Polikistik Overlı olanlar, bebek bekleyip de kavuşamayanlar, hiç üzülmeyin !

muntazaman

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2010
365
151
kızlar, sakın korkmayın, ben de polikistik overlıydım. benim de adetlerim düzensizdi. yumurtam çatlamıyordu. eşimde varikosel vardı ve 2 kere ameliyat olmuştu. doktorlar olmaz dedi...

Ama oldu. bugün şimdi hastaneden geldim. hamileyim. Allahımıza şükürler olsun. Rabbime şükürler olsun. tam tedavi olacakken vazgeçtim. Dedim ki Allahtan başka kimin gücü yetebilir bu mucizeye, Allah ol derse herşey oluverir, O'nun herşeye gücü yeter dedim. Rabbim ne güzel diyor Kur'anında ;

7:189 - Sizi bir tek nefisten yaratan, onunla sükûnet bulsun diye eşini de ondan yaratan Allah'tır. O, eşini kucaklayıp sarılınca (ona yaklaşınca), eşi hafif bir yük yüklendi (hâmile kaldı). Bir müddet böyle geçti, derken yükü ağırlaştı. O vakit ikisi birden Rableri olan Allah'a şöyle dua ettiler: "Eğer bize salih bir evlat verirsen, biz muhakkak şükredenlerden olacağız."

13:8 - Her dişinin neye gebe olduğunu Allah bilir. Ve rahimler ne eksiltir, ne arttırır, onu da bilir. O'nun katında her şeyin bir ölçüsü vardır.

35:11 - Hem Allah sizi bir topraktan, sonra bir damla sudan yarattı. Sonra sizi çiftler kıldı. O'nun bilgisi olmadan ne bir dişi hamile olur, ne doğurur. Kendisine ömür verilenin de ömrünün uzatılması da, ömründen kısaltılması da mutlaka bir kitapta yazılıdır. Şüphe yok ki bu, Allah'a göre kolaydır.

meryem 8-9 : Zekeriyya, “Rabbim!” “Hanımım kısır ve ben de ihtiyarlığın son noktasına ulaşmış iken, benim nasıl çocuğum olur?” dedi. Vahiy meleği) dedi ki: Evet, öyle. (Ancak) Rabbin diyor ki: “Bu, bana göre kolaydır. Nitekim daha önce, hiçbir şey değil iken seni de yarattım.”

Sadece Rabbimize gönülden şükredin. Yalnızca ona dua edin. Onunla birlikte bir başka ilaha bir başka varlığı araya katarak duada bulunmayın. Rabbimize sığının. Onun herşeye gücü yeter. İnanan bir kimse için, Allah herşeye yeter. Ve Müslümanların Allahtan ümit kesmesi imanını inancını boşa çıkarır, asla ümit kesmeyin. Rabbimiz tüm herşeyi duyan bilen görendir ve dualarımızı işitir. en güzeli ise edilen dualar kabul edilir Allah tarafından.
Hepimiz için hakkımızda hayırlı olsun. Hayırlı evlatlar versin Allah bizlere. SAğlıklarımızı korusun, huzurlarımızı daim etsin. İsteyen dileyen herkese, tez zamanda sağlık ve bereketleri ile bebekleri nasip olsun. Hepiniz için can-ı gönülden diliyorum.

Amin.

ne güzel yapmışın bu ayetleride eklemekle:)) bende pko vardı ,adetleim felen düzenliydi ,tedavi, olmama 3-4 ay varken hamiş oduğumu öğrendi,m :)) 6 haftalık şu an galiba:))opuyorumnanaktan:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…