Polikistik overi olanlar

Merhaba bende de pcos var. 4 çocuğum var

Sağlıklı protein ağırlıklı beslenmek.

Karbonhidrattı olabildiğince az tüketmek.

Spor yapmak bunlar bana çok iyi gelmişti. Düzenli adet görmüştüm. Hamileliklerim doğal yoldan olmuştu. Darısı siz ve sizin gibi evlat sahibi olmak isteyen herkese
Amin inşallah canım kilo yoktu o zaman sende de. Bende düzenli beslenmeye çalışıyorum ama şuan 6-7 kilo kadar fazlam kaldı. 4 kilo kadar verdim. Çabalıyorum bakalım inslalah hepimiz güzel mutlu sonuçlar alırız

Bigün gelecek bebeğinizi sallarken bu yazdıklarınızı okuyacaksınız ve gülerek hatırlayacaksınız 🥰 size komik bir anımı anlatim 🤣 testlerde o kadar negatifi görmüştüm ki çok ağlamıştım . Bigün yine test yaptım yine negatif ,dedimki hiç iki çizgi görmemişim bi kalemle işaretleyim nasıl görünüyo diye testte iki çizgiyi kırmızıyla işaretledim 🤣🤣 testi çöpe attım ve o gün tesadüfle kayınvalidem testi görmüş çok sevinmiş benim hamile olduğumu zannetmiş 🤣🤣🤣🤣 bunlar bile aklıma geliyor inanın gülüyorum kendime neler yaşamışım diye 🥰 inşallah sizde en kısa sürede bu duyguyu yaşarsınız 😘 boy boy bebişleriniz olur inşallah
İnanın o çift çizgi hayali herseyi yaptiriyor inanırım. Bende aşılamadan sonr ilac etkisiyle ilk başlarda pozitif görünüyor ilk kız cifft çizgi görüyorum diye atmak istememiştimbesim üzülüyorum diye atmıştı

1 yıl denedik olmadı geçen ay kendiliğinden olmuş belirti bile görmedim endoskopiye girecektim test istediler (, mide tümörü var) orda çıktı ortaya 1 hafta sonra tekrar gittim o zaman da kimyasal gebelik olduğu ortaya çıktı bu arada rahmim ve yumurtalığım birbirine yapışmış diğer yumurtalık kistlerle dolu zaten. Olmuş yani bir şekilde ümitsizliğe kapılmak kendimizi psikolojik bunalıma sokmak yok yani kendi haline bırakıp unuttuğunuz zaman ortaya çıkıyor :)
Valla unutmak çok zor oluyor helede gurbette herkesten uzaksam eşim çoğu zaman nöbete gidiyor tek kalıyorum ev o kadar sessiz kalıyor ki hiç aklımdan çıkmıyor şuan yaşadığım hayat bana beklentimi surekli hatırlatıyor. Ama buraya yazılan umut verici sonuçları görünce gerçekten çok mutlu oluyorum. Dualarınızda beni unutmayın lütfen

Bende öyle aşılama tutma ihtimali düşük ama prosedür gereği yapmak zorundayız tüp bebek öncesi 2 aşılama gerekiyor dedi bende üniversite hastanesinde yaptırıyorum Allah bilir ilaçlar kaç para olmuştur ya
Ben Ocak ayında ilaçlar ile birlikte 21.000 verdim. O kadar agirima gitti ki olumsuz olunca birde. Dedim yok daha özel mi devlette hakkım bitene kadar gitmem dedim. Umarım hepimiz hayirlisi ile bu ay mutlu haberi alirizda rahatlariz. Bir buçuk yıldır sanki omuzlarimda büyük bir hayalin yorgunluğunu taşıyorum

İnanın o çift çizgi hayali herseyi yaptiriyor inanırım. Bende aşılamadan sonr ilac etkisiyle ilk başlarda pozitif görünüyor ilk kız cifft çizgi görüyorum diye atmak istememiştimbesim üzülüyorum diye atmıştı
Üzülmeyin hayırlısı bakalım dua edelim inşallah 🙏 tez vakitte versin Rabbim 😘

Amin inşallah canım kilo yoktu o zaman sende de. Bende düzenli beslenmeye çalışıyorum ama şuan 6-7 kilo kadar fazlam kaldı. 4 kilo kadar verdim. Çabalıyorum bakalım inslalah hepimiz güzel mutlu sonuçlar alırız
Amin amin inşallah canım 🤲
Evet ilk çocuğuma hamile kaldığımda çok zayıftım.
Yürüyüş yapmayı çok sevdiğim için ozamanlarda çok yürüyüş yapıyordum. Tabi bilmiyordum pcos için iyi olduğunu zamanla araştıra araştıra öğrendim 🥰

Amin amin inşallah canım 🤲
Evet ilk çocuğuma hamile kaldığımda çok zayıftım.
Yürüyüş yapmayı çok sevdiğim için ozamanlarda çok yürüyüş yapıyordum. Tabi bilmiyordum pcos için iyi olduğunu zamanla araştıra araştıra öğrendim 🥰
Valla ben şuan çok farklı bir şehiredeyim 1 buçuk yıldır daha alisamadigim için hareketsiz bir yaşama sahiptim ama spor salonuna yazıldım aşmaya çalışıyorum eski halimi

Ben Ocak ayında ilaçlar ile birlikte 21.000 verdim. O kadar agirima gitti ki olumsuz olunca birde. Dedim yok daha özel mi devlette hakkım bitene kadar gitmem dedim. Umarım hepimiz hayirlisi ile bu ay mutlu haberi alirizda rahatlariz. Bir buçuk yıldır sanki omuzlarimda büyük bir hayalin yorgunluğunu taşıyorum
Baya da pahalıymış canım ya Allah kolaylık versin Anlıyorum seni benimde 3.5 yıll oldu hala gebelik oluşmadı zamanı var demekki sabredicez

Merhaba kızlar pcos olanlar. Nasıl bir yol izliyoruz. Gittiğiniz yolda ne gibi şeylerden kaciniyoruz. Bunlar hakkında birbirimize destek olalım mı? Pcos olup hamile kalanlar biraz umut olsa. Nasıl bir yol izledi tedavi ile mi gebelik oldu. Biraz destek başlığı olsun
Hamile kalana kadar gaps diyeti uyguladım dıyetısyen eslıgınde..Ağzımdan paketlı olarak Türk kahvesi dısında hicbırsey gecmedı..Hatta un bıle kullanmadan kemık ılıgı suyuyla yumurta yogurtla corbalar yaptım ıctım..Bıldıgınız detokstu...Lahana tursusu kurdum onun suyunu bıle attım corbaya...Bu sekılde eeeennnn eskı insanların beslenme sekıllerıne dondum...

Kavrulmamıs fındık,bademı un halıne getırıp yumurta tereyag ıle yogurup fırında ekmekımsı hale getırıp bunu yedım...Daha neler neler...

Hamıle kalınca herseyden az az yıcem motıvasyonuyla yaptım kı gorenler bunu nasıl yıyorsun bunu nasıl ıcıyorsun ıyyyyy dedıler...

Afedersınız ama buyuk tuvaletınızın rengı dahı degısıyor ve bu surecte cıddı kılolar verdım ve tedavısız hamıle kaldım...

Tedavı sonuc vermedıgınden 6 ay ıcerısınde uyguladıgım bu dıyetten sonra kendılıgımden hamıle kalmıstım buarada...

Hamile kalana kadar gaps diyeti uyguladım dıyetısyen eslıgınde..Ağzımdan paketlı olarak Türk kahvesi dısında hicbırsey gecmedı..Hatta un bıle kullanmadan kemık ılıgı suyuyla yumurta yogurtla corbalar yaptım ıctım..Bıldıgınız detokstu...Lahana tursusu kurdum onun suyunu bıle attım corbaya...Bu sekılde eeeennnn eskı insanların beslenme sekıllerıne dondum...

Kavrulmamıs fındık,bademı un halıne getırıp yumurta tereyag ıle yogurup fırında ekmekımsı hale getırıp bunu yedım...Daha neler neler...

Hamıle kalınca herseyden az az yıcem motıvasyonuyla yaptım kı gorenler bunu nasıl yıyorsun bunu nasıl ıcıyorsun ıyyyyy dedıler...

Afedersınız ama buyuk tuvaletınızın rengı dahı degısıyor ve bu surecte cıddı kılolar verdım ve tedavısız hamıle kaldım...

Tedavı sonuc vermedıgınden 6 ay ıcerısınde uyguladıgım bu dıyetten sonra kendılıgımden hamıle kalmıstım buarada...
Aslında bende biliyorum tedavis hanile kalabileceğimizi bende diyet yapmaya kilo vermeye çalışıyorum inşallah başarabilriz

İnanirmisiniz şu bir aydır aynı sekilde ilerliyorum spor diyet hatta paketli gidalar pasta vs herşeyden uzağım uamrim bende güzel sonuç alırım. 21 günde 5 kilo şeklinde ilerledim şuanda inşallah daha çok gider

İnanirmisiniz şu bir aydır aynı sekilde ilerliyorum spor diyet hatta paketli gidalar pasta vs herşeyden uzağım uamrim bende güzel sonuç alırım. 21 günde 5 kilo şeklinde ilerledim şuanda inşallah daha çok gider
Hem pko da kılo kesınlıklıkle olmucak...Hemde pkolu olan bırının kılo vermesı dıgerlerıne gore cok daha zor...Onun zıttına hareket etmek lazım..O dırencı ınancla kırmak lazım...Onun dısında beslenme seklınızde rahminizi yumurtalıklarınızın çalışma düzenini velhasıl metabolızmanızı sağlıklı bakteri oranını arttırmanıza sebebiyet veriyor..

Neden gunumuzde hamıle kalmak zorlastı? Çünkü bu paketlı gıdaların ıcerısınde olan koruyucu maddeler..Fabrıka ortamlarının bulundurdugu bakterıler (ıstedıklerı kadar sterıl desınler) bunlar insan ırkına aykırı beslenme seklı cunku...Hepımız butun Türkıye hatta şu üç harfli marketlerden alısverıs yapmıyor muyuz?

Onların insiyatifine kalmış sağlık durumumuz artık en iyisi deyip aldıklarımız bile içler acısı malesef ki mecburuz bütün market ürünlerine...

Köylerde yaşayan insanlara imreniyorum...Şu dünya düzeni ve günümüzde hala kendi mayasıyla ekmegını yapıp,kendi beslediği ineğinin sütünden yogurt yıyen varsa bu dünyanın en şanslı ve en zenginidir...

Ömrüm olursa eğer ki; mütevazi bir köyde ,mütevazi iki odalı bir yerde temiz yiyip,temiz yaşayıp gitmek isterim bu dünyadan zamanı gelince...

Aslında bende biliyorum tedavis hanile kalabileceğimizi bende diyet yapmaya kilo vermeye çalışıyorum inşallah başarabilriz
Basarırsınız kesınlıkle...Sebep pko dedıyseler şayet tek yol paketsız gıda ve bu surecte kılo vermek...Tertemız vucuda kavusunca zaten olması gereken neyse Allahın izniyle oluyor..

Aynen öyle Allahın izniyle kilo verebilsek bi herşey hallolacak da o zor ama başaracağız inşallah 🤲🏼
Şunu unutmayın karnınız aclıktan acımadan ve bunun ustesınden gelemeden kılo verılmıyor pkoda Allahım yardımcımız olsun hepimizin ...❤️

X