pko ve çikolata kistim var acaba hamilemiyim?

vera1312

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
72
37
29
1 senelik evliyim 10 aydır korunmayı bıraktık ve çocuk istiyoruz. fakat bundan ilk 4 ay bekledim ha bu ay ha bu ay diye olmayınca bir doktora gitmek istedim ve iki yumurtalığımdada hem çikolata kisti hemde polikistik over olduğunu öğrendim ve iki yumurtalığımda bu yüzden rahmime yapışıklar. ardından önce büyük bir hüsran yaşadım doktorum direk tedavisiz gebe kalamıycağımı söyledi ama ben umudumu kaybetmek istemedim ve kürlere başladım. ilk olarak 2 aydır düzenli hayıt sirkesi içiyorum 3 ay içmemi söylediler sonrasında da bir macuna başlıycam verilen tavsiyelere göre. ama bu ay 4 5 gündür yoğun bir şekilde yumurtalıklarımda ağrı var sanki regl olucakmışım gibi göğüslerimde aşırı bir hassasiyet var ve inceden böyle bir akıntım var reglime 3 gün var 28 günde bir düzenli olurum genelde pek bir sekteye uğrama yaşamam. acaba bu sefer oldu mu ki? benim gibi bu sorunu yaşayanlar ve çözüm bulanlar varsa tavsiyeye açığım

Hsg çektirdiniz mi?

hayır 1 sene dolmadan olmaz dedi doktorum 1 senedir olmuyor olması gerekiyormuş öyle dedi hiçbirşey yapmadılar o yüzden
Çikolata kistiniz varsa hsg istememiş olması garip çünkü Allah korusun kistin yapışıklık yapması ben hsg ile açılması söz konusu olabiliyor o yüzden sordum ben çekildim bende yapışıklık çıkmadı tüpler falan açıkmış kistim var o yüzden söyledim çektirebilirsiniz bence 10 ay olmuş zaten eşinizin de değerlerine baktırabilirsiniz ben de kürler falan deniyorum şu süreçte tez zamanda sağlıkla bebek haberleri alalım hepimiz inşallah

iki yumurtalığımda rahmime yapışık şuan ama kistler yapışık mı bilmiyorum kist kendine çeker ya bağırsakları ya da rahmi dedi benim rahmimi çekmiş bende kürler uyguluyorum hayıt sirkesi kullanıyorum 2 aydır yoğun bir pıhtı düşümü oluyor regl dönemlerinde acaba kistler mi düşüyor diyorum ama bilemiyorum şuan hastanelerde pandemiden dolayı riskli olunca gitmeye çekiniyorum açıkçası ama biraz sakinleşince gidicem hemen ne tahlil gerekiyorsa baktırmak istiyorum. Umarım hepimiz en kısa zamanda alırız müjdeli haberleri

Evet doktorlar 1 sene dolmadan rahim filmi çektirmiyo. Ben daha once cikolata kistimi aldırdım kist tekrarladı ona ragmen doktor 1 sene deneyelim dedi 6. ayda hamile kaldım

Merhaba kızlar bu benim ovulasyon testim sizce pik mi
Bu arada pcosum o yüzden kafam karışık gerçekten yumurtlama mu diye

Eklentiler

• DA8F1E2C-30CD-4F42-A84D-86DCA2F2A158.png
    276,2 KB · Görüntüleme: 103
Merhaba hamile kaldnzmi acaba

maalesef hayır hayıt sirkesi kullanıyordum kistlerim için şimdi bir macuna başladım udi hindi yağıyla beraber kistlerde küçülme sağlıyor diye ama bakalım pandemi biraz azalsın tekrar doktora gidicem

1 yılı beklenilmesine gerek yoktu ve çift taraflı çıkolata kistiniz var , hsg yapılabilirdi... Beni de bu şekilde oyaladılar tüplerimin ikisi kapalı çıkmıştı... endometriozis konusunda donanımlı doktor seçebilirsiniz. pco olduğunz içinde bir yandn şanslısınz, kist biliyorsunuz rezerv düşüklüğü yapıyor. bnce direkt tüp bebek yaptırın imkanınız varsa... kalite açısından da vitamin kullanmayı ihmal etmeyin. doğal yolla gebe kalanlar var elbet ama uzun süre olmuyorsa da vakit kaybemeyin derim. ben bitkisel şeylerle küçültemedim. büyümesini engelleyen resveratrol oldu sadece... şimdi tüp bebesi yapıyorum :)

Canım sen n’aptın transfer yaptırdın mı?

Canım sen n’aptın transfer yaptırdın mı?
Daha o aşamaya gelemedim ya. Bir kere yumurta toplattım bir embriyom var. lucrin falan olmadan önce yedekleme yapalım dedik. 2.toplama için biraz ara verdim , ocak sonu başlayacağım yine snra geçici menepoz süreci derken... büyük ihtimalle transferim mayıs a denk gelir diye düşünüyorum . çok uzun sürüyor maalesef...

Allah yardımcın olsun Balım işlerin hep rast gitsin pozitifi gör pozitif görmekle kalma kucağına da al inşallah

hem çikolata kistim var hemde polikistik overim var ama genede bir işlem yapmadılar pandemi de olunca bitkisel şeyler deniyorum şubat ta 1 sene olucak belki pandemi koşulları da biraz azalır o zamana diye bekliyorum. yıllardır regl konusunda hiç bir düzensizliğim olmaz her ay düzenli olurum kilom yok tüylenmem yok genelde pcoslarda olan semptomlarım yok ama genede 2 doktorda ultrosonda tespit ettiler çok sayıda olduğunu söylediler ve iki yumurtalığımda rahmime yapışmış çikolata kisti yüzünden muhtemelen bir etki sağlamıycak bitkisel şeyler ama hem bu dönemde hastanelere girmek istemiyorum hemde boş geçirmek istemiyorum o yüzden kendimi oyalıyorum ama bakalım :)

inşallah en kısa zamanda pozitifi görürsün sende etkilerini vs yazarsan çok sevinirim süreçteki bende o yola giricem muhtemelen gözümde biraz korkuyor

inşallah en kısa zamanda pozitifi görürsün sende etkilerini vs yazarsan çok sevinirim süreçteki bende o yola giricem muhtemelen gözümde biraz korkuyor
hepimize hayırlısını versin rabbim inşallah

o zaman boş durma mesela , kist olduğu için süreç zaten uzun. Sana önerim pandeminn bitmesini bekleme 2021 de de böyle geçireceğiz gibi duruyor... en azından 3 ay ek takviye kullanmanı tavsiye ederim , 4. kutuyu aldığında doktora gider yumoşlarını toplatırsın , kalite açısından daha iyi olacaktır. yumurta toplamadan snra 3aylık geçici menepoz süreci var yine bekleyeceksin zaten. Yani transfer işlemi 7/8 ay sonraya kalır o yüzden vitamin kullanımından snra süreci başlat derim sene sonunu bulacak böylelikle :) . Benm aralıklar falan oldu , ağustosta niyetlendim tekrr vitamin ekimde yumurta toplama , 2 ay vermek istedim bu süreçte, ocakta yine toplama, 3 ayda menepoz sürecim derken 10/11 ayı bulacak benimkisi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…