Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım.Adet düzensizliğim vardı ve gebe kalmak istiyordum bu nedenle araştırmalardan sonra inandığım bir kadın doğum doktoruna gittim ve pkolu olduğum çıktı ortaya.Testler yaptırdım.Test sonuçlarını götürdüğümde doktorum durumunun yani sonuçlarımın iyi olduğunu söylediSadece 10 kilo kadar fazlamın olduğunu bunu vermem gerektiğini söyledi.Şu an 3 kilo kadar verebildim.6 ay süre verdi ama ilaç yazmadı sadece folık asit ve kansız çıktığım için kan ilacı verdi. folık asit gebelik için verilen birşey pko ile alakası yok.ama kan ilacını bir süre içip bıraktım çünkü aşırı derece kabızlık yaptı.Hamile kalmazsam 6 ay sonra adet tarihlerimin takvimi ile tekrar gelmemi söyledi.iki ay geride kalmak üzere bakalım umarım mutlu haberi bekleyen bütün arkadaşlarım gibi allah inşallah hayırlısı ile bana da nasip ederim.ama ben çok umutluyum :)

allah umudunu yitirmesin herzaman umutlu ol nezan ne olacağı belli olmaz inşallah en kısa zaman da hamile kalırsın

bence de onlar yeterli canım ben sadece karın çalışıyorum çünkü bir tek orda fazlalığım var....
inşallah sonuç alacağız ikimizde... :))

benimde öyle canım beni rahatsız eden tek bölge göbeğim bugün deniz kenarında yürüyüş yaptım moralimde bozuktu biraz yağmurda yürüdüm çok iyi geldi kimseler yok sahilde deniz dalgalı içimdeki negatifliği aldı resmen
kayınvalidem rüya görmüş bu ay bekliyorum seni dedi :)) ateşim güzel gidiyor dün sol kasığım sancıdı hep ne sancısı bu anlamadım

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

kızlar uzun bi aradan sonra yine kavuştuk internet olmadığından yazamıyordum size nasılsınız? yeni arkadaşlar gelmiş hoşgelmişler..
bicim rahim filmin diğer aya kalmış bunda da vardır bi hayır sen spora başlamışsın yine ne güzel..
tuncs da annesinde ne güzel kafasını dağıtsın biraz bu adetle de inşallah kistten de kurtulur..
gyaman sen neler yapıyorsun? baban nasıl canım
busmai cvr yeşil karaböcüq ecrin sizler nasılsınız
ismini unuttuğum arkadaşlar kusura bakmasın isim hafızam cokk kötüdür:KK17:

canım benim saolasın napıyım sorunlarla uğraşıp duruyoruz işte herkes gibi babam tedavisi sürüyor kemoterapi sonrası üç dört gün çok kötü oluyor mide bulantısı halsizlik birde kaşıntı tuttu ilaç yaparmış inşallah iyi gelecek bakalım nisana kadar sürecek tedavisi Allah büyüktür
sen nasılsın meleğinle beraberrr :KK16:

Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım.Adet düzensizliğim vardı ve gebe kalmak istiyordum bu nedenle araştırmalardan sonra inandığım bir kadın doğum doktoruna gittim ve pkolu olduğum çıktı ortaya.Testler yaptırdım.Test sonuçlarını götürdüğümde doktorum durumunun yani sonuçlarımın iyi olduğunu söylediSadece 10 kilo kadar fazlamın olduğunu bunu vermem gerektiğini söyledi.Şu an 3 kilo kadar verebildim.6 ay süre verdi ama ilaç yazmadı sadece folık asit ve kansız çıktığım için kan ilacı verdi. folık asit gebelik için verilen birşey pko ile alakası yok.ama kan ilacını bir süre içip bıraktım çünkü aşırı derece kabızlık yaptı.Hamile kalmazsam 6 ay sonra adet tarihlerimin takvimi ile tekrar gelmemi söyledi.iki ay geride kalmak üzere bakalım umarım mutlu haberi bekleyen bütün arkadaşlarım gibi allah inşallah hayırlısı ile bana da nasip ederim.ama ben çok umutluyum :)

hakkında hayırlısı olsun arkadaşım benım 3 kılo süpermiş hadı bakalım inş. senınde güzel haberlerını alırız :)

canım benım inş. bu ay senden güzel haberler alırızz hakkında hayırlısı olsun babanada allah sağlık versin canım sıkma canını herşeyde vardır bir hayırr

hoşgeldin canım iyi olmana sevindim. ben birkaç gündür moralsizim. ikili test sonucum kötü çıkmış halbuki ense kalınlığı gayet güzeldi. bu testlerin sadece olasılık gösterdiğini düşünerek kendimi avutuyorum ama içime kurt düştü bir kere. amniyosentez dedi doktor ama ben de Turuncu'nun yaptığı gibi ayrıntılı ultrasona girmek istiyorum 2 hafta sonra. bu günlerim huzursuz geçecek ama inşallah güzel şeyler olur,sizden de dua istiyorum.
ben zaten bu testlere karşıydım ama doktor bana sormadan yaptı. sonuçta bunlar sadece istatistiksel testler ve 274 te 1 miş bebeğimin hasta olma riski. neden o sağlıklı bebeği doğan 274 kişiyi kenara atıp ,kalan 1 kişi üzerinden acı çekiyorum?ben de bilmiyorum. sonuç 1000de 1 bile çıksaydı, o 1 kişi hala ben olabilirdim.ne anladık şimdi bu testten? 1000de 1 çıksaydı daha mutlu olacaktım ,çok saçma ama bu böyle. Allaha dua ediyorum başka yapacak birşey yok.

tatlımmm ben hamile kalmadım ama etrafımda hamile kalan arkadaşlarıma test sonuçları iyi değil filan diyenler olmuştu takmadılar hiç bebekleri sapasağlam çok şükürrr.bu testler var ya insanı sinir ediyor resmennn.

gunaydın kızlarrrrrrrrrrrr :KK3: nasılsınızzz? bis gittk üçlü testimiz için kan verdik sonucunu yarın ögrenecegiz.inş allahımın izni ile bişey cıkmaz doktorum gayet iyi gelişimi falan dedi.ve bebeimmm ERKEKMŞ :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ewettt prensimmm geliooo :KK1::nazar: kızlarr oglumu yalnız bırakmayın bi sürü arkadas istioruzz bizzzz :KK52:

tatlım hayırlıs olsunn prensinn:nazar::nazar: sağlıkla kucağına alman dileğiyle....inşallah tez zamanda bir sürü arkadaşı gelecek oğlununn.İNŞALLAHHHHHHHH.

Son düzenleme:
ayyyy canım haklısın gerçekten.allah sabır versin sana eşinin vurdumduymazlığı seni deli ediyordur eminim.tatlımm bence sensürecine ancak aşılama lazım eşin böyle yapıyorsa yani, uğraşmakta gelmez içinden...

ayyyy canım haklısın gerçekten.allah sabır versin sana eşinin vurdumduymazlığı seni deli ediyordur eminim.tatlımm bence sensürecine ancak aşılama lazım eşin böyle yapıyorsa yani, uğraşmakta gelmez içinden...

evet canım benım tek çarem aşılama ama eşim onada yanaşmıyo borçları bahabne edıyorr ama borç yapmakdanda çekinmiyor valla sinirlenmiyeyim diyorum ama elımde olmadan sinirleniyorum valla hanı yumurtladıgımı biliyorum görüyorumyaa nolur degerlendırsekkk dimi ama çok yoruldum artık bide dün akşam yenı evlenen arkadaş vardı 6-7 ay oluyor eşi hamıleymıs duydum şok oldum allahım neden bizim olmuyorr diye oturdum sinirden ağladım yaa :KK43: nolcak benim halım böylee artık büyüsün eşim yaa sorumluluk sahibi olmayı öğrensin sitiyorum kartlara borçlar var zaten bide ev kredısı ödüyoruz borç yapamaya korkmuyorr hiç bende tek başımıa kendımı yortıyorum benden sonra evlenen herkse hamılee insan hiçmi talkmaz kafasına yaaa :KK47:

canım benım inş. bu ay senden güzel haberler alırızz hakkında hayırlısı olsun babanada allah sağlık versin canım sıkma canını herşeyde vardır bir hayırr

canım hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun. Hayırsızları hayırlara çıkarsın Rabbim aynı şekilde seninde canım gönlündeki muradı versin tez zamanda :KK34:

teşekkür ederim ecrin ve yuksel güzel dilekleriniz için. Zaman zaman yine sizlerle paylaşım yapmayı çok isterim..

bnde pko luyum nolur beni bilgilendirin ne yapacaım :KK43:( glucophage kullanıyorum faydası olur mu :KK43:(( çaresiz kaldım :KK43:(

Kızlar merhaba..dunde yazmıstım buraya tarlusal pazar gunu bıttı ben hala adet olamadım dıye,bugun hastalandım cok sukur,yarın veya cumartesı de tahlıl yaptırcam.bu tarz ılacları kullanıp bıtırınce hep 4. Gununde adet oluyorum acaba tesaduf mu..cyclo progynova kullandım 3 ay,onda da her kutu bıttıgınde 4. Gununde olmustum..bu arada ben duzenlı olarak hayıt ıcmeye baslıcam,cunku benım 2 PKOlu tanıdıgım her ay bunun sayesınde adet oluyo tam gununde..adetım bıtınce mı baslasam sızce?

bnde pko luyum nolur beni bilgilendirin ne yapacaım :KK43:( glucophage kullanıyorum faydası olur mu :KK43:(( çaresiz kaldım :KK43:(

bana faydası oldu umarım sanada olur, bu arada hep pozitif düşündüğümü belirtmek isterim
Umutsuzluğu bi kenera bıraktığında bebiş kapıyı çalıyor

Kızlar merhaba,
Bir süredir yazamıyorum size, tüp bebek tedavisine başlayacaktım ama olmadı bu ay yine, 5 tane 13-14 mm çapında kist oluşmuş yumurtalıklarımda. Bu şekilde başlamayalım dedi doktorum. Şimdi bu kistler için doğum kontrol hapı verdi. Bunun haricinde doğal yollardan bitkilerle falan nasıl geçirebilirim. Soğan suyu içemiyorum ama, başka bir karışım var mı bildiğiniz kızlar. Yardıma ihtiyacım var

Kızlar merhaba,
Bir süredir yazamıyorum size, tüp bebek tedavisine başlayacaktım ama olmadı bu ay yine, 5 tane 13-14 mm çapında kist oluşmuş yumurtalıklarımda. Bu şekilde başlamayalım dedi doktorum. Şimdi bu kistler için doğum kontrol hapı verdi. Bunun haricinde doğal yollardan bitkilerle falan nasıl geçirebilirim. Soğan suyu içemiyorum ama, başka bir karışım var mı bildiğiniz kızlar. Yardıma ihtiyacım var

canım merhaba ben 7 cm lık kistimden adaçayı ile kurtuldum 1 ayda gitti... tavsiye ederim

X