Jinekoloji Polikistik over ??

Şeker ilacı kullanıyordum şu an bıraktım psikolojik ilaçlar da kullandigim için ama dediğiniz gibi her şeyin başı sağlık sağlıklı beslenmemiz lazim
Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim doktorum bana bir ilaç vermedi ayritten psikolojik ilaçlar kullanıyorum sadece kilo vermek söyledi yaşımdan ötürü de hızlı veriyorum verdiğim zaman bugün diyete başladım umarım bir kaç aya ideal kiloma ulasirim

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun bende senede 1 adet görüyordum testere dişli aslan pençesi kullandım ve rezene çayı kullanıyorum şuan normal adet kanamalarımın bile daha fazlası oluyor
Çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz bitki çayları fsh ve lh değerlerini dengeler. Hamile kalmadan önce bende tükettim cok faydasını gördüm. Yalniz pokilikerin fazla adet olmasi iyi degildir. Adet dönemlerini az miktar ile geçirmek gerektiğini biliyorum. Doktorumun dediği bu.

Sana güveniyorum basaracaksin

Canım merhaba bende ergenlikten beri adet düzensizliği yaşıyorum evlenince de senin gibi 10 aya yakın adet olamadım bi anda polikistik over sendromum arttı. Kabullenmek zor olsa da kilo vermek aşırı etkili bukadar etkili olucağını tahmin etmemiştim adet olmaya başladım akdeniz usülü beslenmen ve karbonhidrattan uzak durarak bir diyet yap kendine sabah kahvaltı gökkuşağı olsun sebzeli proteinli gün içinde boool bol su 2 litre bu ödemi atacak hemde yumurtalıkları çalıştıracak akşamları mutlaka yoğurt veya salata olmalı yemeklerde asla eksik olmasın sofranda cünkü seni tok tutacak. Bu şekilde haftada 3 -4 kilo vermeye başlayacaksın kendine ödül verebilirsin haftada 1 kere 1 tane çikolata yada dondurma daha makul olur içindeki kalsiyum dan dolayı sütlü diye.. bu şekilde ben baya kilo verdim ama hala kiloluyum 10 kilo daha var. Kürler hormonları batırır benden söylemesi her ot her kür pko yaramıyor.. umarım düzelir bu durum ama belli zaman sonra mecburen adet olucaksın biz kadınlar öyle yaratıldık günün sonunda adetin gelicek sonsuza dek kalmazki öyle .. bende senin gibiydim panik stress yok diyet ve günlük 1 saat yürüyüş başaracaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…