Planımdan önce gerçekleşen sezaryan doğumum...

Bexy

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2016
3.623
27.687
Evet kızlarr buda benim hikayemm :)

Hamileligim boyunca dogumlari izledim. Korktum. Hergün arastirmalar yaptım vsvs....
Dogumam 3 hafta vardı. Ilk defa nst cektirdim oh mis hersey yolunda. Sonra hopp Antalyaya gittim 1 hafta mis gibi tatilimi yaptim geldimm... Derken bizim kaldı 2 haftamız.. Bizimki planlı sezaryandı zaten sorun yoktu. Gittim doktora bana dedi 20 haziranda yapalım dogumu uygundurr. Anlaştık ben eve geldim. Bu arada hic nst cektirmemistim. Özel bir doktora gidiyordum. 15 haziran çarsamba gunu hesiresiyle konustum git devlet hastahanesine bebegin hareketi azaldı kasılıyo falan de nst cektir gel dedi. Ben özele para ödemek istemiyorum deyince. Neyse efenim ben gittim sabah saatt 9da acile. Ebeler aldi beni kontrol etti. Açılma yok. Nstye aldılar hersey normal oh miss ne güzel gitcem kuafore ayiptir soylemesi agda falan yaptircam son son alisveris yapicam dönücem eve..(bu arada ebeden de çok utandım öyle pis gördü diye :KK43: )
Doktor geldi birde ultrason istedi hoppala ne güzel gidiyordum tam...
Baktı baktı... dedi suyun azalmış. Hemen sana suni sancı vericez bebek ters bebegi cevirmeye caliscaz ceviremezsek sezaryann... hoppala tamam bebegin ter oldugunu biliyodukta bu suni sanci yok cevirme vırt zırt ne diyon sen doktor beyy...
Git esini dostunu ara hemen gel dedi bana. Tabi ben esi dostu aramadan telefonu kaptigim gibi aradım kendi doktorumu. Kimseye bisey soyleme hemen bin otobuse gel.. Ama nasil olacak falan filan derken kendimi doktorun odasinda buldum. O arada esime haber verdim.
Kendi özel doktorum baktı sıvı normal sancı normal birsey olmaz bekleyelim diyecekken birde açilmana bakayim dedi.. veee 3 cm acilma olmuss... Anaa ne ara oldun sen be daha 15 dk once yoktun meydandaa..Neyse konustuk ettik doktorla dedi istersen gel benimle simdi gidelim hazirlasin kizlar saat 11de yapayim dogumunu dedi. (Kendi kliniginde degil ozel bi hastanede yapiyordu dogumlari. )
Ne diyorsunuz yahu ben daha kuafore gitcem alisveris yapicam dedim.
Tamam gel benimle ben seni kuafore birakiyim islerini hallet ogleden sonra yapalim dogumu istemiyorsan git eve p.tesi yapalim yarin yapalim bu acilmayla durabilirsin birsey olmaz dedi. Bak bak kadındaki rahatlıga bakkk. Ben orda doguruyom :KK70:
Neyse tabiki beklemedim bugun ogleden sonra olsun dedim... kadın bide beni kuafore biraktı oh miss :KK70: gittim sacimi basımi yaptırdım. Agdamida hallettim.. :KK70:
Son son gittim eksiklerimi aldim lohusa taci bebek taci corap falan :KK70:
Evet bu arada saat oldu 14.00 amanın bana nir bel agrisi geldi dostlar sormayın :KK70:

Meger dogum sancisiymis onlar iste :KK70: arada bi karnima arada bi belime derken gittim hastahaneye nst mst derken 5e kadar sancı cektim. Belden uyusturma istedim ki bebegimjn dogdugu o muhtesem anı kacırmayayım istedim.. iyikide sezaryan oldum iyikide belden uyusturttum :))
Bebegimin ilk dogdugu anı o aglayisı hersey gözümün önünde herhalde ölene kadar unutmam o dakikaları. Hayatımın en muhtesem anlarıydı... boncuk boncuk gözleri kıpkırmızı dudaklarıyla attıgı cıglıklar kulaklarımda çınlıyorrr...
Annelik dünyanın en güzel duygusu...
Allah herkese nasip etsin...
Sezaryan doğumla ilgili soruları yanıtlayabilirim.. Çok uzattım sanki neyse hepinize öpücüklerr:KK36:

Evimin neşesi ablası:KK200::emir_bebek:
Maşallah :nazar: Allahım nazarlardan saklasın darisı sizin başinızaa:KK49:
aminnnn , operim yanaciklarindan onunnn bennnn :KK36: benim 3 cuye niyet yok tatlim, Rabbim isteyen herkese versin. ( bi ara bi dusundum ama, boyle daha iyi olduguna karar verdim ) :KK5:

aminnnn , operim yanaciklarindan onunnn bennnn :KK36: benim 3 cuye niyet yok tatlim, Rabbim isteyen herkese versin. ( bi ara bi dusundum ama, boyle daha iyi olduguna karar verdim ) :KK5:
Bende seninkileri öperimm onlarin yaslari kac?:KK36:
Bende ikinciyi hemen istiyorum birlikte aradan cikartiyimda sonra rahat ediyim dimi :cool: benim koca 3 tane istiyo ama benim hic niyetim yokk 2 yeter surekli cocuk mu bakcam be azcikta kendime bakiyim:21::süslü:

Bende seninkileri öperimm onlarin yaslari kac?:KK36:
Bende ikinciyi hemen istiyorum birlikte aradan cikartiyimda sonra rahat ediyim dimi :cool: benim koca 3 tane istiyo ama benim hic niyetim yokk 2 yeter surekli cocuk mu bakcam be azcikta kendime bakiyim:21::süslü:
cocuk aslinda cok cok güzel bir nimet, cok sukur Rabbim bize layik gormus. ama hayat sartlari iste, yetisemiyor insan artik , benim buyuk 10 , kucuk 4 yasinda canim , ufaklik simdi bide anaokuluna basladi , kucuk bir adam sanki :KK70: askim ya....
sen evdeysen , cok bekleme evet, insallah istedigin gibi gelisir canim.. (ne kadar emzirmeyi dusunuyorsun?)

Çok büyuk nimet tabiki Allahima binlerce sukur bize bu duygulari yasatti. Isteyen herkesede nasip eder insallah basta alyanakli basbelamiza :)

Canım ben kendisi birakana kadar emziricem zaten koca yok yanımda yeni bebek yok bi 6 ay daha kesin emziririm yani :KK70:

Masallah seninkiler büyümüsler bilee ohh :KK200:

Canim ben simdi universite okuyorum aciktan kossye falan calisiyorum ama bi 2 yil kesin evdeyim 2. Olursa 4 yil daha evdeyim yani :deli:
Sonrada ikiside buyuk olur krese gonderir calisirim Allah nasip ederse :dua:

Çok büyuk nimet tabiki Allahima binlerce sukur bize bu duygulari yasatti. Isteyen herkesede nasip eder insallah basta alyanakli basbelamiza :)

Canım ben kendisi birakana kadar emziricem zaten koca yok yanımda yeni bebek yok bi 6 ay daha kesin emziririm yani :KK70:

Masallah seninkiler büyümüsler bilee ohh :KK200:

Canim ben simdi universite okuyorum aciktan kossye falan calisiyorum ama bi 2 yil kesin evdeyim 2. Olursa 4 yil daha evdeyim yani :deli:
Sonrada ikiside buyuk olur krese gonderir calisirim Allah nasip ederse :dua:
hhiii anladim canim, iki sene dusunmuyorsan zaten yeterince sütünü almis olur, en guzeli zaten.
hayirlisi olsun canim, insallah istedigin gibi olur :KK66:

benimkiler buyudu evet, buyuk olanin yeme icme huyu da degisti, artik pesine gezmiyorum, kendi goturuyor masallah, en cok ona seviniyorum valla. Cokta hareketli amanin! kucugun yeme icmesi beni uzuyor biraz, cok secici oldu ... daha ufakken iyiydi, kendi nazarim degdi sanirim :KK43:

Yok yok Sezer yan iyidir candır :) aman zaten henüz bulamadik
seninde olur Allahin izni ile, bulursunuz canim benim , biliomusun , senin su profil resmini dayimin kizi kendisinde yapti, birinin taklidini yapiodu, sürdü yanaklarina ruji kocaman kocaman, :KK70: valla hep onu hatirliyorum senin profili gorunce..... ne guzel gunlerdi yaa..

X