PKOSS KIZLAR ACİLL BAKAR MISINIZZZ

fatosfatosss

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
29
4
31
Selam kızlar 45 gün regl gecikmesi yaşıyorum 1 kez idrar testi yaptım silik çıktı ama bariz belliydi kan vermeye gitmedim. Son 2 regl dönemimde gecikme oluyor doktora gittim ama çok şükür herhangi bir sorun yok. 3 kez özel 3 kez devlete gittim. Pkos denildi sadece. Aranızda pkos olup gebe kalmak için önerileriniz var mıdır?

Hormon testi yaptılar mı sonuçlarınız ne çıktı
Kilo sorununuz var mı

Hormon testi yapılmadı kilo sorunum biraz var öyle çok değil zaten soğan kürü çok duydum ama hiç yapmadım acaba pkoslu olup tüp bebek tedavisi olmadan gebe kalan var mı merak ettim

Hormon testi yapılmadı kilo sorunum biraz var öyle çok değil zaten soğan kürü çok duydum ama hiç yapmadım acaba pkoslu olup tüp bebek tedavisi olmadan gebe kalan var mı merak ettim
Tüp bebeksiz gebe kalan tabi ki var. Kilo ve insülin direnci çok önemli. Bende de pcos var. Yemenize içmemize dikkat edin . Ekmek şeker tüketmeyin. Ben de daha 1 aydır deniyorum cocuk

Bende de pcos var. Liseden beri var bu meret. Yaşım şu an 34 ve ilk kez bu ay hamile kalmaya çalışıyorum. Aslında hamilelik planıma bir kaç ay önce başladım. Hamile kalabilmem için de çok araştırma yaptım. Çeşit çeşit doktora gittim.

Sonuç olarak pkos un tedavisi yok. Ancak pkos var demek hamile kalınmayacağı anlamına da gelmiyor. Pkos lu olanların daha farklı beslenmesi gerekiyor. Yumurtlalıklarda oluşan kistlerin beyaz şekerden beslendiğini biliyor muydunuz mesela? Ayrıca Pkos daha anne karnındayken yumurtalıklarımızın oluştuğu aşamadan oluşan bir rahatsızlık olduğunu biliyor muydunuz? Yani doğuştan geliyor.

Pcos ve insülin direnci birbiriyle bağlantılı. Bu sebeple bel çevreniz ne kadar genişse o kadar risk teşkil ediyor.

Ekim ayından bu yana paketli gıda ve şeker tüketimini bıraktım. Sadece meyvelerden karşılıyorum abartmadan. Karbonhidratı da olabildiğince azalttım tam bırakamadım. Hafif egzersizleri hayatıma soktum, asla ağır spor gğnde 1 saat spor gibi şeyler yapmadım. Ve 74 kilodan 69 kiloya düştüm.

Spor için önemli olan şeylerden biri pkoslu bireylerin vücudunu strese sokmaması gerekiyor. Bu sebeple bizim için cardio gibi egzersizler yerine tempolu yürüyüş, bisiklet binme, yüzme gibi egzersizler yapmak daha olumlu sonuçlar almamızı sağlıyor.

Size önerim öncelikle mental açıdan kendinizi hazırlamanız. Bir kere pkos demek kötü bir şey değil bunu aklınıza kazıyın. Hareketsizlik, stres ve sağlıksız beslenme en büyük düşmanı. Bu sebeple kendinizi yine en iyi kendiniz tanıyorsunuz ve ona göre beslenip hareket edin. Karalar bağlanacak hiç bir şey yok :) bir sürü pcoslu olup hamile kalan var.

kilo vermek çok faydalı diye biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…