Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

böyle düşünmene inanki çok sevindim canım aynen öyle evinle eşinle kendinle ilgilen zayıflaman çok iyi ben de az yiyorum dikkat ediyorum tedaviler kilo aldırdı.... zamanı geldiğinde zaten olacak ve eşin de çok istediğinde sen de daha fazla isteyeceksin hem belki kafanızdan attığınız anda gelecek bu tarz şeylerin planı olmaz hayatta bunu kaç kez yaşayarak gördük.... en güzelini yapmış olacaksın bence de.... :KK9:

teşekkürler arkadaşım benim sagol evet yaa düşün düşün nereye kadar hepimiz için hayırlısı ne ise o olsunnn :))

Slm kızlar,

:KK14:bende sizler gibi yıllardır bu pko hatalığını çekiyorum. evleneli 3,5 yıl oldu daha önce bebek düşünmedik ve hiç denemedik korunmadan. şimdi artık istiyoruz ve 2,5 yıldırda yasmin kullanıyordum önümüzdeki haftalarda doktora gideceğim kendiliğimden adet olamıyorum bende bebek düşündüğüm için nasıl bir tedavi yolu izleyecek bilmiyorum. yasmine en son geçen aralık ayında ara vermiştim şubatta başladım bakalım ne diyecek doktor. Açıkçası zor günlerin beni beklediğinin farkındayım Allahın takdiri tabi hemende olabilir yıllarca sürebilirde.. Allah isteyen herkesi bebeğine kavuşturur işallah. bu arada yavaş yavaş kiloda veriyorum beslenmeme dikkat ediyorum.:KK49:

Slm kızlar,

:KK14:bende sizler gibi yıllardır bu pko hatalığını çekiyorum. evleneli 3,5 yıl oldu daha önce bebek düşünmedik ve hiç denemedik korunmadan. şimdi artık istiyoruz ve 2,5 yıldırda yasmin kullanıyordum önümüzdeki haftalarda doktora gideceğim kendiliğimden adet olamıyorum bende bebek düşündüğüm için nasıl bir tedavi yolu izleyecek bilmiyorum. yasmine en son geçen aralık ayında ara vermiştim şubatta başladım bakalım ne diyecek doktor. Açıkçası zor günlerin beni beklediğinin farkındayım Allahın takdiri tabi hemende olabilir yıllarca sürebilirde.. Allah isteyen herkesi bebeğine kavuşturur işallah. bu arada yavaş yavaş kiloda veriyorum beslenmeme dikkat ediyorum.:KK49:

aramiza hoşgeldin arkadaşım :13: evet zorlu bir süreç ama moralını bozma sakın kimis aylarca tedavı görüyor olmuyorrr çok sonra oluyor kimisi ise beklemediği anda hamıle kalıyor rabbım ne zaman verirse o zaman olcak sen içini ferah tut tedavıne başla inş.meleğine kavuşursun canım

Pkoda kilo sorunu hep oluyormu kizlar ???

benim bildiğim kimileri çok kılolu oluyor vermesi zor oluyor ama bu metformınlı ilaçlarla veremıyorlar benimde 4-5 kılo fazlam var ve vermekde güçlük çekiyorum ama biraz uğrasırsam veriyorum kımılerınde çok zaıf oluyoorrr kişiden kişiye değişiyor yanı

benim bildiğim kimileri çok kılolu oluyor vermesi zor oluyor ama bu metformınlı ilaçlarla veremıyorlar benimde 4-5 kılo fazlam var ve vermekde güçlük çekiyorum ama biraz uğrasırsam veriyorum kımılerınde çok zaıf oluyoorrr kişiden kişiye değişiyor yanı
tsk ederim aciklaman icin canim..

canım benım kılo problemım yok gerçi kistlerim de 6 aydır yok tüylenme de yok:)
sadece düzensizlik var...
hamılelığımden once vardı ama bebekle beraber hepsi gitti:KK43:

senın kılo problemın var mı?

demekki sendede ayni benimkisi gibi
gerci dedigim gibi pko lu olup olmadigimi bilmiyorum ama düzensizlik ve kist iste bendede öyle
zayifim ben 49 -50 boyum 1.68 ... ama son dönemde sivilcelerim cok fazla cikiyor sanki ergenlik sivilceleri gibi, birde bunlar kürtajdan sonra cok arttilar..

Kızlar oncelıkle RABBIM ısteyen herkese evlat nasıp etsın. ben sızınle umutlarınızı yıtrmemenız ıcın bır arkadasımn hıkayesını paylasmak ıstıorum. Kendısınde pko vardı evlendıkten bı kac sene sonra cocuk ıstedıler ve dr gıttı kıza okdr acı konsmuskı dr senın hayatta cocugn olmaz bu gercegı kabullen ve hayatını buna gore yasa faln dems kızda kocasını arayıp benım cocgm olmck yol yakınken bosanalım ıstersen fln dems tabı kız yıkıldı drlar bazn cok acımasız olabılıo:KK43: Neysee gel zamn gıt zaman gercgı yavas yavas kabullenıolar ve bı tatıl donusu kız ıs yerınde mıde bulantılrı fln yasıo kusuo ustundekıler durumunu bılmedıklerı ıcın hamılemısın fln dıolar oda yazık kımse derdımı bılmıokı ben kım hamıle olmak kım dıorum ıcımden onlara dıyo sonra evdede kusmalr devam edıo derken kapı komsududa ona kız sen hamıle olmaysn dıyo kız tabı uzgn bı sekılde abla durumu bılıosn benm hamıle olmam ımkansz dıo o sıralr boyle bı salgn varms kesın mıkrop kaptım dıyo kadın bunu zorla kolndn tutup goturuo saglk ocgına kan testı yaptırıolr sonc hamıle dr dıo hamılesın kız dıo kafayımı yedınz benm cocugm olamaz:)) adm dıo hamılesın kız dıo ımkanı yok test yanlıs:)) sonra tabı dr gıdıolr hamılelık dogrulanıo ve sımdı cın gıbı bı ogulları var oykusu benım hep ıcımı urpertmıstr ALLAH ısteyecekkı olacak bunun otesı berısı yok hamıle kalmak ısteyenler ıcın cocuk dıleyenler ıcın hep dua edıorum ınsallah bu derdı yuzunden cocuk sahıbı olamamıs arkadaslar bır an once guzel haberı alırsınz. Bıraz uzun oldu ama olmaz dıye bırsey yok sabırla beklemek her yolu denemek lazm. Ayrıca bu arkadasıma demstmkı ozaman aman drlra ne bakıosn o dedı dıye cocugnmu olmck yanı sonra dogmdn sonra rahmnde mıyom oldugu ıcın baska bı dr gıttı ve o dr ona dedıkı sezryn ızını gormesem senın cocuk sahıbı olduguna hayatta ınanmazdm:KK53: Yuce RABB'ımn ıslerı ıste hakkınızı helal edın yazdımda yazdım:KK17:
ayyy iyiki yazmışsın canım mut oluyor bize.dileklerin içinde çok sağol canım.bu arada sende pcolumuydun.

iyi geceler canım güzel mesajın için teşekkür ederim az önce cevap yazdım :))
üzülmeyeceğim söz :)
tabiki üzülmeyeceksin diğer arkadaşları çok tanımıyorum bak ben gyaman tuncsss yıldıkmı devam ediyoz.üzüntü 3 gün sonra geçiyor zaten tatlım.

günaydın canm hayırlısı böyleymiş.hep diyoruzya demek ki zamanı var o yüzden üzülme.evet ilk başta çok üzülüyor insan ama çabuk toparlıyoruz artk dimi?öyle yapmak zorundayız geçtiğimiz aya üzülmenn bize bişey kazandırmıyacağını biliyoruz artk öğrendik.önümüze bakalım canm yeni ayın hayırlı olsun...

canm ben yarın gidicem dr.a bakalım yumoşlarm ne durumda.bu ay metformine de başladım değişiklik oldumu merak ediyorum.yarın yazarım canm gelince.bu arada beni düşünüp sorduğun için teşekkür ederim canm.
aaa bende şu an aynı durumdayım seni merak ediyorum bakalım yumurtalıkların nasıl gelişmişmi diye mutlaka yaz canım bize.ya benim 3 günüm metforminde çok mide bulantısı yapıyor ya sonradan geçecekmi arkadaşlar bari..
aaaa bide adetinin kaçıncı gününe denk geliyor kontrolun 10 gün filanamı.

karabocug canm artk endişelenme ne güzel değerlerin yükselmiş rahatla keyfini çıkar hamileleiğinn...

gyaman,canm sende adet olmuşsun yoğun bişekilde adet olmayı özledim bende ya.kendiliğinden olmayla hapla söktürmek arasında çok fark var.bu ay 2-3günde bitti adetim çok az oldu zaten.sen metformin kullanıyodun dimi onunlamı düzenli adet görüyosun?

bende bunu merak ettim,acaba metformin düzenli adetin gelmesinimi sağlıyor.

gunaydın kızlarrr kesinlikleeee beyınde bitio her sey inannın düşünmeyın yok yumurtlama gunu yok ateşim yok bilmem dedigimiz sürece olmuodu ben kist var kist gittimi adet olamadm die düşünürken hamiş oldumu ögrendinnn bicimm artk kafana takma lütfennnyılbasına kdr senden gyamandan ve bı cok arkaastan güzel haberler alıcamıza inanıorum ben :KK16:

ayyyy evet bak sen bişey yapmadın hiç inanmadın bebiş geldi.aslında ateş ölçmek takip yapmak sanırım strese sokuyor insanı.

canım benım kılo problemım yok gerçi kistlerim de 6 aydır yok tüylenme de yok:)
sadece düzensizlik var...
hamılelığımden once vardı ama bebekle beraber hepsi gitti:KK43:

vayyyy hamilelik bütün vucudu düzeltiyor sanki

canım sende klomen kullanıyordun ne zaman doktorun kontrole gel dedi.benim 3. günümde serophene başlattı adetin 14. gününe denk geliyor diğer kontrolum çok uzun bir zaman değilmi ilacı başladığımın 11. günü kontrole gitmiş olacam yani.
bu arada sen klomen kullanırken incir kürü yapıyonmu yada yiyormusun.ben geçen ay kür yaptım normalden fazla büyüdü bu sefer korkuyorum kür yapmasam sadece yesemmi diyorum.

Son düzenleme:
hadi eski halimize geri dönelim.ben sana soru sorayım sende cevapla ve bize yardımcı ol sanki bu ay hiç bişey olmamış gibi kaldığımız yerden devammm
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php
ateş tablom nasıl saçma sapan değilmiiiii.
bende bu ay ara verecem sadece metformine başlayacaktım kısmet işte doktorun gazına geldim yani bu ayda ilaç hem 3 ilaççççççççççççç.mide bulantısıda yapıyor metformin sabaha karşı neyseki 2saat içinde geçiyor şükürrr.
doktor önce eşininde testlerine bakalım ilaca nasıl cevap veriyon onada bakalım sonra rahim filmi çek ara ver dedi boşuna filmin acısını çekme dedi beni kandırdı yani...aman vardır bunun da bi hikmeti allah ne yazdıysa ooooo artıkkk.bu arada eşimin test sonuçlarını aldık çok şükür onlarda iyi bakalım kısmet artıkkk

Son düzenleme:
ya kızlar bişe sormak istiorum ya aklıma cok takldı şimdi hamilelin ilk haftalarında eşlerle ilişkiye girmek tehlikeli diolar :26: bebek tam olşmadıgı için düşebilirmiş dogrulugu nedir :KK53:

ya kızlar bişe sormak istiorum ya aklıma cok takldı şimdi hamilelin ilk haftalarında eşlerle ilişkiye girmek tehlikeli diolar :26: bebek tam olşmadıgı için düşebilirmiş dogrulugu nedir :KK53:

bunun en doğru cvb doktorun verebilir canım. sen en iyisi doktorunla konuş o senin durumuna göre beraber ol ya da olma der. başkalarının söylediklerine bakma derim yine de sen bilirsin

ayy eşin de benim eşim gibi canım ne güzel rahatlatmış içini...bence bu kadar rahatlamışken eşini dinle kafandan çıkar her şey daha iyi olacak nasıl olsa gerekeni içiyorsun at kafandan...

saolsun valla evlenirken çok çocuk istiyordu o kadar çok çocuk muhabbeti oluyordu ki şimdi ise sanırım benim durumum yüzünden pek açmıyor tabi konusu geçiyor ama eskisi gibi değil bende artık olursa olur olmazsa doktora başlarım modundayım zaten doktora gidince yeterince stres yaşıycam şimdiden takmanın bir alemi yok dimi

bunun en doğru cvb doktorun verebilir canım. sen en iyisi doktorunla konuş o senin durumuna göre beraber ol ya da olma der. başkalarının söylediklerine bakma derim yine de sen bilirsin

o gun sormadm oda bişey demedi bidahaki gittimde sorim bari :KK1: nası sorulursa budaa:KK9:

tatlım ne oldu doktorda yumurtalıkların gelişmişmi metmorfin işe yaradımı acaba çok merak ediyom

naber canım iyi olmana sevındım valla canım hep böyle ol valla bende artık çok fazla takmıyorum kafaya eşimide zorlamıyorum hiçbirşey için ne ilaç iç diyorum ne şunu yap ne bunu artık yoruldum gercekten onun istediğine inandıgım zaman başlayacam mücadele etmeye ne zamanki eşim bana tedaviye başlayalım cocugumuz olsun derse o zaman bende başlayacam tedvıyee ama suan kendımı takıpdeyım ateş ölçmeye devam soğan kürüne devam kendimi düzeltecegim zayıfalamaya devam anladımkı insanın kendı sağlığından dahada önemli hiçbirşey yokmuş.ben artık böyle düşünüyorum bügünümede şükürler olsun.artık takmamaya çalışıyorum sinirden saçlarım beyazlamış kendımı yıprattım eşime ilaç iç şunu yap bunu yp diyee artık ısrar etmeyecem hiçbirşey için.rabbım ne zaman ol derse o zaman olcak sonuçda ne örnekler gördük kimileri korunurken oluyorr kimileri tek ilşkide falan vs.rabbim ol derse olacak.hakkımzda hayırlısı olsun herzaman.ama burdayım sizi takıpdeyim.iyi ki varsınız :KK19:

canm çok iyi yapmışsın böyle yapmakla böyle eşlere çok kızıyorumya sanki tek başına yapacan çocuğuda umrunda deil.sen hem kendi tedavini yapcan aman kürümü yapayım,aman hapımı içeyim,ateşimi ölçeyim derken zaten yeteri kadar kafa yoruyosun birde zorla eşine ilaç içirecen,düşüncen.biraz yardımcı olsun sana olmuyosada kendi haline bırak böyle zorlama sen aldırma bakalım o istemeyecekmi hani tedavimize devam etmicekmiyiz ilaçlarımı içeyimmi demicekmi dene bakalım.biraz kendinle ilgilen saçların beyazladıysa boyat değişiklik yap iyi gelir negüzel zayıflıyosunda heralde.belki böyle yapp aldırmadığında gelecek bebeğin canm hayırlısı olsun...

ayyy iyiki yazmışsın canım mut oluyor bize.dileklerin içinde çok sağol canım.bu arada sende pcolumuydun.

tabiki üzülmeyeceksin diğer arkadaşları çok tanımıyorum bak ben gyaman tuncsss yıldıkmı devam ediyoz.üzüntü 3 gün sonra geçiyor zaten tatlım.

aaa bende şu an aynı durumdayım seni merak ediyorum bakalım yumurtalıkların nasıl gelişmişmi diye mutlaka yaz canım bize.ya benim 3 günüm metforminde çok mide bulantısı yapıyor ya sonradan geçecekmi arkadaşlar bari..
aaaa bide adetinin kaçıncı gününe denk geliyor kontrolun 10 gün filanamı.

bende bunu merak ettim,acaba metformin düzenli adetin gelmesinimi sağlıyor.

canm metformine yeni başlama konusundamı aynı durumdayız?ben klomene birlikte kullandım ama.klomen bitti metformine devam ediyorum.kontrolümü herzaman adetimin 13.günü yapıyor dr.m.canm bende hiç bulantı yapmadı metformin sennki kaç mg.metformin kaliteli yumurta oluşturduğu için adeti düzenliyormuş.ama biz bunu 4ay sonra felan görcez sanırım.etkisi ozaman daha iyi anlaşılıyomuş.senn tedavi sürecin hangi aşamada?
yarın gelince yazarım canm yumoşlarımın durumunu.inşallah bu ay olur artk benden çok eşim strese girmeye başladı.bana belli etmemeye çalışıyor ama biliyorum benden çok düşünüyor artk.

X