Philips Avent mi Lansinoh mu?

sssilaaa3

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
90
41
34
Philips Avent’in cam oluşundan beni çok korkuttular yok çabuk kırılıyor yok çatlıyor falan. Ki ben cam sağlıktır diyerek Philips alacaktım engel oldular paran boşa gidiyor diye. Sonra arkadaş Lansinoh önerdi memeye en yakın silikon dedi ne kadar doğru acaba? Memeye en yakın ve en güzel biberon önerisi verir misiniz ? Ayrıca doğum yapmadım daha set olarak almam mantıklı mı? Alırsam 2li Lansinoh veya 3lü avent mi önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden 🌸

ben de almadım henüz ama philips alıcam eğer gerekirse. doğurana kadar almayı düsünmüyorum cünkü sütüm yeterliyse ve sadece memeden beslenecekse cocuk gerek kalmayacak ona 🙄😂 bana herkes doğuma kadar alma, bebeğin ve sütünün durumuna göre alırsın dedi. o yüzden bekliyorum. ama ben philips sevdim yani. gayet de kalın bir camı var nasıl çatlayacak 🙄😂

Mesela sütüm gelmez doğumda hastaneden isterlerse mama takviyesi vs gidip eczaneden al nerde kaynatacaksın derdi olmasın diye şimdiden hazırlayıp hastane çantasına tertemiz koymak istiyorum 🥹 Masumlar Apartmanı Safiye olarak tanıyabilirsiniz beni🤣

Ben avent kullandım, hala gece su için avent kullanıyoruz (2,5 yaş)

Cam ne zaman kırılıyor? Çocuk ayaklanıp elinde biberonla gezince. Biz de kırıldı çünkü de oradan biliyorum.😅 o kırılınca plastik olanından devam ettik

Mesela sütüm gelmez doğumda hastaneden isterlerse mama takviyesi vs gidip eczaneden al nerde kaynatacaksın derdi olmasın diye şimdiden hazırlayıp hastane çantasına tertemiz koymak istiyorum 🥹 Masumlar Apartmanı Safiye olarak tanıyabilirsiniz beni🤣
Öyle bir şey olduğunda hastane zaten biberonla vermiyor şırınga ya da kaşık biberonla besliyorlarmış. Benim doğum yaptığım hastanedeki hemşire kesinlikle çantana biberon koyma biberonla vermiyoruz demişti. Kendinizi hiç o psikolojiye sokmayın bence sütüm gelmez vs. nasıl olsa çantam da biberon var gibisinden. Ben işim olduğu zamanlar süt sağıp bırakmak için philips avent kullanıyorum meme reddi yapmadı sıkıntı olmadı pp olanını alabilirsiniz ama küçükken zaten kendisi tutamadığı için küçük boy cam alırsanız siz tutacaksınız zaten kırılmaz o yüzden çantayıda fırlatmazsanız bir yere yine kolay kolay kırılacak bir cam değil

Ben Avent'in plastik olanını aldım, cam ağır oluyor diyolar bi de uyku semesiyle düşürürüm ben aman Allah korusun. BPAsız olduğu için plastiğe güvendim açıkçası

Biberon almayın hiç gerek yok, lazım olursa hastane ortamında rahatça bulunuyor ki zaten yenidoğana normal biberon verilmez meme reddi yapar. Kaşık biberonla beslenir o da hastanede vardır yoksa alırsınız. Ben emzirdiğim süre boyunca 3 kere falan biberon kullandım lazım olunca alınıyor merak etmeyin. İlla tavsiye isterseniz de avent plastik olan iyidir cam olanı iki gün sonra yıkarken kırdım 😂

Hem Avent hem Lansinoh'un farklı serilerinden aldım. En güzeli kesinlikle Avent'in Response (yazım yanlışı olabilir) serisinde plastik olan. Diğerlerinde damlatma az da olsa oluyor.

Philips Avent’in cam oluşundan beni çok korkuttular yok çabuk kırılıyor yok çatlıyor falan. Ki ben cam sağlıktır diyerek Philips alacaktım engel oldular paran boşa gidiyor diye. Sonra arkadaş Lansinoh önerdi memeye en yakın silikon dedi ne kadar doğru acaba? Memeye en yakın ve en güzel biberon önerisi verir misiniz ? Ayrıca doğum yapmadım daha set olarak almam mantıklı mı? Alırsam 2li Lansinoh veya 3lü avent mi önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden 🌸
Ben ilk donemlerde medelanin biberonunu kullanmistim. Ha sonralari avent de kullandim hic kirilmadi

Açıkçası doğumu bekleyin sütünüzü bekleyin diyenlere katılmıyorum ben. Her zaman tedbirli olmak iyidir çünkü. Ben avent cam olanı almıştım hamileyken hastane çantasına koyanları anlamsız buluyordum ama bizim ihtiyacımız oldu. Benim sütüm 7 gün sonra geldi bu süreçte sürekli sürekli emzirdim ama süt gelmediği için mama verdik ve biberonla verdik yani bunun için git biberonu al kaynat vs inanın çocuk açlıktan ağlıyor yani o an her şeyin hazır olması önemli bence. Evet kullanmayabilir kutusunda kenarda durabilir bu çok daha iyi olabilir ama bence alınmalı 😊 Philips avent öneririm meme reddi yapmadı bizde ama ben olsam plastiği alırdım daha rahat gibi geldi bana. Biz çok gaz sorunu çektik herkes dedi ki cam olanda çok gaz sorunu oluyor ama bilmiyorum ondan mı tabiiki.

Ben Chicco nun cam biberonunu almıştım. Oğlum 2 yaşında geçenlerde yeni yere atıp kırdı. Bayağı memnundum aslında şu an ikinci bebeğime hamileyim yine aynısını almayı düşünüyorum. Plastiklerde evet BPA vs içermiyor ama yine de cam daha sağlıklı geliyor bana.

Ayrıca 26 aylık oğlumu hala emziriyorum kesemedim sütten. Sütün gelmesiyle biberon almanın alakası yok. Sütüm ilk aylarda fazlaydı sağıp biberonla veriyordum. Dışarı çıkmadan sütümü koyup gidiyorduk zaten süt 3 saatte anca bozulur.

Biberon alın almayın demeyeceğim ama bpa free diye güvenip de plastik biberon almayın , amerikada avent, dr browns , nuk , tomme tippee ye açılmış devam eden dava var, biberon ısıtıldığında içerisindeki süte/mamaya mikro plastik bulaşıyor. Şirketler güvenli seviyede bulaşma olduğunu savunsa da doktorlar bebeklerin plastik tüketmesinin güvenli bir seviyesi yok diyor.
Ben avent ve dr browns cam biberon kullanıyorum ikizlerime 4 aylıklar meme reddi yaşamadım, biberonlarda çatlak olmadı kırılmadı da.

Philips avent natural başlık sadece bunu tuttu. Yuvarlak kafalı olanlar anne göğüsüne en yakın olan başlık bunlar. Bebeğim hem beni emiyor hemde sağımla besliyoruz.
Cam olanı kullanıyorum çatlama kırılma olmadı 70 gündür
Cam almak zorunda değilsiniz plastikleride var?

X