Pko lu olup şunu yaptim hamile kaldim diyenler den tavsiye

Kahvekokusu34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
1.682
1.050
Herkese iyi geceler ben gebelik istiyorum ama pkoluyum 1 çocuğum var , şunu yaptım hamile kaldım diyenler varmi bana tavsiye verirmisiniz :)

Ben çatlatma iğnesi olmuştum bı arkadaşım da yumurtlama takibi yapmıştı gebelik testi gibi sürekli aynı saatte yapıyordu :)

Ben evlendikten 7 yil sonra cocuk yapmaya karar verdim. Ancak mesele şu ki hemen olacak sanıyorum. 6 ay geçti olmadi 1 sene geçti olmadi. Doktora gittim. Sen pkosun dedi. Zayiftim hic aklima da gelmedi. Her neyse o zaman aşılama yapalim ama öncesinde rahim fili çektir dediler. Ben de hemen bir randevu aldım. Ama o arada bir kur denemeye başlamıştım. İbrahim Saraçoglu'nun bir kürü. Hayit tohumu, arslan pencesi ve civan percemi. Adet bittikten 2 gun sonra sabah ve akşam tok karnına üçünün karisimindan 1 bardak sıcak suya koyuyor. Bekletiyor ve içiyorsun. Yaklaşık 15 gün yaptim. O ay adet olmadım ümidim de yoktu ama hamile kaldim. Ben kesinlikle kürden diye düşünüyorum. Sanıyorum ki kistlere engel oluyor. Bir araştırın derim.

Rahim filim mi çektiniz mi , adetiniz düzenli mi :)

Herkese iyi geceler ben gebelik istiyorum ama pkoluyum 1 çocuğum var , şunu yaptım hamile kaldım diyenler varmi bana tavsiye verirmisiniz :)
Pkopluydum. İlk adetimi 6. Sınıfta 1 kez gördüm 2. Adetimi ünv 1. Sınıfta gördüm doktor bana %20 gebelik ihtimali verdi o da aşılama tutmazsa tüp bebek dedi. Üstelik bizim ailemizde menopoz yaşı 30da basliyor.O zaman Diana 35 adlı doğum kontrol hapini verdi pembe. düzenli kullandım adetim düzeldi , killanmam azaldı ,zayıfladım. Evlendim 3. Ayda kendiliğinden hamile kaldım. Çok şükür o gün bugündür adetlerim düzenli. O yüzden doktor tedavi verdiyse düzenli kullanın nasipte varsa olur.

Pkosız kadın kaldı mı ya artık. Sadece pko degilde her kadında illa oluyor kistler. Benim 2 bucuk cm kist vardı gebelik her ay denedigim halde olmuyodu yumurtlamaya falan denk getirsem bile. Sonra sogan kürünü denedim 12 gün kadar içtim adetim 3.gununden baslamıstım ben affedersin camur gibi gelmeye basladı ve 12 boyunca oraya hep günlük pedlerden koyardım kadınlardan gelen akıntım bile camur gibi gelmeye basladı. Sonra aksattım içmeyi doktora gittim 2 bucuk cm kistler 6 7 milime düşmüştü. Aradan bir 15 gun gecti O sırada bir nişanımız vardı memlekete gittim 4 5 gun kaldım adetliydim gittigimde döndügümde biteli 2 gun olmustu o gunu degerlendirince o gun tutmus. Sanırım hem spgan kürüyle kistler biraz temizlenince ve uzun süre iliski olmayınca erkegin sperm hucreleride yenilenmiş oluyo ondan dolayı hemen tuttugunu dusunuyorum. Yumurtlama gunume denl gelmemiş oldu ilişki yani normalde adet btminin 2.gunu yumurtlamıyorumdur ama o gun tutmus. Kız kardsimde 5 yıllık evli adet duzensizligi ve kistleri vardı ayrıyeten beyninde tümör var bekarken ameliyat olmustu atlatmıstı sonra evlendi 3.ayında dıs gebelik yasadı sonrs 5 yıllık sürecte hamile kalamıyor diye cok stres yapıyor uzuluyordu morel bozuklugu tümörü yinelemeye basladı ufak caplı nobetler geciriyordu diye doktoru bisüeü ilac verdi nobeti yatıstırması içn. Buda hormonu etkiliyodu adeti 25 gun sürdügü oluyordu 35 gun hiç olmadıgı oluyordu iyice sapmıstı yani. Hala deniyor olmuyordu. Sonra deorem oldu bir ara depremzede cocuklara koruyucu aile diye bir sistem cıkıyordu basvurmak istedi cook istiyordu ama deprembolgwsindeki aileler zaten bu konuya dahil degildi oda ona yandı bitti hep üzüldü tüp bebek asılama yapmasını istedik biraz daha bekliycem diyprdu en son gecenlerde br öğrendik ki hanileymiş çok sükür kendilignden hamile yani.hiç farketmemişte 2 ay boyunca adet olmayınca cogu kadında deprem stresitle adet gecikti mesela ben de ve ailemde herkesinki gecikmişti.oda depremden dolayı geciktş sanıyormus 2 bcuk ay hiç anlamamıs pkolıudu o üstelik ama nasip oldu saglıklıda bebesi.rabbim isteyen hakeden her kadına nasip etsin anneligi

Bunu bende düşünüyorum 4 5 ay doğum kontrol kulanip bıraksam olurmu diye :)

Kardeşine çok çok çok geçmiş olsun hastalığın dan ötürü, hamile olmasına da cooook sevindim , senin de öyle, deprem hepimizi çok etkiledi Allah bida yaşatmasın, bende kendimi bildim bileli pko var adetlerim çok sıkıntı li

Tesekkur ederim amin rabbim gönlünüze göre versin diyorum ya ablamda da vardı bekarkenden beri. Ama oldu sonunda sükür.sogan kürü deneyin sonra paketli gıdalar ve beyaz ekmegi cıkarın hayatnzdan benm doktor oyle demişti. Çavdar ekmeyi yemeye baskadım bide meyveleri yenek sonrası degilde oglen yememi soylemisti. Kahve cay cok tuketme diyordu ama ben kahbeyi zaten ayda 1 veya 2 kez içmişligim oluyor cay da susn esim gorevde mesela 10 gundur cay yapmıyorum kendime esim seviyor diye arada onla içiyom. Alkol sigara yok . Bunlar etki mi bikemem ama sogan kürü cok işe yaradı

Merhaba size ben takviye önermek istiyorum Allah bağışlasın sizin bitane varmış evladınız benim hiç yok fakat kullandığım takviye adetimi düzenledi ayretten 10 kilo verdim yoluna girdi ama tabi hala bişeyler yok :) 4. Yılımıza doğru ilerliyoruz herşeyin hayırlısı bunu araştırın bu pkolara iyi geliyor içinde inositol var hangi marka fark etmez içinde yüksek dozda inositol olması yeterli .. bunu doçent doktor vermişti bana kadın doğum uzmanı adeti düzenler , yumurtlama yaptırır, saç dökülmesi tırnaklara kadar iyi geliyor hormonları dengeliyor felan baya memnun kaldım ben liseden beri pkoluyum bana yarayan tek şey kilo vermek ve bu takviyeyi kullanmak oldu. Paket gıda şeker hamur pirinç bunlardan uzak durmak lazım eşli olarak..

Pkoluydum doktor diane yazdı 6 ay içtim sonra üniversitede para bulamadım alcak soğan suyu yaptım içtim doktora gittim güzel hiçbir sorun kalmamış dedi hangisi etki etti bilmiyorum en çok

Tebrik ederim.Bu bitkilerin heresinden ne kadar koydunuz demlerken?

Ben kaldım
Pilates yaptım , spor yaptım
İnositol takviyesi kullandım
Çok su içtim
Yürüyüş yaptım
Beslenmeme dikkat ettim
Sürekli havuç yedim bir de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…