Doğuma Hazırlık Plasenta Previa Totalis Olanlar Yasayanlar Dogum Yapanlar?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Tekrarlama olasılığının düşük olduğunu duymuştum. Yine mi aşağıda? Doktorlar ne diyo? Ben de kardeş istiyorum çocuğuma ben de bidaha hamile kalmak istiyorum.

Bir de kaçıncı haftada sezaryen olmuştunuz. Bana erken alabiliriz dediler de

Bir de kaçıncı haftada sezaryen olmuştunuz. Bana erken alabiliriz dediler de
Canim suan gebelik cok yeni ayni olup olmayacagi belli degil ama dun doktora gittim oladabilir olmayadabilir belli olmaz dedi. Kontrolunu duzenli yapalim takip edelim dedi. 37+5 te dogum yaptim ben ama daha once alacaklardi ben riski kabul ediyorum diyerek bekledim

Oo baya beklemişler. Ben de kanama gelmeden bir an evvel doğum gerçekleşsin diye düşünüyorum tabi şuan daha çok az bebeğimin kilosu 2 kilo 175 gramdı 2 gün önce... bir an evvel biraz kendini toparlasa... Bu arada gebeliğiniz hayırlı olsun yeni dediniz ama benim ilk keseyi gördükleri günden sıkıntılı olacağı belliydi. Çünkü rahim ağzının yanına yerleşmişti ve 3 ay yatmıştım. Doktor plasenta previa için o zamandan yani daha kalp atışlarını bile görmeden keseye bakarak uyarmıştı. Şuan kesenin yerinden belli olma olasılığı yüksektir diye düşünüyorum bu yüzden. Acaba başka doktora da mı sorsanız. Umarım hiç bir sıkıntı olmadan atlatırsınız bu gebeliğiniz

Evet canim riskli gebeligimde doktor venide uyarmisti ki zaten 5 ve 7. Haftalarda kanama yasamistim dusuk riskim vardi. Bu gebeligimde doktor suan yerlesim yeri gayet guzel gorunuyor 10 gun icinde tekrar gelin birdaha bakalim dedi. Simdi olur veya olmaz diyemem zamanla vellir olur ama gayet guzel yerde kese dedi. Evet canim cok bekledim o dogumumda ama kendim istedim cunku bebegim cok zayifti gelismedi plasenta previadan dolayi 2 bucuk kilo dogdu zaten. Kuvoze girmesin diye bekledim kuvoze girmesinden korktum masallah simdi buyudu hanimefendi.

merhaba gebelik nasıl gidiyor tekrarlamadı inşllh plesanta güzel yerde inşllh merak ettim nasılsınız

merhaba gebelik nasıl gidiyor tekrarlamadı inşllh plesanta güzel yerde inşllh merak ettim nasılsınız
Merhaba canim 20 haftalik olduk. Plasenta yine kismen kapatmis durumda ama 28. Haftaya kadar cikabilir dedi doktor. Dogumum yine riskli olacak canim ona suphem yok artik cunku 2. Dogumumda plasenta previadan dolayi dikey acilmisti karnim gobek deligine kadar simdi plasenta oraya yapismis olabilir o yuzden daha riskli artik ( sag cikarsam insallah dogumdan butun tecrubemi yazicam

Doğum yaptınız mı acaba ne durumdasınız benimde totel previa ilk gebelik çok korkuyorm

Tecrübenizi yazacağınızı söylemişsiniz ama yazmamışsınız

hangi hastanede yaptınız acaba?

Merhaba doğum yaptınız mı acaba? Nerede yapacaksınız
Evet geçen Salı çok şükür yaptım. İlçelerdeki özel doktorlar gezdim devlet doktorlar gezdim. Senim doğum buralarda olmaz 3 basamak hastane olacak dend. Ya Manisa merkezde olacaktı üniversite hastanesinde ben de İzmir’e önerilen bir perinatalog profa gittim. Beni yönlendiren de ilçede özel muayenesi olan normal jinekologum. Sağ olsın Prof çok iyi çıktı hiçbir sorun olmadan ELHAMDULİLLAH süreci tamamlattı

Tebrik ederim ben de hala karar veremedim devlet mi özel mi diye son 3 günüm kaldı hayta

Aaa şimdiye kadar vermiş olmak lazımdı ama hayırlısı :) doktorunuz belli ceğil mi yani ? Previa totalis misiniz ? Yoksa marjinal mi
geçen çarşambadan beri devlette yatışım var gebelik kolestazından o yüzden çıkamadım çok korkuttular. Özel Doktorumda seni oradan çıkarmazlar dedi. Ben de kaldım öyle. Karar verememek çok kötü bişey. Benim totalis tam kapatıyor ama yapışıklık yok diyorlar

Yoktur yoktur. Kaçıncı sezeryan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…