plesentası aşağada olan varmı

Cimcime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
48
0
arkadaşlar selam ben 5 aylık hamileyim plesentam aşağadaymış çok endişe duyuyorum benimle aynı durumda olan varmı varsa beraber paylaşalım lütfen..............

dr. bu konuda ne dedi canım...
allah yardımcın olsun canımmmm

Son düzenleme:
bende hamileyken plesenta aşağıdaydı doktorum dokuzuncu aya kadar yukarı çıkabilir dedi eğr çıkmassa bebği sezeryanla alacağını söyledi ayrıca çok dikkat etmemi ve ufak bir kanamada hemen hastaneye gitmemi söyledi yani dikkat edilirse sorun yok canım benim plesanta yukarı çıkmadığı için istemesemde mecburen sezeryan oldum.

benimde başta öyleydi ama zamanla çıktı yukarı sadece dikkat ediyorum.senin kaçıncı ayın?

bende suan 12+4 günlük hamileyim doktorum neredeyse her muayenede vajinal bakıyo ve bu son gidişimde plasentan rahimin üzerinde dedi dikkat etmemi söyledi ve genelde bir kaç ayda yukarı çıkar dedi umarım çıkar çıkmazsa herşey çok zor olacak gibi geliyo :) aslında bazen diyorum ki pekçok doktor vajinal bakmıyo karındanda bu olay görünmüyo.keşke bakmasaydı şimdi daha huzursuzum

benim 5 ayım canım hala aşağda yeteri kadar beslenemediğini söylemişsiniz bunu kafama taktım şimdi doğruluk payı varmı acaba???

bana doktor yukarı çıkmış dedi buna rağmen bende endişelendim.ama doğru değil rahat olmak gerekiyor zira endişe bişey değiştirmiyor...inşaallah zamanla düzelir...

cimcime yeteri kadar beslenemez diye birşey olamaz sonuçta göbek kordonuyla besleneiyo bebekler aşağıda olması başka türlü beleniyor olması demek olamaz hiç duyarmısın annelerimiz büyükler kasıkta taşıdım bebeği der di eskiden buda onun gibi birşey umarız yolunda gider herşey bende endişeliyim şimdiden ama herşey allahtan

bu durumun adı tam adı plasenta previa ve bunun bebeğin beslenmesi ile br alakası yok. kanama olursa ona dikkat edip atlamadan doktora haber vermek lazım.sezeryan olmak zorunda kalınabilirmiş dr böyle söyledi. sen sıkma canını 6. ayında tekrar kontrol ettir çıkmamış ise de bu bebeğinin gelişimine zarar veren birşey değil. internete plasenta previa yazarsan istemediğin kadar bilgi ve örnek çıkacaktır. inşallah 6. ayında yukarı çıkmış olur.

inşallah canım dilekleriniz için teşekkür ederim.Zaten her hafta doktor konturolündeyim hakkımda hayırlısı sizleri haberdar ederim..bu arada bebişim kız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…