Jinekoloji Polikistik over ??

kedilerbenimkankam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2022
264
-17
16 yaşında polikistik over hastasıyım geçen sene bir yıl boyunca adet olmadığım zaman öğrenmiştim doğum kontrol hapiyla bir kere oldum şu an 9 ay geçti yine olmuyorum 100 kiloyum belki ondan olmuyorum bilmiyorum ama artık adet olmak istiyorum ne yapsam adet olurum bildiğiniz bir kür var mı yoksa ömrümün sonuna kadar böyle mi olacak

Doktora gittiniz mi?Saraçoğlunun soğan kürü var.İnternette bulabilirsiniz.Onu yapanlar memnun.Ama biraz da kilo vermeniz gerek.

Evet gittim kilo vermem gerektiğini soylediler
Bir endokrinoloji uzmani ve diyetisyenin tavsiyelerine uyarak halledebilirsiniz bu durumu. Ben de 90 100 arasinda yillarca gidip geldim. 70 kiloya dusunce adetim duzenli geldi. Pcos anne karninda olusan bir anomali gecebilen degil dengeli beslenme, kilo kontrolu ve fiziksel aktivite ile kontrol altinda tutabileceginiz bir durum. Keyifsiz farkindayim ama derdinizin caresi yag oranini azaltmak ve hareket etmek🙏

Evet gittim kilo vermem gerektiğini soylediler
Aynısı kardeşime oldu çok kilo almıştı bir yıl adet görmedi şekeri yüksek çıktı ve polikistik çıktı sonra spora gitti çok hafif beslendi üç ayda baya bi inceldi ve incelmeye başladığı anda adet olmaya başladı şimdi düzenli oluyor ama kilosunu çok iyi koruyır

16 yaşında polikistik over hastasıyım geçen sene bir yıl boyunca adet olmadığım zaman öğrenmiştim doğum kontrol hapiyla bir kere oldum şu an 9 ay geçti yine olmuyorum 100 kiloyum belki ondan olmuyorum bilmiyorum ama artık adet olmak istiyorum ne yapsam adet olurum bildiğiniz bir kür var mı yoksa ömrümün sonuna kadar böyle mi olacak
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun bende senede 1 adet görüyordum testere dişli aslan pençesi kullandım ve rezene çayı kullanıyorum şuan normal adet kanamalarımın bile daha fazlası oluyor

Kilo ver ama çok güzel beslenerek ver sakın şok diyet kür vs. İşlerine girme hep doktor kontrolünde ilerle senin yaşından beri bende var taç şekilde önce kabullen sonra öğren sonrada hayatını adapte et çünkü ne cildin , ne tüylenmen ne hamileliğin standart olmayacak

Sizin gibi 15 yasinda polikistik over hastasi oldugumu öğrendim. Ogrendigim günden beri düzenli olarak doğum kontrol hapı kullaniyorum. 17 yaşında da insülin direncim çıktı ve şeker ilaci kullanmaya başladım. Bu hastalığın tedavisi yok ama hayatını sağlıklı yaşamak istiyorsan mutlaka kilo vermelisin, düzenli beslenme ve spor bunlari kesinlikle hayatindan çıkarma. Doğum kontrol hapı ve Şeker ilaci kullanmaya başlayınca işin daha kolay olacak. Birde sıkı bir spor yapinca Zayiflamaya başlarsın. Zayiflayinca sakin bu döngüyü birakma derim. 32 yaşına geldim hala bu döngüyü devam ettiriyorum. Aşılama ile 2 evladım var. Hayatım yemeklerden kaçarak veya az yiyerek gecti. Boy 1.57 ve 59 kiloyum ya kilomu koruma derdindeyim yada elime geçen her fırsatta daha fazla kilo verebilme. Çünkü biz pokililer zor kilo verip, hemen kilo alabilenlerdeniz. Su bile yarıyor 😔

Ben de pcos hastasıyım. Arkadaşların dediği gibi ilk hedef düzgün beslenip kilo vermek olmalı. Bu hastalık çok kötü bir döngü yaratıyor. Kilo aldıkça hormonlar bozulur hormonlar bozuldukça kilo vermek zorlaşır. Bol bol hareket et. Onun dışında ben kıvırcık nane(spearmint tea) içiyorum, bana iyi geliyor açıkçası ama herkes için konuşamam. Hop diye iyileştirecek bir şey değil tabii ki hastalığın ilacı değil. Tek ilaç sağlıklı olmak kendine iyi bakmak. Maalesef :KK43:

Aynısı kardeşime oldu çok kilo almıştı bir yıl adet görmedi şekeri yüksek çıktı ve polikistik çıktı sonra spora gitti çok hafif beslendi üç ayda baya bi inceldi ve incelmeye başladığı anda adet olmaya başladı şimdi düzenli oluyor ama kilosunu çok iyi koruyır
Bencede tamamen kilodan bundan sonra dikkat edecegim

1 hafta diyet spor yap hemen olursun gerçekten ben 65 kilo olduğumda adetim 2 ay olmayınca öğrendim polikistik over olduğumu ve artık 60 kilo olunca bile gecikmem oluyor hemen diyete başlıyorum yürüyüş yapıyorum 1 hafta içinde adet görüyorum ama kısır döngü malesef daha yaşın da genç sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmaya çalış cidden tek çözümü bu 54 kiloyum şu an ama 50 kiloya düşmeye çalışıyorum bu hastalıkta 2 3 kilo bile versen döngün hormonların düzeliyor ya da diğer seçenek çocuk isteyene kadar doğum kontrol hapı ama bence senin için iyi olanı diyet ve spor olur yaşam tarzi haline getirebilirsen daha iyi çünkü kilo al ver al ver zor oluyor 😀 beni tüketti bu hastalık başarılr diliyorum sana

Aynı yaşlarda birebir aynı sorunlarla büyümüş bir kadınım hatta bana çocuğun olma ihtimali yüzde yirmi denilmişti. Hemen bir diyestisyene gittim tahlillerin sonucunda bana uygun bir diyet hazırlandı her gün 1 saat yürüyüş yaptım sağlıklı besledim. ( iradeli olmak önemli. çok gençsin hızla verir , toparlarsin. Diğer kadınların dediği gibi kürler geçici çözüm ve miden zarar görebilir çok küçüksün .) doktorumun verdiği Diana adlı hapı düzenli kullandım kistten dolayı kilo vermen zorlaşır o yüzden ilacını aksatma. Şuan ne kadar yersem yiyeyim en fazla 60_62 oluyorum çünkü düzenli adet görüyorum doktorum da ilacı kesti.

Ablacım önceliğin kilo vermek olsun. Maddi durumun uygunsa diyetisyenle calisabilirsin. Yasin çok küçük kilo verdikçe mutlaka duzelicektir bu sorunda.

Ablacım önceliğin kilo vermek olsun. Maddi durumun uygunsa diyetisyenle calisabilirsin. Yasin çok küçük kilo verdikçe mutlaka duzelicektir bu sorunda.
Dahiliyeye gidin insülin direncinize baktırın dr bilir zaten. Glifor ilacını sorun( doğum kontrol hapına gerek kalmıyor dr glifor uygun görürse) diyet yapın. özellikle glifora baslatırsa o sırada diyete girin on kilo aldırfı pkos bana 1 ayda aynen öyle vermiştim. insülin direncine ve pkoya iyi geliyor. Yağlı yememeniz lazım. canan karatayın yazılarını okuyun tamamen uygulamak mümkün olmasada 😂 soğan kürüde çok işe yarıyor hayıt otu tohumu. fakat pkoya en buyuk dusman kilo.. Ne zaman versem o zaman daha iyi sonuçlar alıyorum

ben kilolu olmayan kısımdanım, doktor kilolu olsaydım kilo verince daha düzene gireceğini, kilolu olmadığım için çok elden gelen bir şey olmadığını söylemişti. o yüzden bence kilo vermeye bakın, yaşınız da daha küçük. ben de regl olmada gecikmeler yaşıyorum, şu an tüp bebek sürecindeyim, yine regl olmadım, söktürücü kullandım yine olmadım yarın kontrole gideceğim. bence siz de ilk kilo vermekle başlayın, baya bir düzene girdiğini göreceksiniz

Kür falan yapmayın kendi basınıza
Doktora gidip profesyonel destek alın.
Kilo sorununuz için de diyetisyen ile çözebilirsiniz.

X