Polikistik Overim büyükmü , hamile kalmayı etkiler mi

Miyase_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2023
6
1
21
A610051B-9487-4B73-8384-49F72E7DA825.jpeg

Kızlar merhaba sizce korkulacak boyuttamı yorumlayabilirmisiniz

Canım bu büyüyen yumurtan çatlamak üzere sadece çatladıktan sonra 14 gün sonra adet göreceksin neyi korkulacak bunun tam anlayamadım ?
Fibrokistler yok mu yani doktor polikistik over teşhisi koydu ama korkulacak bir şey olmadığını söyledi

Fibrokistler yok mu yani doktor polikistik over teşhisi koydu ama korkulacak bir şey olmadığını söyledi
Fibrokistler yok mu yani doktor polikistik over teşhisi koydu ama korkulacak bir şey olmadığını söylediF
Fibrokist memede oluşan kistler yumurtalıkla ne alakası var evet sen polikistik over sendromu taşıyorsun ve o büyük gözüken şey minik yumurtalar arasından büyüyebilen yumurtan ve çatlama durumunda doğal olarak korkulacak hiçbirşey yok. Ya da tam konuyu anlatmıyorsun. Doktorun tam olarak ne söyledi sana anlatır mısın

Eki Görüntüle 3246333
Kızlar merhaba sizce korkulacak boyuttamı yorumlayabilirmisiniz
Boyutları anlayamam ama doktor hiç yorum yapmadı mı
Mesela benim de 2,5 cm kistim vardı,yumurtam o ay çatlamamıştı, adetle atarsın sıkıntı olmaz demişti.
Bende de polikistik görüntü çıkıyor hep ultrasonda ama hormonlarım yerinde.
Önemli olan hormonların ve adet düzenin.
Polikistik over birden fazla oluşan yumurtalarından birinin öne çıkarak çatlayamaması,birden fazla kist olarak kalması demek.
Ama doktorun ne yorum yaptı
Bizim buradan anlamamız zor

X