PKO ' LU ARKADAŞLAR TÜYLERİM AZALDI dİKKAT

avenerica

ikinci kuşum geliyor...
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2006
2.032
1.177
Arkadaşlar Yaklaşik 3 Aydir Yasmin Kullaniyorum 3.paketim Bu Hafta Sonu Bitecek. Ve Annem Gecen Hafta Farke Ettikki Kollarimdaki Tüyler Azalmiş Hemde Gözle Görülür Bbir şekilde O Kadar Mutluyumki Anlatamam Hatta çenemde 2 - 3 Ayda Tek Bir Kil çikardi O Bile çok Zayif çikti Bu Ay Diane35'i 3 Yil Kullanmistim Hiç Azalma Olmamişti Allah Yasmin i Bulandan Ve Bana Tavsiye Eden Arkadaşimiz Dr. Kutlu Kurt Dan Razi Olsun. Nişanlim Bile Fark Etti Ben Söylemeden Tüylerimi çok Mutluyum çok Demekki Zamanla Vücudumdakilerde Azalacak

ay ne güzel canım.ben de yeni kullanmaya başladım. hemen hemen 1 hafta olacak.inşallah benim tüylerime de iyi gelir.

canım bu günlük hapı deilmi.peki bebek düşünenler için bir çözüm yolun varmı?nasıl kullancaz onu o zaman.

Ben 7 yildir yasmin kullaniyorum ama gercekten fark etmedim. Kollarimda zaten fazla kil yok ama diger bölgeleride aldigim icin azaldi saniyorum. Acaba yasmindenmi yoksa epilady sayesindemi azaldi kafam karisti. :uhm:

bebek yapmak isteyenler için ne öneriliyor bilmiyorum ama ben 20 gun sonra evlenicem ve 2-3 yıl bebek istemiyourz hem tedavi amaçlı hemde dogunmkontrol amaçlı biximkisi

yaaaa ben kıst ıcın kullanıyorum yasmını (2 aydır). ve ben cok kıllıyım. ay ınsallah bende de senınkı gıbı bı etkı yaparda hem kısten hemde kıllardan kurtulurum. bı tasla ıkı kus hesabı :))

ben de hem bekarlığım süresince farklı dönemlerde, hem de evliliğimle birlikte hem tedavi hem doğum kontrol amaçlı kullandım. 3-4 aydır ilacı bıraktım. Ama adetim gene düzensizleşmeye başladı. artık haplardan da düzensizlikten de bıktım. Yok mu bunun bi çözümü. Bahara doğruda bebek planım var. Acaba bebeğim olur mu düşüncesnden kendimi alamıyorum.

wallla cnm dr la görüşmek en dogrusu ama su bebek olmucak düşncesini öncelikle kafandan at olumlu düşün olumlu olsun hersey

ben de soru soracağım : bu yasmin doğum kontrol hapımı (hormon düzenleyici mi) ? polikistik over sendromuna takriben mi verdiler yani? ben de tüylenme sorunu için doktora gitmiştim bende kist çıkmadı ama androjen fazlaymış o yüzden diaformin kullanıyorum neredeyse 1 senedir. doktor hiç bir ilaçla tüylerimin asla incelmeyeceğini genetik olduğunu falan söyledi ama kısırlığa ve damar hastalıklarına karşı bunu kullanmak zorundaymışım, siz şimdi tüy döken bir ilaçtan bahsediyorsunuz :1shok: hakkında azcık bilgi verebilirseniz çok sevinirim bu ilacın teşekkürler.. a.s.

merhabalar arkadaşlar ben de diane35 ve aldactone kullanıyorum aldactone kullanan arkadaşlar warsa acaba adet olduğunda aldactoneyi kestinizmi yoksa dewamlı içilecek mi?diane ye de adetin 1, günü mü başlanıyor. bende de polikistik over var ama doktora soramadım bu ilaçları nasıl kullanacağımı bilgilendirirseniz çok ii olur arkadaşlar

sevgili glşh yamin i 3 aydır kullanıyorum tam tersi kilo verdim zaten b3en zayıf pko hasta grubundanım ama ilk teşhis kondugunda yani 13 yıl önce falan kilolu gruptandım. ben kilo almadım ama alanda duymadım yasmin den. ama diane 35 aldırmıstı kilo.
sevgili december yasmin dogum kontrol amaçlı kullanılan bir ilaç ama pko hastalarında adet duznleyici dolayısıyla da hormon düzenleyici olarak kullanılıyor adet döngüsü normale döndüğü için tüylenmeye neden olan baskın hormon normal seviyesine iniyor ve tüy falan dökmüyor yeni çıkan tüyler zayıf çıkıyor . yada yeni tüy çıkmıyor
lütfen unutmayın bu bir hastalık normal tüyleri olanlar kafalarına göre tüy dökücü diye kullnamasınlar alakası yok bunla
sevgiler

Merhaba arkdşlar bende pkoluyum.1,5 yıldır tedavi görüyorum. Ama gelişmeler var tüylerim azaldı,kilo verdim.Diane35 adetin 1. günü baslıyosun arkdşım aldactone kesmeden kullancan devamlı yani oke. Herkese acil şifalar Allah yardımcımız olsun.

Diana35 bende de düyleri azaltmıştı sana katılıyorum canımmmmmmmmmmmm.........

yasminin tüylere gerçekten etkisi var kızlar...4 yıldır kullanan biri olarak ben çok memnunum...

arkadaşlar ben her ilacın herkeste aynı etkiyi yaptığını düşünmüyorum. diane 35 özellikle kiminde tüz azaltırken kiminde fazlalaştırıyor. bilinçsiz doktor tavsiyesiz kullanmayalım lütfen. sonuçta hormon ilacı bunlar. ayrıca doktor bana çocuk istiyormusun diye sorduğunda hayır dediğim için diane 35 verdi ama başka bir doktor pko için glukofen verdi. yani durumunuzu doktora izah edin bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…