Popoda sivilce olması

northernyildiz90

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2013
14
0
Merhaba kızlar. 23 yaşındayım ve popomda sivilce oluşuyor. Temizliğe de önem veren hergün duş alıp iç çamaşır değiştirende(hatta sadece pamuklu tercih etmeye çalışan) biriyim ama neden oluyor sizce? bir çözümünüz varmı?? :KK43:(

bendede arasıra çıkıyordu ama önemsemiyordum burda okuyunca araştırdım biraz

[h=2]Kalçada sivilce çıkmasının nedeni[/h]Sebum denilen vücut içindeki yağlı bir madde bazen artış gösterir. Yağ bezleri ergenlik döneminde daha verimli hale androjenler denilen hormonlar tarafından uyarılır. Ancak kalçada sivilce çıkması sadece gençlik döneminde olan bir durun değildir. Gözeneklerin tıkanmış olması sivilce gelişimine karşı cildi korunmasız bırakır. Sebum ekstra miktarda üretildiği zaman gözenekleri tıkar. Tıkalı gözenekler, vücudun ölü hücrelerden kurtulmasını engeller. Bu da kalçada sivilceye neden olur.
[h=3]Önleme / Çözüm[/h]Kalçada sivilce çıktığında, bunu yüz için üretilen sivilce kremleriyle tedavi edemeyiz. Bu durumda tıkanmış gözenekler içinde biriken bakterilere karşı savaşmak gerekir. Tıkanmış gözenekleri önlemek için, en az haftada bir kez peeling yapın. Kabak lifi ile kalçada sivilceli bölgeleri hafifçe lifleyebilirsiniz. Kalça bölgesindeki hijyene daha çok önem verin. Kıyafetleriniz temiz olmalıdır.
[h=3]Hususlar[/h]Bazı bireysel özellikler gibi genler ya da hormonlar gibi nedenler, kalçada sivilce çıkma olasılığını artırabilir. Ayrıca, terleme ve giyilen dar kıyafetler de kalçada sivilce nedenleri arasındadır. Bu nedenle kalça bölgenizi tahriş edecek kıyafetlerden uzak durun.
[h=4]Uzmandan yardım alabilirsiniz[/h]Eğer kalçada sivilce çıkması sizi çok rahatsız ediyorsa bu konuda uzman bir hekimden yardım alabilirsiniz. Böylece kalçanızda çıkan sivilceler daha hızlı geçecektir.
[h=2]Uyarı[/h]Kalçada sivilce çıktığında bu sivilceler siyah nokta veya kistler gibi görünebilir. Bazıları irinle doludur. Bu durum sivilcelerin kanamasına, kabuklanmasına ve derin izler kalmasına neden olabilir. Kabuklar at Toplama sadece geliştirmek izleri kötüleştirebilir.

X