Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

nesfit hangisinden aldınız bir öğünmü yediniz ay ben bunları sütle yemeyi sevmıyorum süte atınca hemen eriyorlar tadı bi tuaf oluyorr sizz nasıl yiyorsunuz acaba :44:

nesfit çikolatalı ve çilekli böğürtlenli kırmızılı olandan al canım buzdolabından çıkardığın soğuk süte ekle ben seviyom tadını.ama sade si var ayyy işte o pek güzel değil hatta hiç güzel değil yani.ılık süt olmayacak soğuk süt olsunki erimesin tadı değişmesin.çikolatalısına bayılşıyor tabiki pcos var ya tatlı olunca akan sular duruyor yani.

ya bicim 7 gün daha bekle derken ne kolay oluyor değil mi söylemek :KK9:
gel de bekle benim yerimde hadi.. yok işte yok olmuyor.. bekleyemiyorum ben, dayanamıyorum.. sakin olmaya çalıştıkça birşeyler beni sürekli dürtekliyor :KK52: çıldırmış olmalıyım.. haahahaha bicim sen geçen sefer iğneden kaç gün sonra kanda baktırmıştın?

inş.kist gider tedavıne deavm edersın canım soğan suyu nasıl alıştınmı

walla iğrenç bi tadı vardı hiç alısamadm her içmemde midem nerdeyse agzıma geldi o derece yanı bıttı cok sukur ama sogan suyunu ıcerken öle bı akıntı geldıki hele bır seferınde tamda burda okudugum gıbı yumurta akı kıvamındaydı eşim bile farketmişti :KK1: ya kstimi ertti yada yumurtlama oldu bilmiorm

selam kızlar bendede pco var asılama oldu tutmadı bu ay boş gececek diger ay tekrarlanacak allah kucaklarımızı doldursun inşşş

biçim demişsinki duphaston yumurtanın çatlamasını sağlamaz.ama bende şu mantığı yürütüyorum doktora gittiğimizde progestan hormonuna bakıp yumurta gelişmişmi çatlamışmı diye bakıyorlar eee bu ilaçlarda progesteron hormonu içeriyor otomatik vücud bu hormonun seviyesini artıryor o haplarda yumurta gelişimi hatta çatlamasını bile sağlıyor olabilir yanlış bi mantıkta olabilir ama.

hayırlısı olsn canım benım ya bende gece yatmadan allahım nolursun bizede o duyguyu yasat kucaklarımızı boş bırakma hayırlı evlat bızlerede nasıp et dıyıp uyumustum ya bu konuyla yatıp bu konuyla kalkıoruzda ondan ruyamıza girio :)) ama inş ruyaarmz gercek olur ve fazla beklemeden bebişlermize kavusuruzz

aminnn cnm inşallahh

kızlarr kafayı yedik valla heeee bu rüyalar falan oo bende geçen gördümmm.benımde aklım fikrim bebek oldu valla düşünmeyeyim diyorum ama olmuyor yinede düşünüyorum geçen eczaneden ilaç alırken biberonlar emzikler vardı alcaktım ama vazgeçtim :KK43:

Rabbim kucağını kucaklarımızı boş bırakmasın canım

nasıl kullanılıyor tohumu ben bi ara ezip kaynattım berbattı bi daha içmedim.sayfalarda hamile kalmayı kolaylaştıyor deniliyor öylemi

bana sorarsan hiç tohumuyla uğraşma derim al hayıt suyunu çay bardağının 3/1 ini hayıt suyu koy içine su ve günde üç kez sabah öğle akşam iç hem daha etkili ama illa tohumu dersen ben bir tatlı kaşığını koyuyorum sıcak suya ağzı kapalı olarak on dk demlendiriyorum sonra süzüp içiyorum iki ay suyunu içtim bu ay tohumunu aldım ama pişman oldum suyu çok daha pratik ve etkili..

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

buda benim ateş tablom ama kızlar geçenlerde yumurta akı gelmişti ya bugünde geldi 21. günüm bugün reglinin sanırım ben iki kez yumurtladım :44:

ayy benimde tükürük testimde eğrelti otu oluştu zaten çok büyük yumurtan oluşmuş demişti doktor şimdide 2. mi oluştu acaba.bi ayda 2 kez yumurtlama mantıklımı sizce.

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

buda benim ateş tablom ama kızlar geçenlerde yumurta akı gelmişti ya bugünde geldi 21. günüm bugün reglinin sanırım ben iki kez yumurtladım :44:

ayy canım bilemiyorum ki.. akıntı başka sebeplerden de olabilir.. ama şu da bir gerçek ki farklı zamanlarda yumurtlama oluyor.. anlatmıştım geçenlerde, komşumun ikizlerinin arasında 3 hafta varmış.. farklı yumurtalar farklı zamanlarda döllenip ikiz olmuş..
en azından ateşin yumurtladığını gösteriyor.. sen çalışmalarını yaptı isen kafan rahat olsun.. inşallah adet gelmez bebek olur ya da bebek yoksa da adet çok bekletmeden gelir.. bak bu da benim ateşim;
359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım vajinadan atılan fitildir bu ilaç tabiki su ile yutacaksın...
hamilelikte genelde diğerini veriyor doktorlar...

sağol canım kış gelince avatar değişti inşallah bebek gelir de avatarım yine değişir :))
ateşin iyi gidiyor canım ama sen 7gün daha sık dişini...

çok yorma yine de kendini yavaş yavaş tamam mı canım?

iğneden sonra 12. gün idrar testi yapsan da sonuç alamazsın sabırlı ol 1 hafta sonra yap canım :)

yumurtanın çatladıktan sonra 12-24 saat arası bir ömrü var ve ilk 2 saat içinde döllenmezse hamile kalmak çok zorlaşıyor yani inşallah kaçırmamışsındır...

ev tozlanmış ben toz alayım kızlar öpüyorum görüşürüz....
sızlıyor yumurtalıklarım baya oldu iğneyi olalı ama hayır olsun....

saol canım cvbın ıcın ole gun asırı ılıskıye falanda gerek yok o zaman:)

ayy benimde tükürük testimde eğrelti otu oluştu zaten çok büyük yumurtan oluşmuş demişti doktor şimdide 2. mi oluştu acaba.bi ayda 2 kez yumurtlama mantıklımı sizce.

aslında olabilir farklı zamanlarda oluşabilir hiç bilmiyorum ki inşallah öyledir o zaman iki kez şansımız olmuş olur :KK1:

ayy canım bilemiyorum ki.. akıntı başka sebeplerden de olabilir.. ama şu da bir gerçek ki farklı zamanlarda yumurtlama oluyor.. anlatmıştım geçenlerde, komşumun ikizlerinin arasında 3 hafta varmış.. farklı yumurtalar farklı zamanlarda döllenip ikiz olmuş..
en azından ateşin yumurtladığını gösteriyor.. sen çalışmalarını yaptı isen kafan rahat olsun.. inşallah adet gelmez bebek olur ya da bebek yoksa da adet çok bekletmeden gelir.. bak bu da benim ateşim;
359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ay inşallah ya iki kez olsun şansım bol olsun dimi :)
seninde ateşin maşallah çok güzel ama benim genelde hep ateşim düşük niyeyse bakıorum çoğu kişinin yüksek ama benim düşük seyrediyor
inşallah bu sefer tutturuuz yaa inşallah Rabbim herkese bu güzel duyguyu yaşatsın...

aslında olabilir farklı zamanlarda oluşabilir hiç bilmiyorum ki inşallah öyledir o zaman iki kez şansımız olmuş olur :KK1:

seninde ateşin maşallah çok güzel ama benim genelde hep ateşim düşük niyeyse bakıorum çoğu kişinin yüksek ama benim düşük seyrediyor
inşallah bu sefer tutturuuz yaa inşallah Rabbim herkese bu güzel duyguyu yaşatsın...

kesinlikle iki kez olsun şans bol olsun.. bende de iki yumoş vardı.. bakalım nasip kısmet herşey.. ateş her kişide farklılık gösteriyor. eşimin mesela 35.5 civarıdır hep ateş.. benim ise 36 üstü çıkar genelde.. ama şimdilerde progestanda alıyorum ya biraz o da etkiliyor sanırım.. ama yinede sabitlenmiş olması sevindiriyor beni..
fertilityde hamile kartları var.. onlara baktım bugün hep.. ateş ortalamanın altına genelinde hiç düşmemiş ve yine büyük geneli 10.günden itibaren öğrenmiş idrar testi ile.. off bende sanırım 12. günde bakıcam idrarda.. çıkmayacağını biliyorum ama sonuçta negatifte görsem içime bi rahatlık çökecek. bu şekilde çok sinir bozucu oluyor, zaman geçmek bilmiyor.. kafayı yicek gibi oldum son iki gündür.. ve daha çok var :KK53:

tatlım sen benim süreci çok iyi biliyorsun ondan sana sorayım dedim.3 gündür tüplerim resmen acıyor neyse herhalde fitiller yapıyordur dedim bugün sabah uyanır uyanmaz tükürük testi yaptım eğrelti otu görünüyor ayyy yoksa ben 2 kez mi yumurtluyorum.ama bişey diyeyim incir ve havuca devam ettim acaba omu geliştirdi bilemedimki.yarında tükürük testi yapacam başka bi doktora gidip görüneyim diyorum bakalım büyük yumurta çatlamışmı yenisi olmuşmu diye ayy gene umutlandım inşallah vardır yeni yumurta belimde ağrıyor hem de nasıl tüplerde ağırıyor ben yumurtlama olurken bunları hissederdim genellikle hadi hayırlısı.

FATONUZ ben nesfit 3 kilo verdim sonra bırakınca hoppp hemen geri aldım dikkat et bırakınca ha.
canım doktorda yumurtalıklarına baktırman en iyisi pek anlayamadım ben... benim de kasığımda ağrı var yumurta gelişirken ya da çatlarken ağrılar olur... ama aşağıda yazdım duphaston ile yumurtlamanın alakası yok canım ya...
gel de bekle benim yerimde hadi.. yok işte yok olmuyor.. bekleyemiyorum ben, dayanamıyorum.. sakin olmaya çalıştıkça birşeyler beni sürekli dürtekliyor :KK52: çıldırmış olmalıyım.. haahahaha bicim sen geçen sefer iğneden kaç gün sonra kanda baktırmıştın?
haklısın canım aynen sonlara geldi mi beklemek zor ama ucunda güzel haberi almak var değer... erken bakarsan hayal kırıklığı olabilir ondan öyle dedim ben... ben iğneden 15 gün sonra kandan baktırmıştım canım doktorum uygun günü kendi belirledi kafama göre baktırmadım yani...
biçim demişsinki duphaston yumurtanın çatlamasını sağlamaz.ama bende şu mantığı yürütüyorum doktora gittiğimizde progestan hormonuna bakıp yumurta gelişmişmi çatlamışmı diye bakıyorlar eee bu ilaçlarda progesteron hormonu içeriyor otomatik vücud bu hormonun seviyesini artıryor o haplarda yumurta gelişimi hatta çatlamasını bile sağlıyor olabilir yanlış bi mantıkta olabilir ama.
canım yumurtlama olduktan sonra progesteron hormonu devreye girer dolayısıyla progesteronu önceden almak tam tersi yumurtlamaya engel bile olabilir... baskılayabilir yani...

canım tablona göre kesikli çizgi değil düz net çizgi var kesin yumurtlama olmuş gibi görünüyor yani şansın yüksek ancak ateşin iniş çıkışlı o biraz bulandırdı kafamı???

iyi geceler kızlar baktım neler yazmışsınız diye çıkıyorum şimdi netten...benim daha yumurtlamam olmadı düşüncesindeyim ne yazıkki ateşten dolayı ve akıntı hala devam ediyor riskli günlerim devam ediyor yani...

Son düzenleme:
haklısın canım aynen sonlara geldi mi beklemek zor ama ucunda güzel haberi almak var değer... erken bakarsan hayal kırıklığı olabilir ondan öyle dedim ben... ben iğneden 15 gün sonra kandan baktırmıştım canım doktorum uygun günü kendi belirledi kafama göre baktırmadım yani...

off ne güzel yaa keşke benim doktor da aynısını dese bana.. gününü geçirmeyi bekle muhakkak sakın test yapma yaptırma deyip duruyor.. sinir oldum bak gene :))) off neyse artık bekleyeceğim 2 gün sonra idrar yaparım negatifi de görsem en azından azda olsa rahatlarım. olmadı yine der sineye çekerim şu üstümdeki stres de yok olur..

iyi geceler diliyorum herkeslere.. Ankara'da hava feci soğuk.. bildiğin ayaz var dışarıda.. çok üşüyorum çok, ayaklarım hiç ısınmıyo.. sabaha görüşmek üzere..

off ne güzel yaa keşke benim doktor da aynısını dese bana.. gününü geçirmeyi bekle muhakkak sakın test yapma yaptırma deyip duruyor.. sinir oldum bak gene :))) off neyse artık bekleyeceğim 2 gün sonra idrar yaparım negatifi de görsem en azından azda olsa rahatlarım. olmadı yine der sineye çekerim şu üstümdeki stres de yok olur..

iyi geceler diliyorum herkeslere.. Ankara'da hava feci soğuk.. bildiğin ayaz var dışarıda.. çok üşüyorum çok, ayaklarım hiç ısınmıyo.. sabaha görüşmek üzere..

aynen canım ya benim de ayaklarım hep buz gibi...
bu da hamilelik belirtilerinden miş ama ben bunları düşünüp kafamı yormuyorum olacağı varsa önüne geçilemez zaten yoksa da olmaz....
ben seni şu açıdan anlayamıyorum hayal kırıklığı olur diye kandan baktırmıyorsun ama çıkmayacak olan idrardan 2 gün sonra bakabiliyorsun esas idrar testi yapmaya korkman gerekli... çok garip mi anlattım ne??:)
sen yine bakma bana içine sinecekse yap da çıkmaz canım.... idrarda iğneden 18 gün sonra bile çıkması çok zor....
bir de yaparsın çıkarmış :)) ama şu anda kandan baktırsan düşükte olsa değer çıkar ve anlarsın...

Son düzenleme:
slm kızlar nasılsınız ayy donuorumm resmennn souktan ölcemm nerdeysee bu ne soukk yaw hele camlar kapılar acıkken resmen aglıcam üşüorm die :))) yoruldum geriye bi salonla mutfak temizlencek onunda kaba pislni aldım ince detaylar kaldı dolaplar falan silincek bu arada benm agrılar gectii cok az göğsümde agrı kaldı ayyy yoksa bu ayda mı adet olamıcamm bennn :44:

Tuncss canım gece birden çıkmak durumunda kaldım netten eşim geldi yanıma da....
sana dediğimi düşün eğer evde test yapacaksan 23 ünü bekle en az 23 ünü tamam mı bak benim de içime doğan bişeyler var demek ki... çok sıkılırsan yaz bana ben destek olayım ama bekle.... bak mesela ben de kasımı bekleyeceğim...

slm kızlar nasılsınız ayy donuorumm resmennn souktan ölcemm nerdeysee bu ne soukk yaw hele camlar kapılar acıkken resmen aglıcam üşüorm die :))) yoruldum geriye bi salonla mutfak temizlencek onunda kaba pislni aldım ince detaylar kaldı dolaplar falan silincek bu arada benm agrılar gectii cok az göğsümde agrı kaldı ayyy yoksa bu ayda mı adet olamıcamm bennn :44:

canım merak etme ilacın bittiğinde adetin gelecek için rahat olsun eğerki gelmezse...biliyorsun test yapacaksın zaten hemile değilsen mutlaka adet göreceksin dert etme....

aynen canım ya benim de ayaklarım hep buz gibi...
bu da hamilelik belirtilerinden miş ama ben bunları düşünüp kafamı yormuyorum olacağı varsa önüne geçilemez zaten yoksa da olmaz....
ben seni şu açıdan anlayamıyorum hayal kırıklığı olur diye kandan baktırmıyorsun ama çıkmayacak olan idrardan 2 gün sonra bakabiliyorsun esas idrar testi yapmaya korkman gerekli... çok garip mi anlattım ne??:)
sen yine bakma bana içine sinecekse yap da çıkmaz canım.... idrarda iğneden 18 gün sonra bile çıkması çok zor....
bir de yaparsın çıkarmış :)) ama şu anda kandan baktırsan düşükte olsa değer çıkar ve anlarsın...

Tuncss canım gece birden çıkmak durumunda kaldım netten eşim geldi yanıma da....
sana dediğimi düşün eğer evde test yapacaksan 23 ünü bekle en az 23 ünü tamam mı bak benim de içime doğan bişeyler var demek ki... çok sıkılırsan yaz bana ben destek olayım ama bekle.... bak mesela ben de kasımı bekleyeceğim..

ayy canım benim ayaklarım her daim böyle :) bu benim için belirti olamaz herhalde :KK9: hatta bu ay hiçbir belirti yok.. ya da dinlemiyorum kendimi belki de ondan.. sadece kasık ağrım oluyor zaman zaman.. ama o da dün bugün oldukça az.. şimdi beni anlamıyosun ya dur bak anlatayım; kanda kesin sonuç olacak ama idrarda bakınca adet gelene kadar bi ümit olucak içimde ama az bi ümit.. en azından şu stresim oldukça azalmış olucak.. ayy neyse işte yapıcam deyip durduğuma bakma kendimi oyalıyorum.. bugünde geçsin bakalım.. belki de gaza gelir gidip kanda baktırırım.. ama progestan bitene dek kesin beklicem.. onun da bitmesine daha 3 koca gün var..! off ulen offf..! içip içip dağıtasım var, belki unuturum bu stresi :KK52:
progestanım 23ünde bitmiş olacak.. off kanda mı baktırsam.. bak soktun aklıma bicim yaaa..
teşekkür ederim desteğin için.. sende benle uğraşmaktan kendi stresini unutacaksın :KK9::KK9::KK16:

son günlerde pek kimseler yok.. nerelerdesiniz kızlar.. neden bu kadar uzak kaldık yahu?
bugün de ateşim aynı çıktı.. ateş tablom;
http://www.fertilityfriend.com/home/359ae6
ateş benimle oyun oynayacak gibi geliyor.. böyle gidip gidip bir anda düşecek ve kırmızılar gelecek sanırım.. herşey progestan bitiminde belli olacak zaten..

sabah haberleri açtığımda kötü haberlerle başlamış oldum güne..
şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum..

Son düzenleme:
nesfit çikolatalı ve çilekli böğürtlenli kırmızılı olandan al canım buzdolabından çıkardığın soğuk süte ekle ben seviyom tadını.ama sade si var ayyy işte o pek güzel değil hatta hiç güzel değil yani.ılık süt olmayacak soğuk süt olsunki erimesin tadı değişmesin.çikolatalısına bayılşıyor tabiki pcos var ya tatlı olunca akan sular duruyor yani.

tamam cnaım deniyecem :) sagol

kız kaç aylıksın sen sabırsız şey seni bekle iştee :)

walla iğrenç bi tadı vardı hiç alısamadm her içmemde midem nerdeyse agzıma geldi o derece yanı bıttı cok sukur ama sogan suyunu ıcerken öle bı akıntı geldıki hele bır seferınde tamda burda okudugum gıbı yumurta akı kıvamındaydı eşim bile farketmişti :KK1: ya kstimi ertti yada yumurtlama oldu bilmiorm

işe yaramış demekki canım benim

X