polikistik over ile tüp bebek

Glcngzy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2021
3
1
29
Merhabalar aranızda yeniyim 5 yıllık evliyim ve polikistik over yüzünden gebelik gerçekleşmiyor tüp bebeğe karar verdik ve 18 temmuzda yumurta büyütme iğnesine gonal f 150ml doz kullanmaya başladım fakat dün kontrole gittiğimde doktor sadece 2 yumurta oluştuğunu 6 ve 10cm olduğunu söyledi ve fazla büyümediğini perşembe günü tekrar kontrole gideceğim ve değişme olmazsa tedaviye ara vereceğini söyledi benim gibi aynı durumu yaşayan var mı yada yumurtanın büyümesi için yapılacak bir şey var mı? anne olmayı çok istiyorum bu sefer çok heveslenmiştim moralim çok bozuldu yardımcı olur musunuz.

Merhabalar aranızda yeniyim 5 yıllık evliyim ve polikistik over yüzünden gebelik gerçekleşmiyor tüp bebeğe karar verdik ve 18 temmuzda yumurta büyütme iğnesine gonal f 150ml doz kullanmaya başladım fakat dün kontrole gittiğimde doktor sadece 2 yumurta oluştuğunu 6 ve 10cm olduğunu söyledi ve fazla büyümediğini perşembe günü tekrar kontrole gideceğim ve değişme olmazsa tedaviye ara vereceğini söyledi benim gibi aynı durumu yaşayan var mı yada yumurtanın büyümesi için yapılacak bir şey var mı? anne olmayı çok istiyorum bu sefer çok heveslenmiştim moralim çok bozuldu yardımcı olur musunuz.
Merhaba canım . Pcos larda düşük doz başlıyorlar duruma göre artırıyorlar . Dozunu artırdıysa daha çok gelişen yumurta olabilir

Merhaba ben yaklaşık 3 yıl önce aynı durumu yaşadım. Daha önceki tedavilerimden tecrübeliydik o yüzden yüksek dozlarla başlamıştık fakat yine de yeterli gelmedi tedavim yarım kaldı. Ama bu sizin moralinizi bozmasın doz arttırılarak elbette yumurta oluşumu olacaktır. Buntedaviniz yarım kalsa bile birkaç ay aradan sonra daha yüksek dozlarla tekrar başlarsınız. İnşallah en kısa sürede kavuşursunuz gönlünüzdekilere.

X