Polikistik over hamile kalanlar

papatya500

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
45
4
32
Benim gibi düzensiz adet olup hamile kalanlar var mı doğal yollarla ya da tedaviyle bana tecrübelerini anlatabilirler mi ben kendiliğimden hamile kalıp bi düşük yaşadım kürtajla aldırmak zorunda kaldım bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Bende şurda sıramı bekliyim

Ben varım canım.. İlaç tedavileri bir aşılama iki rahim filmi.. En son tüp bebek dediler ama gerek kalmadı.. Doğal yollarla gebe kalabildim yine

Peki nasıl oldu yani adet olabiliryormuydunuz Allah bağışlasın inşAllah
Adet oluyodum evet ama düzensizdi.. Bazen 50 günü bulduğu bile oluyordu nadir de olsa.. Geçen ay çok gecikti hamileyim diye düşünmüştüm testler yaptım bir çok ama hepsi de negatif çıkmıştı.. Bu aya kısmetmiş

Ayy adet olsam planlama yapacağım ama yok yani olmuyor ben bir kere plansız gebelik yaşadım şükür ettim demek ki oluyormuş diye

Ayy adet olsam planlama yapacağım ama yok yani olmuyor ben bir kere plansız gebelik yaşadım şükür ettim demek ki oluyormuş diye
Bende öyle canım 3 senedir bekleyiş içindeydim.. Ama çok şükür Rabbim nasip etti.. İnşallah hayırlısyla kucağımıza da alabiliriz

Aynen doktor bekle dedi ama 10 hafta ve altı düşük olduğu için 1 ay yeterli diyor kuzum ama adet olamadığım için gebelik planlayamıyorjm ovelüasyon testi alacağım artık

Bende de vardı kızlar tedavi görmedim kilo verdim sadece hem bende bir tüpüm kapalıydı düşünün ihtimal çok düşüktü ama çok şükür 1 yaşında kızım var inşallah ikinciyi de istiyorum

Bende polikistik over sendromuydum şuan bebeğim var 3 ay 20 günlük gitmedim doktor kalmadı ve gittiğim bütün doktorlar bana doğum kontrol hapı verdi 2 yıl kullan dediler bazen 87 gün adet görmedim bazende 3 ay sürekli bi kanamam oluyordu hiç düzenli kullanmamıştım. Ama bi gün kafama dank etti ve düzenli kullanmaya başladım alarm bile kurdum her gün aynı saatte 6. ayın sonunda eşim bu ay kullanma dedi bıraktım adettim gecikti. Eşime senin yüzünden tedavim yarım kaldı dedim oda bi test yapalım hamile değilsen devam et yine dedi ve kan testimde hamile olduğumu öğrendik. İnşallah sende bu mutluluğu yaşarsın. Düzenli ilaçlarını kullan ve hiç stres yapma

Canım ilaçlardan kastın doğum kontrol hapları mı onları çok kullandım bence kullandığım sürece adet düzenliyor öyle değil mi

Evet zaten tedavi mantığı adet düzenlemek vücut doğru yumurtlamaya zorlamak
Düzenli folik asit ve adet düzenleyici kullandım

Merhaba bendede polikistik over var aynı zamanda yumurtalık tembelliği var adet söktürücü kullanmadan kesinlikle adet göremiyordum tedavinin ilk ayında femara 2. Ayında klomen kullandım ama yumurtalıklarım cevap vermedi çok direncliydi hiç büyüme olmadı yumurtalarda 3. Ayda gonal f iğne kullandım onuda uzun süre doz arttırarak kullandım kullandığım sürece yine yumurta gelişmedi sonra doktorum son bir kez daha gel eğer yumurta büyümediyse tüp bebeğe yönlendiricem dedi ama gerek kalmadı çok şükür en son gittiğimde iki tane yumurtam büyümüstü çatlatma iğnesi vuruldum ve 14 gün sonra kan testi ile hamile olduğumu oğrendim 8 haftalık hamileyim şuan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…