Polikistik over ?

ecenazx

Kün Fe Yekün 🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
1.214
356
24
Kızlar polikistik overi olanlar kilo alsa sıkıntı olur mu ? Kilo almak için cabalicam da hormonlarla ilgili başka sıkıntı çıkar mı kilo almak etkiler mi kisti başka şekilde

Kızlar polikistik overi olanlar kilo alsa sıkıntı olur mu ? Kilo almak için cabalicam da hormonlarla ilgili başka sıkıntı çıkar mı kilo almak etkiler mi kisti başka şekilde
Ideal kilonuzun bir tik altinda kalmak hormonlariniz icin en iyisi. Ama cok zayıfsanız ideal kilonuza kadar alabilirsiniz.

39 kiloda polikistik overinizmi var
Canım valla şöyle soyleyim sana seneler önce polikistik over var dediler 18 yaşındayken sonra başka doktora gittim yok dedi şuan 21 yaşındayım üniversite hastanesine gittim polikistik over var dedi alttan muayeneyle ama ultrasonda bişey çıkmıyor sonra başka doktora gittim özele alttan yine baktı ve bir sonraki gün gittim oda polikistik over yok sende dedi nasıl oluyor siz yok diyorsunuz diğer doktor var diyor dedim yok dedi bide sen zayifsin nasıl polikistik over olsun dedi bende anlamadım nasıl kime guvenicem şaşırdım ama var diye tahmin ediyorum birde FSH 6.44 LH 11.94 buda sanırım polikistik over olduğunun belirtisi öyle diyolar genelde lh değeri FSH değerinden yüksekse pko diyolar ne kadar doğru bilemem ama

Hormon degerlerinize gore pcos var sizde. Bu kiloyla ilgili bir sey degil genetik kokenli bir sendrom. Sadece kilo almak durumu kötüleştiriyor. Bende 46 kiloyken pcos oldugumu ogrendim simdi de 53 kiloyum, 33 yasindayim ve hala pcosum var. 50 kiloya kadar cikabilirsiniz bence.

Peki gebeliğe çok mu engel bu durum ilaç kullanmak şart mı ne yapmamız lazım ne önerirsiniz ben şu zamana kadar hiç pco için ilaç kullanmadım doğum kontrol ilaçları verdiler ama içmedim hiç

Birde adetlerimde düzenli benim sadece miktarı bı çoğalıp bı azalıyor ama gününde gelir

Birde adetlerimde düzenli benim sadece miktarı bı çoğalıp bı azalıyor ama gününde gelir
Ben de her ay adet oluyorum 5-6 gun oynuyor sadece hormonlarim da duzgun. Bu sebeple doktor bir tedavi vermiyor her ay yumurtladigim icin. Sadece kaliteli yasam onemli. Yagsiz, sebze agirlikli, sekersiz beslenme. Ideal kilonun altinda kalmak ve duzenli spor yapmak gerekiyor. Kilo alirken de kaliteli besinlerle almanizi tavsiye ederim. Sakin hamurisi, kizartma, tatli yiyerek kilo almaya calismayin. Onun yerine pilav, yumurta, yulaf ezmesi, kuru yemis, ara ogunlerde muzlu smoothie tarzi s seyler tuketmenizi tavsiye edebilirim.

Şeker çok tuketmiyorum da yine oluyor canım tatlı istediği zaman yiyorum bu sıkıntılı mi ? Ve karbonhidrat tozu içmek istiyorum kilo alamıyorum çünkü normal beslenerek gebeliğe engel mi bu durum benim ideal kilom 51 50 kiloya kadar alsam sorun olur mu aşırı zayıfım çünkü 39

Bence 49-50 kiloya cikabilirsiniz doktorum bana ideal kilonun altinda kalmalisin bu yeterli diyor. Arada bir tatli yiyebilirsiniz tabii. Karbonhidrat agirlikli protein tozlari var ama gebelik asamasinda nasil etki eder bilmiyorum. Ben evlenir evlenmez plansiz bir sekilde hamile kaldim ve cocugum oldu. Bu bir sıkıntı degil yani. Sadece bazen biraz daha fazla ugrasmak gerekebiliyor.

Yani komple engel değil dimi ? Çocuk olmaması gözümü çok korkutuyor gebelikte değil de gebelik dusunene kadar toz içip biraz kilo almak istiyorum sizce uygun mu yani bir zararını görür müyüm ideal kilonun ne kadar altında kalmak gerekir mesela benim 51 45 mi olsam daha iyi olur 50 mi ve bu tozlar yumurtalığın kalitesini bozar mı

Protein tozlari ile ilgili net bir bilgim yok o yuzden doktora sormaniz daha dogru olur. Ama ideal kilonun 1 -2 kilo altinda kalirsaniz problem olmaz.

Protein tozlari ile ilgili net bir bilgim yok o yuzden doktora sormaniz daha dogru olur. Ama ideal kilonun 1 -2 kilo altinda kalirsaniz problem olmaz.
Son olarak gebeliğe komple engel olmaz değil mi uğraştırır ama komple engel olmaz değil mi çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Polikistik varsa kilo almamaniz gerekiyor bana doktor oyle demisti ama siz zaten zayifmissiniz. Artik polikistik over takviye edici gida kapsulleriyke tedavi ediliyormus bana doktor verdi onu kullaniyorum ama benimkilet kucukmus

Ben de kilo aldim, kolay kolay zayiflayamiyorum zaten. Kilo vermem gerekiyor ama tatliyi seviyorum

Ben de kilo aldim, kolay kolay zayiflayamiyorum zaten. Kilo vermem gerekiyor ama tatliyi seviyorum
Ben 45-50 kilo olmak istiyorum fazla kiloya cabalamiyorum ama tereddüt ediyorum alsam problem olur mu diye

Bence jinekoloji endokrinoloji ve diyetisyen 3 lüsüyle kontrollü bir kilo kontrolü sağlayın
Sadece fsh lh istenmez testesteron değerleriniz androjen değerleriniz de istenir
Az yağ oranı da etkiler doğurganlığı
Tanı kriterlerinin içinde ultrasonda pco görüntüsü olması var ama illa o olacak diye bir şey yok

tiroid hormonlarınız vs istendi mi mesela
Çok karışık bir hastalık malesef hasta profilleri çok farklı

hastanın zayıf olup belli belirsiz pcos da olabilir bu arada yani kendi dr nize danışın bakın yazanların belirti profili vs bile farklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…