POLİSTİK OVER YARDIM :(

kelebek3445

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2024
6
-13
1715566397532.png

Lütfen bilgisi olan yazabilir mi sadece ultrasondan bu teşhisi koyabilir mi doğum kontrol hapı verip 3 ay sonra gel bakarız dedi arkadaşım adet olmadığın için o birikintileri kist olarak görmüş olabilir dedi böyle bi durum var mıdır cidden psikolojim bozuldu düğünüme 3 ay kaldı 2 3 sene sonra düşünüyoruz çocuk ama ya olmazsa

Eki Görüntüle 3426505
Lütfen bilgisi olan yazabilir mi sadece ultrasondan bu teşhisi koyabilir mi doğum kontrol hapı verip 3 ay sonra gel bakarız dedi arkadaşım adet olmadığın için o birikintileri kist olarak görmüş olabilir dedi böyle bi durum var mıdır cidden psikolojim bozuldu düğünüme 3 ay kaldı 2 3 sene sonra düşünüyoruz çocuk ama ya olmazsa
Pcoslu lar da gebe kalabiliyor ama süreç uzun sürüyor. Nerdeyse 5 kişiden 1i pcos moral bozma

Canım benim bence özel bir doktora git bende de aynı şekil de pkos vardı daha önce bende 1 kez ela içmiştim ama bunun onunla bir alakası yok bu durum doğuştan gelen bir rahatsızlık devlet hastanesinde ki doktor bana doğum kontrol germişti ama özel doktorum ise diyetisyene yönlendirdi diyete başladım normal de de 65 kg 1.67 de boyum aşırı bir kilom yoktu ama gebe kalmak için kilo vermem yağdan gitmesi gerekiyormuş bu gebe kalma ihtimalini arttırıyor … bende 1 ay içinde 6 kg verdim ve şuan hamileyim Rabbime şükürler olsun hiç canını sıkma moralle çok alakalı bir rahatsızlık doktor önce adetlerini düzenleyecek doğum kontrol hapıyla sonra da gebe kalmanı sağlayacak eğer ki gebelik düşünüyorsan şuan da özel bir hekimden destek almanı tavsiye ederim gebelik planım yok sadece adetlerim düzene girsin zamanı gelince onu da yaparım diyorsan doğum kontrol ile devam edebilirsin tabi bir de sağlıklı beslenerek

Eki Görüntüle 3426505
Pcos çoğunlukla ultrasonda görülebilen bir hastalık zaten , bazı hormon değerlenin yüksekliği de pcos belirtisidir fakat en doğru sonuç ultrasonda çıkar. Minik minik bir sürü yumurta görüntüsü vardır . Lh, fsh, ve amh değerleri de yüksek çıkabilir dediğim gibi .

Eki Görüntüle 3426505
Merhaba , polikistik over herkeste farklı seyrediyor kimisi çok kolay hamile kalırken kimisi çok zor kalabiliyor zaman çok alabilen bir sendrom. Ama herkeste değil, farklı seyretme sebebi de kilolu olmak , insülin direncine bağlı olaraktan tiroidin az çalışması gibi şeyler başta olarak zaten erkeklik hormonunun yüksek olmasın adet düzensizliği olması gibi şeyler .. bunun tek tedavisi egzersiz. Ve bol su içme sağlıklı beslenme stili. Bunu yaşam stiline dönüştürdüğümüzde gebelik oranı da artıyor. Bu polikistik over olan kadınların yapabileceği şeyler İnositol , omega3 ve D vitamini almak ta şart vitamin depolamak garanti olur bedende.

Ama sadece kadında bitmiyor şöyle düşünmek ve unutmamak gerekiyor yani bu leyleklerden getirilen bir şey değil onun için Eşler de kontrolden geçmeliler eşiniz sperm testi vermeli ben 4 senelik evliyim eşime çok geç baktılar çok zamanımı yediler ve ben görmediğim tedavi kalmadı meğersem en büyük problem elimdeymiş. Demem o ki eşler beraber testler yaptırmalı beraber tedavi görmeli ve beraber sağlıklı bir yaşam sürmelilerdir. Kilo varsa beraber verin. Yoksa da sağlıklı beslenin hareket edin yürüyüşler yapın. Su için kadınların yumurtalıklarını çalıştırıyor su ve enfeksiyondan korur. Gerisi takdiri ilahi herkesin kendi fikri herkes bakabileceği zamanda çocuk yapmalı biz şimdi ağlıyoruz istiyoruz ama bakması da ayrı dert. Ama böyle bir durum varsa yavaştan düşünmek güzel olur sanki bunun erkeni geçi de pek yok gibi sonradan bir pişmanlık yaşamamak gerekiyor diye düşünüyorum ben bu sadece benim fikrim ve senin fikrine düşüncelerine de saygımı sonsuz bende senelerce uğraş verdim çünkü. Umarım süpriz bir şekilde gerçekleşir 🙏🏼🌸

X