşamıştım ama o dişçi zaten mahvetti tüm ağzımı. Bu hafta takılacak inş. yeni dişlerim, provam bitti, çok istediğim biçimde olamayacak, çünkü ön köpek dişlerimden birinde sinir anomalisi var, uyuşmadığından tam anlamıyla kesilemedi, bende çektirmeye kıyamadım, biraz iri olacak alt dişlerim ama razıyım artık :)

cok tesekkur edıyorum oncelıkle bılgilendırme ıcın:) aslında daha doğal durur, ben hatta ön 2 tanenin birin hafıf kırık mı yapsak cok ta ıncı gıbı durmasa mı bıle demıstım:) ona gore ınce yapar dr.köpek dişi zırkonunu bence.... hatta kopek dısının bıraz uzun veya hafıf ırı olusu bence cok guzel oluyor estetık acıdan,eminim çok guzel olacaklar, şimdiden güle güle kullanın, zaten artık zirkon sökülmuyor bıldıgım kadarıyla, hem daha dayanıklı, hem de gerekırse dıs gıbı kesılerek cıkıyor.
sız atlattınız o söktürme işini, darısı benım 32 dişimin basına :) şuan bır problem olmasa da bir gün elbet cıkacaklar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…