Porselen dişimde koku :(

sonkupa

Guru
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2013
515
218
Merhaba kızlar, benim bi sorunum var günlük hayatımı kötü bir şekilde etkiliyor. Porselen dişim ile diş eti arasından bir koku geliyor , çok iğrenç bi koku ben bile kendimden nefret eder oldum. Kaliteli bi diş macunuyla günde 2 kere fırçalıyorum ,çok nadir asitli içecek tüketiyorum ama yine var bu şey. Doktoruma sorduğumda koku olabilir demişti, ama benim kendime olan özgüvenim gitti gidecek.. Var mı bu durumda olan ve buna bi çare bulmuş olan :KK43:

macun dısında limonlu su icin onun buna yararı var.

Büyük ihtimalle alttaki dış çürümüş veya kök çuruğu olusMuş olabilir yada bir ihtimal porselen Yapıştırıcısı siman bütünlüğü kaybolmuş sızıntı olabilir. Ayrıca dış eti cebi oluşmuş ve oraya giren gıda artıkları da koku yapabilir yani ihtimal çok dis hekiminizi ziyaret edin bence

günde 2 lt su için karanfil yada naneli sakız çiğneyin

yediğin herşey porselen dişin arasına giriyor ve fırçalamak yetersiz kalıyor..düzenli bir şekilde diş ipi kullanarak bu kokuyu önleyebilirsin..

Canım şu ara zayıflamak için onu içiyorum zaten :) sorun aslında içerden gibi, sanki kaplamanın altında gibi yani :KK43: adelia adelia

Canım benim dişlerimin arası ayrık değil :KK43: üst taraf tam bir kaplama

yinede yemek artıkları içine girmiştir..ben diş hastahanesinde çalıştım o kaplamaları çıkardıkları zaman kokudan yanından duramıyorsun..yaptırdıpın doktora bir danış derim..

Hafif hassasiyet olmuştu oradaki diş etinde bi ara . ama şuan hiç bişey yok sadece var olan iğrenç koku. Gidicem dişçiye bu hafta ama yine bişey olmaz falan dicek biliyorum. :KK43:

Benım de dıslerım kaplama ve su ana kadar hıc koku olmadı, bir donem ıltıhaplandı ve sıstı, o zaman rahatsız olmustum ve dıs etı temızlıgı ıle gectı. Kesınlıkle normal degıl...
Porselenın yanında kendı dıslerınız de var mı? Onlardan kaynaklı olabılır mı?

Merhaba kızlar, benim bi sorunum var günlük hayatımı kötü bir şekilde etkiliyor. Porselen dişim ile diş eti arasından bir koku geliyor , çok iğrenç bi koku ben bile kendimden nefret eder oldum. Kaliteli bi diş macunuyla günde 2 kere fırçalıyorum ,çok nadir asitli içecek tüketiyorum ama yine var bu şey. Doktoruma sorduğumda koku olabilir demişti, ama benim kendime olan özgüvenim gitti gidecek.. Var mı bu durumda olan ve buna bi çare bulmuş olan :KK43:

Porselenin altında boşluk vardır ki, bu olmaması gereken bir şey, alttaki dişe sıvı teması olmamalı, olursa zamanla dişini çürütür. Porselenin yeni ise bu dişçinin ölçüyü oturmamasından kaynaklıdır, koku olabilir diye bir şey yok, ağzında porselen olan herkes kokuyla mı dolaşıyor. Porseleniniz yapılalı uzun zaman olduysa diş etlerinizde çekilme sonucu bu aralıklar oluşmuş olabilir ki, bu da o porseleni yenilemeyi gerektirir. Şu anda tam da bunun için tedavi görüyorum. Bu kez zirkon yapılacak, bu malzeme diş etine daha uyumluymuş. Koku kesinlikle normal değil, gerekirse diş hekimini değiştirmelisin

Benım de dıslerım kaplama ve su ana kadar hıc koku olmadı, bir donem ıltıhaplandı ve sıstı, o zaman rahatsız olmustum ve dıs etı temızlıgı ıle gectı. Kesınlıkle normal degıl...
Porselenın yanında kendı dıslerınız de var mı? Onlardan kaynaklı olabılır mı?
alt çenedeki bütün dişler kendi dişim ama ordan koku yok . bu ustteki dişle et arasından geliyor koku zaten elimi sürdüğümde bariz belli. sonra ya kolonyalıyorum elimi ya da yıkıyorum :KK43:

alt çenedeki bütün dişler kendi dişim ama ordan koku yok . bu ustteki dişle et arasından geliyor koku zaten elimi sürdüğümde bariz belli. sonra ya kolonyalıyorum elimi ya da yıkıyorum :KK43:
Bı dıs etı temızlıgı yaptır bakalım, morarma var mı etlerınde? sıkıyor mu kaplamaların?

Porselenin altında boşluk vardır ki, bu olmaması gereken bir şey, alttaki dişe sıvı teması olmamalı, olursa zamanla dişini çürütür. Porselenin yeni ise bu dişçinin ölçüyü oturmamasından kaynaklıdır, koku olabilir diye bir şey yok, ağzında porselen olan herkes kokuyla mı dolaşıyor. Porseleniniz yapılalı uzun zaman olduysa diş etlerinizde çekilme sonucu bu aralıklar oluşmuş olabilir ki, bu da o porseleni yenilemeyi gerektirir. Şu anda tam da bunun için tedavi görüyorum. Bu kez zirkon yapılacak, bu malzeme diş etine daha uyumluymuş. Koku kesinlikle normal değil, gerekirse diş hekimini değiştirmelisin

Eskı kaplamaları sokturdunuz mu? Zirkon evet cok guzel :KK66: gecmıs olsun sımdıden.

evet kesinlikle var bi açıklık :KK43: zaten yine kabul etmezse başka bi doktora gidicem. 2 sene oldu yapılalı , halbuki bu da 4. levent bölgesinde tanınan iyi bi doktor..

Eskı kaplamaları sokturdunuz mu? Zirkon evet cok guzel :KK66: gecmıs olsun sımdıden.

Eskiler söküldü evet, diş etlerim çekildiği ve dişlerime sürekli sıvı teması olduğu için alttaki dişlerimden biri çürümüş =(( çektiler mecburen kanallı dişti zaten pek kurtarılacak hali kalmamıştı. Sağlı, sollu iki köprü vardı alt çenemde, diş etlerim o kadar çekilmişki, ortada kalan ön dişlerimde sallanıyordu artık, toplamda 6 dişimi keserek alt çenemi komple zirkon kaplama yapmaya karar verdi dişçi, zirkon diş eti ile daha uyumluymuş. Henüz bitmedi ama umutluyum bitince güzel olacak :)

evet kesinlikle var bi açıklık :KK43: zaten yine kabul etmezse başka bi doktora gidicem. 2 sene oldu yapılalı , halbuki bu da 4. levent bölgesinde tanınan iyi bi doktor..

Çok da uğraşma o zaman değiştir doktorunu, şans işi iyi dişçi bulmak, ilkinde bende çok tavsiye edilen bir doktora gitmiştim, yandım Allah dedirtti bana, ilk köprülerimi o yaptıktan bir yıl sonra söktürüp yenisini yaptırdım, dünya para ödedim, canımın acısı bir yana. Boşverin başka bir doktor bakın en iyisi, geçmiş olsun

Büyük ihtimalle alttaki dış çürümüş veya kök çuruğu olusMuş olabilir yada bir ihtimal porselen Yapıştırıcısı siman bütünlüğü kaybolmuş sızıntı olabilir. Ayrıca dış eti cebi oluşmuş ve oraya giren gıda artıkları da koku yapabilir yani ihtimal çok dis hekiminizi ziyaret edin bence
Kesinlikle katiliyorum.
Bir uzmana gidip röntgen cektirin

X