Pkos düzensiz döngü tedavi

hope2020

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2024
6
0
29
Merhaba kızlar
Öncelikle anne olmak isteyen herkes umarım en doğru ve en kısa zamanda bebeğine kavuşur 🙏🏻.
Bana gelince, ergenliğimin başından beri düzensiz adet döngüsü polikistik over ile mücadele ediyorum. Sayısız doktor ve ilaçlar ile senelerce idare ettim. 3 yıllık evliyim 1 senedir çocukistiyoruz ve korunmayı bıraktık . Adetim çok düzensiz 2 ayda bir bazen 4 ayda bir ne zaman olacagını bilmiyorum asla. rahatsızlığımı bildiğim için doktor kontrolunde ilerlemek istedim. Yumurta testleri, sperm testleri, rahim filmi, ilaçlar herkesin geçtiği aşamalardan bende geçtim. Sayısız doktor değişikliğimden sonra en sonuncusu tüm sonuçlarımın güzel oldugunu ama ciddi anlamda polistik hastası oldugumu söyledi. İlk ay toz şeklinde bir takviye edici ilaç sonrasında 3 ay kullanmam için yine takviye edici başka bir ilaç verdi. Verdiği takviyenin aynı zamanda adeti de düzene soktuğu söyleniyor. Bugun gecikmemin 10. Günü ve yine yaptıgım test negatif çıktı. Polikistik kişilerde yumurtlama günü bilinmediği ve adet düzenli olmadıgı için hamilelik testi ne zaman yapılmalı? Aranızda bu durumda olanlar var mı ?

yumurta geliştirici ilaç vermedi mi hiç? femara falan? bende de pcos var ama reglim düzenli oluyor. düzgün beslenme ve hareket ederek düzene soktuk. hiçbir zaman pcos için ilaç kullanmadım cünkü zaten migrenim var ilaçlar benim için riskliydi. 1 yılımız dolduğunda doktorumuz bana femara be çatlatma iğnesi vermisti. bu ilaçlarla regl olacağınız günü de 2-3 gün erken veya gec olarak bilebiliyorsunuz. ovulasyon testi de kullanabilirsiniz yumurtlamayı yakalamak için

Şuan vermedi 3 ay takviyeleri kullanın ovulasyon takibini dil altı derecesiyle yap yumurtlama gününü değerlendir dedi. Ama bu ay pik olmadı hiç derecede yumurtlama görülmedi yani.

X