Pimpiriğe bir yardimmmm...

eylxuxl79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
235
2
Merhaba arkadaşlar;

Benim merak ettiğim ve sizlere sormak istediğim birkaç bişey var. Şuan 16+5 hamileyim
göğüs bölgemde minik minik sivilcelenme oldu çok kaşınıyorum birde bu hafta farkettiğim bişey daha var göğüs ucumdan su gb bişeyler geliyor bunlar normal mi? Artı 14-15 haftalar arasına kadar ciddi lekelenmelerim ve düşük tehtidim vardı çok şükür son 10 gündür falan lekelenmem kayboldu ve akıntı şeklini aldı miğdenizi kaldırmak istemem kızlarda:eek: yoğurt kıvamında yada sulu akıntılar görüyorum bunlarda normal mi? Bu düşük tehtidi olayından sonra epey pimpiriklendim kasıklarımla zaman zaman ağrımda oluyor.benneyaptımki Arada kıpırtılar hissediyorum ama bağırsaklarım diyorum bebeğimin kıpırtılarını şuan hissetmiyor olmamda normaldir değil mi? İlginize ve verdiğiniz bilgilere şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

öncelikle geçmiş olsun canım.
düşük riski için progestan kullanıyormusun? ben 14. haftaya kadar kullandım. söylediğin şekilde akıntım çok oldu. bıraktıktan sonra akıntıda kesildi. şimdi ara ara normal akıntı oluyor. Akıntının (renksiz ve kokusuz olduğu sürece) hamilelikte çok normal olduğunu biliyorum. Doktorumda söyledi bunu zaten.
göğüslere gelince kaşıntı oluyor canım. gittikçe büyüyorlar ve çatlıyorlar. kaşıntı ondan oluyor. karnında da yokmu kaşınıt? bir çatlak kremi veya badem yağı kullanırsan rahatlarsın. göğüslerin ucunda (kahverengi yuvarlağın içinde) bende de koyu kahverengi noktalar belirginleşiyor bazen. sivilce değil ama bununda normal olduğunu düşündüm ben. bazı arkadaşlarda bu haftalarda sıvı geliyormuş. bende olmadı ama canım sıkmamaya dikkat et ucunu çünkü sıkarsan eğer devamlı gelmeye başlarmış. ilk oluşan sütlerin boşuna akmasın.
benimde kasıklarımda ağrılar oluyor zaman zaman. doktorum normal olduğunu söyledi. burdaki birçok arkadaşında oluyormuş zaten. ama senin ağrının niteliğini bilemiyorum canım. doktoruna danış
istersen.
bende 17+4 üm bugün ve bende hala hareketlerini hissedemiyorum. bu haftalarda hissetmeye başlarız inşallah :)

canım sen yinede bütün sorularını ve aklına takılanları doktoruna danış bence. çokda pimpirikli olma :1hug: sen üzülürsen bebişde üzülür sonra. Dikkat et kendine ve bebişe a.s. Allah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize.

zea mays ilgine teşekkürler sen olmasan beni aydınlatan olmayacakmış boşa açmışım topiği:))) Seninde bebişin hayırlısıyla kucağına gelsin canım.

Göğüslerden gelen kolostrum sıvısı süt için hazırlık salgısı kesinlikle sıkılmaması gerekiyor çünkü süt gelmesiyle birlikte rahim de kasılıyor sizin göğüslerinizi sıkmanı hem kasılmayı tetikleyebilir hem de daha fazla canınız acır.kendi kendine gelip bazen duruyor o salgı.
Hareketler 18. haftadan sonra belirgin hissediliyor.
Göğüslerin kaşınması büyümesinden dolayı olabilir sivilceler göğüs uçlarında ve küçük kabarıklarsa onlar da göğüs yapısının değişmesiyle ilgili olabilir.Göğüslerde çatlaklar oluşabilir şimdiden bakım gerekebilir.
Akıntı şeffaf veya beyaz kokusuz ise sorun yok normal artabilir de ama yoğurt, peynir gibi ise mantar olabilir bunu ancak doktor bilir.

X