Polikistik over

eminnee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
3
0
Merhabalar polikistik overim var senelerdir tüm belirtilerini yaşıyorum 2 yıllık evliyim çocuk yapmaya karar verdiğimizde bi kaç farklı doktora gittim hepsinin dediği regl olduğumda 2.yada3. Günü tahlil için tekrar gelmem fakat regl olamıyorum bu yüzden tekrar gidemiyorum 2 aydır deniyoruz herhangi bir gebelik durumu yok eve çok kısa bir süreç bu daha ama ben nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum, buradaki yorumları okuduğumda doğal içerik kullananilirmiyim diye arayış içindeydim ve inositol takviyesi alan bi çok pcoslu yorumu okudum sizce doktora tekrar gitmeden bu takviyeyi almak yanlış mı olur napmalıyım bilmiyorum

Regl olamadığınızı söylemediniz mi doktora? Ben de bir dönem aylarca regl olamamıştım pcos değildi stres kaynaklı bir düzensizlikti ama doğum kontrol hapına başlatmıştı doktor. O sayede düzene girmişti. Bence doktora danışmadan ve hormonlar ölçülmeden hiçbir takviye bitki ot kullanmayın, ne eksik ne fazla bilmiyorsunuz çünkü ve dengenizi iyice bozabilirsiniz

Regl olamadığınızı söylemediniz mi doktora? Ben de bir dönem aylarca regl olamamıştım pcos değildi stres kaynaklı bir düzensizlikti ama doğum kontrol hapına başlatmıştı doktor. O sayede düzene girmişti. Bence doktora danışmadan ve hormonlar ölçülmeden hiçbir takviye bitki ot kullanmayın, ne eksik ne fazla bilmiyorsunuz çünkü ve dengenizi iyice bozabilirsiniz
Söyledim tabi en son haziran sonu olduğumu normalde de bu şekilde 2-3 ay lık bir döngü olabildiğini polikistik overe bağlanıyor zaten direkt kan verdim 7 tüp kadar ve hatta bunu ikinci gittiğim doktor yaptı ilk gittiğim sadece ultrasonda polikistik over diyip regl 2.günü gel dedi ama böyle hep ortada kalmış hissediyorum geri kontrole gelmemi söyledikleri durum ne zaman olur bilinmiyor sonuçta geçen hafta 2-3 gün aşırı az bi leke geldi devamında regl olamadım gene

Söyledim tabi en son haziran sonu olduğumu normalde de bu şekilde 2-3 ay lık bir döngü olabildiğini polikistik overe bağlanıyor zaten direkt kan verdim 7 tüp kadar ve hatta bunu ikinci gittiğim doktor yaptı ilk gittiğim sadece ultrasonda polikistik over diyip regl 2.günü gel dedi ama böyle hep ortada kalmış hissediyorum geri kontrole gelmemi söyledikleri durum ne zaman olur bilinmiyor sonuçta geçen hafta 2-3 gün aşırı az bi leke geldi devamında regl olamadım gene
Kan tahlili nasıl geldi peki sonuç göstermeye gittiniz mi doktora belki o zaman ilaç takviye vs yazarlardı

Yok işte doktor regl olduğunda gel dediği için tekrar gitmedim sonuçlarımı da gösteremedim o yüzden beklemede kaldım böylece ama eşime sperm testi vs bunlarda yapılması gerekiyormuş sanırım bize bu da yapılmadı gerçekten artık özele mi gitsem diye düşünmeye başladım yada bu süreç normalde böyle mi işliyor ben tecrübesiz olduğum için mi tez canlı geliyorum

X