Pkos

meva 3536

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2023
42
5
21
Merhaba hanımlar, ben altı aylık evliyim . Kendimi bildim bileli adet düzensizliği yaşıyorum ama bu iki haftayı çok nadir geçerdi evlenmeden önce.
Evlendiğimden beri bu çok arttı adet olduğumda sancılarım çok arttı ve yaklaşık iki aydır adet görmüyorum. Özel hastaneye gittim bana polikistik over sendromu olduğum söylendi . Hamilelik testi yaptım sürekli negatif çıkıyor . Eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz ama ne adet olabiliyorum nede hamile kalabiliyorum . Kullandığım ilaçlarda işe yaramıyor . Ne yapacağımı bilemiyorum artık sizce ne yapmam gerekiyor

2 yıldır uğraşıyorum 1 yıl önce de pko olduğumu öğrendim adetim düzenli sendromlarını da görmüyorum. Büyümeyen, büyüse de çatlamayıp kist olan yumurtalarım var gözünü korkutmak istemem ama glifor folbiol yol arkadaşım oldu 2 defa letu ve çatlatma iğnesi oldum biri tutmadı biri için de beklemedeyim. Çok pkoluların yazdığı sayfalarda gezdim anlıyorsunuz ki hala bu saatte geziyorum. Kilo verip hamile kalan da oldu tedavi görüp kalan da binbir çeşit macun ve kür kullanan da. Ümidini kesmeni istemem ama meşakkatli bir süreç olduğunu söyleyebilirim

Benim de lise zamanı vardı pcos. O zamanlar doğum kontrol hapi kullanarak adet düzensizliğimi tedavi etmişti doktor. Daha sonra kilo verdim epey, 40 kg kadar. Evlendikten sonra da doktora gittiğimde artık pcos olmadığımı söyledi. Bunun için doktora görünmeniz ve kendisinden detaylı bilgi almanızı ve gerekirse tedavi almanızı tavsiye ederim. Ek olarak üzülmenizi gerektirecek bir durum yok zira pcoslu olup hamile kalan çok kadın var. 🌸

Az önce başka sayfada bir arkadaşa da aynısını yazdım ama sizin iyi bir doktor bulup tedavi süreci başlatmanız gerekiyor öncelikle adetinizi düzene sokmalısınız

Benim de lise zamanı vardı pcos. O zamanlar doğum kontrol hapi kullanarak adet düzensizliğimi tedavi etmişti doktor. Daha sonra kilo verdim epey, 40 kg kadar. Evlendikten sonra da doktora gittiğimde artık pcos olmadığımı söyledi. Bunun için doktora görünmeniz ve kendisinden detaylı bilgi almanızı ve gerekirse tedavi almanızı tavsiye ederim. Ek olarak üzülmenizi gerektirecek bir durum yok zira pcoslu olup hamile kalan çok kadın var. 🌸
Afedersiniz şuan kaç kilosunuz ?

Aslında evlendiğimden beri çok kilo aldım doktorumda azda olsa kilo verirsem düzelir dedi .ama elimde değil sürekli alıyorum ve veremiyorum da çok Zor.. siz nasıl bu kadar kilo verdiniz

Az önce başka sayfada bir arkadaşa da aynısını yazdım ama sizin iyi bir doktor bulup tedavi süreci başlatmanız gerekiyor öncelikle adetinizi düzene

Pcos teşhisi konulduğunda 118 kg idim, şuan 78 kiloyum :)
Bende evlendiğimden beri çok kilo aldım doktorumda azda olsa kilo verirsem düzelir dedi çok zor sürekli alıyorum ama veremiyorum. Siz nasıl bu kadar kilo verdiniz hangi yöntemleri kullandınız

Aslında evlendiğimden beri çok kilo aldım doktorumda azda olsa kilo verirsem düzelir dedi .ama elimde değil sürekli alıyorum ve veremiyorum da çok Zor.. siz nasıl bu kadar kilo verdiniz

Bende evlendiğimden beri çok kilo aldım doktorumda azda olsa kilo verirsem düzelir dedi çok zor sürekli alıyorum ama veremiyorum. Siz nasıl bu kadar kilo verdiniz hangi yöntemleri kullandınız
İlk başta kendi irademle denedim biraz verip geri aldıktan sonra tüm çarelerim tükendi, pcos da beni 2 yıl kadar adetsizlikle zorlayınca baktım olmuyor tüp mide ameliyatı oldum. 3 yıl içinde 120den 68 kgya kadar düştüm, en sonunda 78de sabitledim.

Pkolularda insülin direnci olabiliyor o yüzden glifora başlattı beni. Hormonlarına baktırabilirsin ona göre hareket eder doktorun ama iyi bir doktor bulmanı öneririm

Merhaba hanımlar, ben altı aylık evliyim . Kendimi bildim bileli adet düzensizliği yaşıyorum ama bu iki haftayı çok nadir geçerdi evlenmeden önce.
Evlendiğimden beri bu çok arttı adet olduğumda sancılarım çok arttı ve yaklaşık iki aydır adet görmüyorum. Özel hastaneye gittim bana polikistik over sendromu olduğum söylendi . Hamilelik testi yaptım sürekli negatif çıkıyor . Eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz ama ne adet olabiliyorum nede hamile kalabiliyorum . Kullandığım ilaçlarda işe yaramıyor . Ne yapacağımı bilemiyorum artık sizce ne yapmam gerekiyor
Merhabalar , bende lise çağında pkos olduğumu öğrendim . 4 aydır evliyim doktora gittim pkosun gebeliğe engel olmadığını söyledi sadece beslenme ve kiloma dikkat ediyorum . 6 ay dene olmazsa yumurta takibi yaparız dedi beklemedeyim

X