Pkos olanların gebelik durumu

meryemse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2024
18
3
Kızlar merhaba ben 8 senelik evliyim. Gebelik 3 senedir planlıyoruz olmuyor. Pkos ve yumurtalıklarda tembellik olduğunu söyledi doktor. Daha önce klomen kullanmıştım kist yapmıştı. Doktor bu ay femare verdi. Normalde çatlatma iğnesi yapacaktı ama kontrolde sol tarafta yumurta olmadığını sağda ise 14 ve 16 mm iki yumurta oluştuğunu söyledi. 2 gün sonra test yapıcaz sonuca göre vereceğim dedi. Estradial 2 diye bir test yaptırdı bende 27.5 çıktı. Ne yazıkki beklediğimiz gibi değil yumurta boş olabilir iğne vurmayalim gün aşırı şu tarihlerde birliktelik yaşa gebelik olmazsa bakalım dedi. Adetime 10 gün var ama beni stres kapladı. Sağ yumurtalığımda çok kasılmalar oldu yumurtalık boş ne demek sizce ne yapmalıyım bu durumda gebelik oluşur mu test versem doğru sonuç çıkar mı

yumurta boş demek döllenmeye uygun değil demek. yani sağlıklı yumurta gelişmemiş. ben de pcosum ama yumurtalıklarımın fonksiyonunda sorun yok. femara kullandım 5 yumurtam oluştu, çatlatma iğnesi de yapıldı fakat gebelik oluşmadı. sonraki ay kendiliğinden gebelik oluştu.

pcos süreci uzatıyor kesinlikle ama gebeliğe engel değil. esiniz muayene oldu değil mi?

Evet onada spermlerde şekil bozukluğu var ama sorun değil dedi gerçekten bu süreçten çok yoruldum bu durumda diğer ay çatlatma iğnesi ne kadar etkili olur bilmiyorum en iyisi direkt tüp bebek mi denemek

X