Pıhtılaşma sonucu bu şekilde olan nasıl tedavi gördünüz gebelikte

umayela

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2019
364
89
IMG_9451.jpeg

4 yaşında bir oğlum var onda hiç bir sorun yaşamadım 2023 yılında 3 defa düşük yaptım (ilki 5 haftalık kese bozulmuş denildi ikincisi kimyasal gebelik sonuncusu 8 haftalık kalbi durdu kürtaj oldum) tıbbi genetik doktoru normal dedi bu sonuçlarıma ama benim gibi olup nasıl gebelik geçirdiniz kan sulandırıcı verir kadın doğum doktoru diye düşünüyorum

Eki Görüntüle 3443424
4 yaşında bir oğlum var onda hiç bir sorun yaşamadım 2023 yılında 3 defa düşük yaptım (ilki 5 haftalık kese bozulmuş denildi ikincisi kimyasal gebelik sonuncusu 8 haftalık kalbi durdu kürtaj oldum) tıbbi genetik doktoru normal dedi bu sonuçlarıma ama benim gibi olup nasıl gebelik geçirdiniz kan sulandırıcı verir kadın doğum doktoru diye düşünüyorum
Valla cnm 3 sağlıklı doğum ettim 4 Cusu karnimda kalbi durdu pıhtılaşma cikti gene hamileyim kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyorum hergun gebe kalınca doktorunuz iğne veriri bnce

Faktör gen biraz sıkıntı. Heterozigot olsa da ciddi tedbir lazim. Ben bazilari gebe kalmaya calisirken dahi aspirin kullanıyor diye duydum. Bende bir homozigot bir heterezigot var. 10 haftadan beri kan sulandırıcı hap ve igne kullaniyorum 36. Haftadayim

Faktör gen biraz sıkıntı. Heterozigot olsa da ciddi tedbir lazim. Ben bazilari gebe kalmaya calisirken dahi aspirin kullanıyor diye duydum. Bende bir homozigot bir heterezigot var. 10 haftadan beri kan sulandırıcı hap ve igne kullaniyorum 36. Haftadayim
Nasıl bir sıkıntısı var ki faktör genin bilmediğim için soruyorum

Nasıl bir sıkıntısı var ki faktör genin bilmediğim için soruyorum
Digerlerine gore fetal gelisimde daha etklili diye biliyorum. Mthfr ve pai bebekten cok anne hayati icin onemli ileri haftalarda ama faktör dogrudan bebek gelisimini etkiliyor

Digerlerine gore fetal gelisimde daha etklili diye biliyorum. Mthfr ve pai bebekten cok anne hayati icin onemli ileri haftalarda ama faktör dogrudan bebek gelisimini etkiliyor
Hmm anladımm kan sulandırıcı iğne bu durumu tedavi eder mi peki

Benim mthfr ler heterozigot ama PAI-1 4g-4g yani homozigotmuş. Perinotoloji doktorum hamilelik oluşur oluşmaz iğneye başlamak lazım dedi. Yaklaşık 6 aydır da ecopirin kullanıyorum pıhtılaşmayı öğrendiğimden beri. En güzel şekilde ve kolaylıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza inşallah 🥰

X