Polikistik Over Sendromlu olanlar hormon tedavisi görenler yardımcı olabilirler mi??

mavimsi97

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2017
18
3
28
Merhabalar polikistik over sendromu olduğum anlaşıldı. Ancak bu konu hakkında gerçekten hiçbir şey bilmiyorum. Aşırı kilo alışverişlerim ve tüylenme vardı. Aldactone ve Diane adlı iki ilaç verdiler. Düzenli kullanmam söylendi. Bu sorunları daha önce yaşamış ve tedavi olmuş olanlarınız var mı? İlaçlar daha fazla kilo almama neden olur mu? Depresyon yarattığını söylüyorlar bu doğru mu? İlaçların dışında kullandığınız yada önerebileceğiniz şeyler var mı? Hormon tedavisi çok uzun bir süreç mi? Özel bir yemek listesi yapmam gerekir mi ilaç kullanım süresince? Cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba canım,diane 35'i bekarken uzun yıllar kullandım.Kesinlikle bi faydasını görmedim.pco'nun başlıca düşmanı kilo..Kilo vermek gerekiyor.Tuylenme ve kilo problemi bende de var malesef.19 senedir bununla yaşıyorum.Zor bi durum

merhaba,
Ben de genç kızlığımdan beri adet düzensizliği şikayeti olan biriyim. Diane 35, yazz, yasmin vb bir çok doğum kontrol ilacı kullandım. Ancak hep ilaçla adet olabildim. O da kısa sürdü 2-3 gün filan. yaklaşık 15 yıldır PKO'luyum. 2 yıl önce evlendim. Artık çocuk sahibi olmayı düşünüyoruz. Doğum kontrol ilaçlarını bıraktım yine adetim kesildi. Doktora gittim Tarlusal ve inofolic combi verdi. Tarlusal kullandım 10 gün sonra söktürdü, adet oldum yaklaşık 5 gün sürdü. 18 şubat 2019 tarlusal dan sonra ilk adet günüm. o günden beri adet olmadım :KK43: test yaptım hamile değilim.:cry:İnofolic ile de adetin düzene girecek demişti doktor ancak düzene girmedi. Daha ne kadar sürecek bu durum bilmiyorum. PKO dediğiniz gibi hamileliğe engel değil ama normal hamilelik süreci kadar da kolay değil anlaşılan.. Önerebileceğiniz bir yöntem varsa paylaşmanızı rica ederim. Umarım senin gibi isteyen herkes çocuk sahibi olur.. sağlıkla :KK15:

Benmde adet sorunum vardı hayıt otu çayı, aslan pençesi çayı içtigm vakit tam vaktinde adet oluyordum. Önerirm hormonları düzenliyor..

X